Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2019, 16:55

autor: AlexB

Arma 3 z darmowym weekendem, promocja na PlayStation Classic i inne wieści

Dziś piszemy o darmowym weekendzie na Steamie z Armą III, promocji na konsolę PlayStation Classic w sklepie Amazon, wycofaniu myClub Coins w Pro Evolution Soccer 2019 w Belgii oraz odejściu z Rockstara osoby, która pracowała w studiu przez 20 lat. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Arma III z darmowym weekendem na Steamie

Macie ochotę na weekend na współczesnym polu bitwy? Jeśli tak, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Od jutra (od 19:00) do poniedziałku 18 lutego (do 19:00) będzie można bezpłatnie przetestować na Steamie grę Arma III, czyli realistyczną strzelankę od studia Bohemia Interactive. Aby wziąć udział w akcji, konieczne będzie wejście na kartę produktu na platformie firmy Valve i kliknięcie przycisku Zagraj. Tytuł zostanie na cztery dni przypisany do naszego konta bez żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli podczas testów Arma III przypadnie komuś do gustu, to będzie mógł ją zakupić w promocji. Przy okazji darmowego weekendu cena tytułu zostanie obniżona aż o 2/3. Stosowne rabaty otrzymują również rozszerzenia z największym Apex na czele.

PlayStation Classic za 153 złote

Jeśli chcieliście kupić PlayStation Classic, lecz do tej pory odstraszała Was cena, to teraz macie ku temu doskonałą okazję. W sklepie Amazon trwa właśnie promocja na tę konsolę. Można ją zakupić za 39,99 dolarów (około 153 złote). Oczywiście trzeba do tego dodać jeszcze koszty dostawy do Polski, które wynoszą 25,08 dolara (około 96 złotych).

Skusicie się na PlayStation Classic? - Arma 3 z darmowym weekendem, promocja na PlayStation Classic i inne wieści - wiadomość - 2019-02-13
Skusicie się na PlayStation Classic?

PlayStation Classic to platforma, na której wgrane jest 20 klasycznych gier z pierwszej konsoli reprezentującej kultową markę. Wśród nich znajdują się takie hity, jak Final Fantasy VII, Metal Gear Solid czy Resident Evil Director's Cut. Urządzenie zadebiutowało pod koniec ubiegłego roku.

myClub Coins znikają z Pro Evolution Soccer 2019 w Belgii

Dwa tygodnie temu pojawiła się wiadomość, że firma Electronic Arts została zmuszona do wycofania na terenie Belgii możliwości kupna za prawdziwą gotówkę tzw. FIFA Points w produkcjach z cyklu FIFA. Taki sam los spotkał myClub Coins z konkurencyjnego Pro Evolution Soccer 2019. Jak poinformowała firma Konami, zostały one wycofane ze sprzedaży we wspomnianym kraju. Wszystko po to, by nie naruszać tamtejszej ustawy hazardowej, która uznaje lootboksy za grę losową i za ich stosowanie może grozić nawet 1,6 miliona euro kary.

Oczywiście nie oznacza to, że w belgijskich wersjach Pro Evolution Soccer 2019 myClub Points znikną na dobre. Wciąż będzie można je zarabiać podczas zabawy.

Weteran Rockstara odchodzi ze studia

Przez ponad 20 lat swojego istnienia studio Rockstar stworzyło mnóstwo produkcji, które przeszły do historii branży gier wideo. Wystarczy chociażby wspomnieć Red Dead Redemption, Grand Theft Auto: Vice City, Bully, Max Payne 3 oraz niedawne Red Dead Redemption II. Przy wszystkich tych tytułach, jak i trzynastu innych, pracował Jeronimo Barrera. Dwie dekady temu zaczynał jako zwykły członek zespołu deweloperskiego, by w końcu zająć posadę wiceprezesa do spraw rozwoju produktów. Ostatecznie jednak jego przygoda z Rockstarem dobiegła końca. Opuścił on słynne studio w połowie grudnia ubiegłego roku. Po pięciu latach prac nad Red Dead Redemption II uznał, że czas na kolejny rozdział w karierze. Cytując jego wypowiedź dla Variety:

Odszedłem, gdy wszystko było zrobione, traktuję to jako naturalny postęp. Spojrzałem na to, co mógłbym robić zostając w studiu przez najbliższe kilka lat i jak wyglądało moje życie jeśli chodzi o relacje z rodziną, dziećmi, czy generalnie kwestię robienia fajnych rzeczy. Czułem, że właśnie o to w tym wszystkim chodzi.

Ostatnia gra, nad którą pracował Barrera w Rockstarze, to Red Dead Redemption II. - Arma 3 z darmowym weekendem, promocja na PlayStation Classic i inne wieści - wiadomość - 2019-02-13
Ostatnia gra, nad którą pracował Barrera w Rockstarze, to Red Dead Redemption II.

Co dalej z Rockstarem? Prócz rozwoju GTA Online oraz Red Dead Online studio pracuje nad produkcją określoną jako „projekt nowej generacji”. Czym on jest? Na razie nie wiadomo, lecz prawdopodobne wydaje się, że chodzi o GTA 6.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii.

  1. UglyDolls: An Imperfect Adventure
  2. Shadow of the Tomb Raider: The Price of Survival
  3. AWAY: Journey to the Unexpected
  4. Unsung Warriors
  5. Unrailed!
  6. Evergate