Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2011, 18:10

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Assassin's Creed: Revelations już oficjalnie wraz z pierwszym screenem

Koniec trwających od kilku dni spekulacji. Koncern Ubisoft oficjalnie ogłosił, że kolejna odsłona serii Assassin's Creed będzie nosić tytuł Revelations. Gra tworzona przez oddział Ubisoft Monteral, przy wsparciu innych należących do francuskiego giganta studiów deweloperskich (Ubisoft Annecy, Massive, Quebec, Singapore i Bucharest), zadebiutuje w listopadzie.

Koniec trwających od kilku dni spekulacji. Koncern Ubisoft oficjalnie ogłosił, że kolejna odsłona serii Assassin's Creed będzie nosić tytuł Revelations. Gra tworzona przez oddział Ubisoft Monteral, przy wsparciu innych należących do francuskiego giganta studiów deweloperskich (Ubisoft Annecy, Massive, Quebec, Singapore i Bucharest), zadebiutuje w listopadzie na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.

Według dosyć skąpych informacji przekazanych przez wydawcę, Assassin's Creed: Revelations będzie finalną częścią trylogii o Ezio. Tym razem doskonale znany fanom cyklu asasyn wyruszy w pełną odkryć i objawień podróż. Podążając śladami swojego mentora Altair’a trafi do Konstantynopola, serca imperium Ottomańskiego, gdzie rosnąca armia Templariuszy grozi destabilizacją regionu.

Assassin's Creed: Revelations już oficjalnie wraz z pierwszym screenem - ilustracja #1

Twórcy zapowiadają, że w grze pojawią się zarówno sprawdzone, jak i zupełnie nowe rozwiązania. Cieszący się dużą popularnością tryb multiplayer wzbogacony zostanie o dodatkowe funkcje, mapy i postaci. Interesująco przedstawia się także całkowicie nowa opcja rozgrywki, umożliwiająca graczom manipulowanie strukturą wspomnieć Desmonda oraz użycie Animusa w celu odkrycia jego przeszłości i spojrzenia w przyszłość.

- Realizacja ostatniego rozdziału trylogii Ezio jest przełomowym momentem dla marki Assassin’s Creed, dla nas oraz naszych fanów – podkreśla Alexandre Amancio, dyrektor kreatywny Ubisoft Montreal. - Assassin’s Creed Revelations zawiera wiele nowych funkcji i kilka znaczących niespodzianek. Nie możemy się doczekać, aby podczas targów E3 w tym roku, pokazać naszym fanom to co mamy do zaoferowania.

Przypomnijmy, że Assassin's Creed to jedna z najpopularniejszych serii wydawniczych koncernu Ubisoft, a jej trzy wcześniejsze odsłony (Assassin's Creed, Assassin's Creed II i Assassin's Creed: Brotherhood) rozeszły się dotąd w przeszło 27 milionach egzemplarzy.

Więcej szczegółów na temat Assassin's Creed: Revelations poznamy już niebawem. Duży artykuł o grze znajdzie się w najbliższym wydaniu cenionego magazynu Game Informer. Wydawca obiecuje też, że solidna porcja materiałów opublikowana zostanie na oficjalnej stronie internetowej cyklu Assassin's Creed i w serwisie społecznościowym Facebook.