Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 12 lutego 2017, 08:08

autor: Adrian Werner

A Boy and His Blob - wczesna wersja platformówki trafiła na Androida

Studio WayForward Technologies rozpoczęło sprzedaż wczesnej wersji aneroidowego wydania A Boy and His Blob, czyli wysoko ocenianej dwuwymiarowej platformówki, która wcześniej ukazała się na konsolach i PC.

Cieszy nas, gdy ciekawe gry z pecetów i konsol przenoszone są na urządzenia mobilne. Najnowszą produkcją tego typu stała się dwuwymiarowa platformówka A Boy and His Blob autorstwa studia WayForward Technologies. Jej wersja beta właśnie trafiła do sprzedaży w Google Play. Jest to propozycja dla osób, którym niestraszne są błędy i niedoróbki, a pozostali gracze powinni raczej zaczekać na premierę finalnej edycji.

A Boy and His Blob - wczesna wersja platformówki trafiła na Androida - ilustracja #1
A BOY AND HIS BLOB W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: WayForward Technologies
  2. Gatunek: platformówka 2D
  3. Platformy: Wii, PC, XONE, PS4, PS4, Vita, AND

Co ciekawe, choć wcale nie takie znowu rzadkie na rynku mobilnym, konwersja nie została wcześniej zapowiedziana. Autorzy po prostu udostępnili ją bez uprzedzenia w Google Play, więc na razie nie wiemy, czy w planach jest również wersja na system iOS.

Przypomnijmy, że A Boy and His Blob to remake 8-bitowej platformówki Boy and His Blob: Trouble on Blobolonia z konsoli Nintendo Entertainment System. Autorzy zachowali generalną ideę, ale pozmieniali tak dużo, że w praktyce otrzymaliśmy zupełnie nową pozycję.

A Boy and His Blob zadebiutowało w 2009 r. na konsoli Wii, a ulepszona wersja trafiła siedem lat później na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, PlayStation Vita oraz PlayStation 3. To na tym poprawionym wydaniu z zeszłego roku bazuje edycja mobilna.

Wydanie na Androida wydaje się być czystą konwersją, bez żadnych cięć czy uproszczeń, w której jedyną poważną zmianą jest dodanie systemu sterowania dotykiem. Jest to również produkcja premium, a więc pozbawiona mikropłatności. Obecnie cena wynosi 24 złote.

  1. Oficjalna strona gry
  2. A Boy and His Blob w Google Play