Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4PCSwitchiOSXONE
Okładka Shantae and the Seven Sirens (PS4)

Shantae and the Seven Sirens

Shantae 5

Piąta odsłona serii platformówek typu metroidvania w klimacie Baśni z tysiąca i jednej nocy. Podczas zabawy w Shantae and the Seven Sirens kierujemy tytułową bohaterką, która potrafi przeobrażać się w różnorodne bestie dysponujące unikalnymi zdolnościami.

Zręcznościowe | fantasy | platformówki | metroidvania | indie | 2.5D | side-scroll

Okładka Shantae and the Seven Sirens (PS4)

data premiery gry:

19wrz2019

iOS

28maj2020

PC PS4 XONE Switch

Shantae and the Seven Sirens to dwuwymiarowa platformówka stanowiąca piątą odsłonę popularnego cyklu, zapoczątkowanego przez grę Shantae wydaną w 2002 roku na konsolę Game Boy Color. Produkcję opracowało studio WayForward Technologies, czyli zespół odpowiedzialny za wszystkie wcześniejsze części serii, jak również za takie tytuły jak DuckTales Remastered, A Boy and His Blob czy The Mummy Demastered.

Fabuła

W grze tytułowa bohaterka udaje się na tropikalną wyspę zamieszkaną przez podobne jej istoty, które stanowią hybrydy między ludźmi a dżinami. Szybko odkrywa, że to pozornie idylliczne miejsce kryje wiele tajemnic. Co gorsza, trapią je poważne problemy i tylko Shantae może uratować lokalnych mieszkańców

Mechanika

Grę zbudowano na fundamentach poprzednich odsłon cyklu. Shantae and the Seven Sirens jest więc klasycznie zrealizowaną dwuwymiarową platformówką, w której eksplorujemy mapy, unikamy pułapek i innych zagrożeń, zbieramy przedmioty oraz walczymy z wrogami za pomocą bicza. Nie zabrakło również starć z bossami.

Gra należy do kategorii platformówek znanej jako metroidvania. Oznacza to, że mapy mają w dużym stopniu otwartą strukturę. Podczas rozgrywki bohaterka gromadzi punkty doświadczenia, pozwalające jej na odblokowywanie nowych tańców, które umożliwiają przeobrażanie się w nowe formy bestii. Każda z nich posiada unikalne zdolności umożliwiające nam dotarcie do wcześniej niedostępnych sekcji map. Wiele z tych form znanych jest z poprzednich odsłon, ale dodano również kilka nowych.

Dodatkową atrakcją jest system kart zbieranych podczas przygód. Za ich pomocą gracze mogą otrzymywać dodatkowe moce potworów. W połączeniu ze zmieniającymi się formami oferuje to znacznie większą swobodę przy kształtowaniu repertuaru możliwości bohaterki.

Tryby gry

Shantae and the Seven Sirens oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Pod względem graficznym Shantae and the Seven Sirens wzorowane jest na Shantae: Half-Genie Hero. Postacie są dwuwymiarowe, natomiast lokacje w większości trójwymiarowe, ale wykonano je w kreskówkowym stylu, dzięki czemu wszystkie elementy oprawy komponują się ze sobą. Produkcja oferuje grafikę 4K na platformach wspierających tę technologię.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Gry podobne do Shantae and the Seven Sirens

Wymagania wiekowe Shantae and the Seven Sirens

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Shantae and the Seven Sirens

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-4170 3.7 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB Radeon R7 250 lub lepsza
  • Windows 7/8/10 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch
iOS