Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCSwitchXSXXONE
Okładka Evergate (PC)

Evergate

Gra platformowa z elementami przygodowymi, w której trafiamy do zaświatów. Wcielając się w młodą duszę imieniem Ki, w trakcie zabawy przemierzamy baśniową, choć pełną niebezpieczeństw krainę, starając się odzyskać utracone wspomnienia bohaterki.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | 2D | indie | side-scroll

Okładka Evergate (PC)

data premiery gry:

18sie2020

Switch

1wrz2020

PC

10lis2020

XONE XSX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Evergate jest wzbogaconą o elementy przygodowe grą platformową, za której opracowaniem stoi niezależne studio Stone Lantern Games. Tytuł, zainspirowany nie tylko przez produkcje pokroju Child of Light, lecz także między innymi filmową Niekończącą się opowieść, powstał dzięki udanej zbiórce crowdfundingowej w serwisie Kickstarter.

Fabuła

Evergate zabiera graczy w podróż do zaświatów, gdzie dusze pozbywają się swoich wspomnień z poprzedniego życia, by mogły rozpocząć następne. Sercem każdej z nich jest ogień (Soulflame) – moc łączącą je ze Źródłem, którą zgodnie z legendą powierzają im bóstwa rządzące tym światem.

Główna bohaterka gry, czyli młoda duszyczka imieniem Ki, postanawia odzyskać pamięć o wydarzeniach z przeszłości i zjednoczyć się ze swoją bratnią duszą czekającą na nią w głębi zaświatów. By tego dokonać, musi przemierzyć pełną niebezpieczeństw krainę i stawić czoła licznym niebezpieczeństwom.

Mechanika

W Evergate akcję ukazano z boku. W trakcie zabawy przemierzamy rozległe zaświaty podzielone na cztery domeny, z których każdą rządzi odmienne bóstwo. Na poszczególnych poziomach rozmieszczono liczne Źródła – po ukierunkowaniu na jedno z nich mocy płomienia w taki sposób, by jej promień przechodził przez znajdujące się nieopodal kryształy, Ki może wykorzystać ich unikalne właściwości. Pozwala jej to na teleportację (zamieniając się miejscami ze Źródłem, w które celowała), tworzenie fal uderzeniowych umożliwiających oddawanie dalekich skoków czy choćby niszczenie przeszkód znajdujących się na jej drodze do źródła.

Na tej mechanice opiera się zarówno eksploracja, jak i czekające na rozwiązanie zagadki; jest ich tutaj ponad sto, a polegają na dotarciu do wyjścia. W ich obrębie gracze mogą swobodnie eksperymentować, szukając nowych rozwiązań bądź próbując wykorzystać wszystkie dostępne kryształy oraz łączyć efekty ich działania w reakcje łańcuchowe. W ten sposób toczą się również starcia z przeciwnikami w postaci koszmarów trapiących Ki oraz znacznie przewyższających ją rozmiarami, nieprzychylnych jej bóstw rządzących poszczególnymi domenami zaświatów.

Odzyskując wspomnienia, Ki odblokowuje nie tylko nowe rodzaje kryształów, lecz także otrzymuje dostęp do kolejnych lokacji.

Kwestie techniczne

Evergate posiada barwną, ręcznie rysowaną grafikę wykonaną w technice 2.5D. Zabawie towarzyszy soundtrack tworzący baśniową atmosferę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Evergate

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Evergate

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E4500 2.2 GHz / AMD Athlon 64 X2 5600+ 2.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GT 240 / Radeon HD 6570 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 7
PC
Switch
XONE
XSX