Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4PCWiiUXONE
Okładka A Boy and His Blob (PS4)

A Boy and His Blob

Odświeżona edycja dwuwymiarowej platformówki z konsol Wii i NDS, będącej remakiem klasycznego hitu wydanego pierwotnie w roku 1989 na konsolce Famicom (NES).

Zręcznościowe | platformówki | 2D

Okładka A Boy and His Blob (PS4)

data premiery gry:

anulowana

WiiU

19sty2016

PC PS4

20sty2016

XONE

A Boy and his Blob to kolejna odsłona klasycznej, dwuwymiarowej platformówki, której pierwsza wersja ukazała się pod koniec lat 80-tych ubiegłego wieku na konsoli NES. Po 20 latach i wielu perturbacjach, tytuł doczekał się uwspółcześnionego remake’u, który pojawił się w 2009 roku na Wii za sprawą wydawcy, firmy Majesco Entertainment oraz studia Way Forward Technologies Seana Velasco – prywatnie wielkiego fana pierwowzoru. Ten sam duet odpowiada za kolejną część gry, stworzoną tym razem z myślą o użytkownikach komputerów PC oraz konsol ósmej generacji.

W grze towarzyszymy ponownie tytułowemu chłopcu oraz jego niecodziennemu przyjacielowi – żelkowatemu kosmicie imieniem Blobert. Przybył on na Ziemię z planety Blobolonia, szukając ratunku dla swojego domu, któremu zagraża złowrogi cesarz, zmuszający swych poddanych do nietypowej diety z samych słodyczy. Dwójka bohaterów wyrusza w niebezpieczną przygodę, której celem jest zebranie przedmiotów, niezbędnych do pokonania cesarza. Zadanie to utrudniają podążający ich śladem sługusy imperatora.

Pod względem rozgrywki, mamy do czynienia z typową platformówką 2D, w której przemierzamy kolejne lokacje zbierając przedmioty, unikając pułapek, rozwiązując zagadki logiczne i walcząc z napotkanymi przeciwnikami. W porównaniu do pierwowzoru z 1989 roku zmianie uległa nie tylko oprawa graficzna, ale także i mechanika. Kontrolowany przez nas chłopiec zyskał znacznie większy wachlarz ruchów i możliwości (w pierwotnej wersji gry mógł on jedynie poruszać się w lewo lub w prawo). Kluczowym elementem rozgrywki są jednak specjalne umiejętności Bloberta, rozwijane podczas gry dzięki zbieraniu niewielkich fasolek o różnych smakach (każdy rodzaj odpowiada za inną umiejętność). Dzięki ich mocy, kontrolowany przez AI kosmita potrafi przeistoczyć się w drabinę bądź trampolinę, parasolkę amortyzującą upadek, a nawet rękawice bokserskie lub działo, przydatne w eliminowaniu wrogów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do A Boy and His Blob

Klasyfikacja PEGI A Boy and His Blob

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe A Boy and His Blob

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Pentium D 805 2.66 GHz/AMD Athlon 64 X2 4600+ 2.4 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 9600 GT/ Radeon HD 4650 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 7/8
 • Rekomendowane:
 • Intel Core 2 Duo E7500 2.93 GHz/AMD Athlon 7850 2.8 Ghz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce 9600 GT/Radeon HD 4650 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 7/8 64-bit
A Boy and His Blob - wczesna wersja platformówki trafiła na Androida
A Boy and His Blob - wczesna wersja platformówki trafiła na Androida

wiadomość12 lutego 2017

Studio WayForward Technologies rozpoczęło sprzedaż wczesnej wersji aneroidowego wydania A Boy and His Blob, czyli wysoko ocenianej dwuwymiarowej platformówki, która wcześniej ukazała się na konsolach i PC.

A Boy and His Blob – remake klasycznej platformówki 19 stycznia na konsolach i PC
A Boy and His Blob – remake klasycznej platformówki 19 stycznia na konsolach i PC

wiadomość6 stycznia 2016

19 stycznia na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i PlayStation Vita oraz komputerach osobistych ukaże się gra A Boy and His Blob – odświeżona wersja klasycznej dwuwymiarowej platformówki z Nintendo Wii. Za produkcję odpowiada studio Abstraction Games, specjalizujące się w tworzeniu portów. Tytuł przedstawia przygody chłopca i galaretowatej żelki, umiejącej zmieniać się w przydatne przedmioty.

PC
WiiU
XONE
PS4