Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2019, 14:28

autor: Frozen

Blizzard nie planuje żadnych dużych premier w 2019 roku

Przedstawiciele koncernu Activision Blizzard podczas spotkania z inwestorami poinformowali, że w tym roku nie ukaże się żaden duży tytuł wyprodukowany przez Blizzard Entertainment.

W nowy hit od Blizzarda zagramy najwcześniej w 2020 roku. - Blizzard nie planuje żadnych dużych premier w 2019 roku - wiadomość - 2019-02-13
W nowy hit od Blizzarda zagramy najwcześniej w 2020 roku.

Dennis Durkin, dyrektor finansowy Activision Blizzard podczas spotkania z inwestorami odniósł się do planów wydawniczych Blizzard Entertainment na najbliższy rok.

Co się tyczy samego Blizzarda, w tym roku oczekujemy znacznie gorszych wyników finansowych. 2018 rok skorzystał na premierze World of Warcraft: Battle for Azeroth, podczas gdy w 2019 roku nie planujemy żadnej dużej premiery.

Ze słów Durkina możemy wnioskować, że w 2019 roku na pewno nie zobaczymy Diablo IV, nowego Warcrafta, Starcrafta III ani żadnej innej dużej produkcji studia. Możemy za to liczyć na mniejsze projekty, takie jak Warcraft III: Reforged lub World of Warcraft Classic. Coddy Johnson, dyrektor generalny działu operacyjnego Activision Blizzard, zapytany o Diablo Immortal zapewnił, że zespół odpowiedzialny za projekt ciężko pracuje nad tytułem. Wciąż jednak nie podano nawet przybliżonej daty premiery mobilnego spin-offu serii.

Activision Blizzard przechodzi właśnie restrukturyzację, w wyniku której pracę straci prawie 800 osób (8% liczącej do tej pory 9600 pracowników firmy) – zwolnienia dotkną głównie działy niezwiązane bezpośrednio z produkcją gier.