Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2017, 09:23

Ukończono nagrywanie sesji motion capture do gry Detroit: Become Human

Studio Quantic Dream poinformowało, że ukończono wszystkie sesje motion capture do gry Detroit: Become Human. Finalizacja tak ważnego procesu może oznaczać, że tytuł ukaże się szybciej niż przypuszczano.

Kolejna produkcja studia Quantic Dream, znanego chociażby z Heavy Rain czy Beyond: Dwie Dusze, może ukazać się szybciej niż sądziliśmy. W dwóch wpisach na Twitterze – jednym pochodzącym z oficjalnego konta deweloperów, drugim autorstwa reżysera Benjamina Dieblinga – zespół poinformował, że ukończono wszystkie sesje motion capture do gry Detroit: Become Human. Finalizacja tego trwającego ponad półtora roku procesu oznacza, że prace nad tytułem posuwają się w zdecydowanie szybszym tempie, niż moglibyśmy przypuszczać. To z kolei sugeruje, że choć firma Sony nie umieściła gry na liście pozycji zapowiedzianych na najbliższe dwanaście miesięcy, Detroit: Become Human może ukazać się jeszcze w tym roku.

Jak dotąd ani studio, ani wydawca nie podali nawet przybliżonej daty premiery. Może się jednak okazać, że nastąpi ona szybciej niż sądziliśmy. - Ukończono nagrywanie sesji motion capture do gry Detroit: Become Human - wiadomość - 2017-02-12
Jak dotąd ani studio, ani wydawca nie podali nawet przybliżonej daty premiery. Może się jednak okazać, że nastąpi ona szybciej niż sądziliśmy.

Oczywiście zakończenie sesji motion capture nie musi oznaczać, że deweloperzy są już na finiszu prac. Biorąc jednak pod uwagę to, jak silnie polegają na tej technologii najnowsze gry od Quantic Dream, można wywnioskować, że bardzo duża część Detroit: Become Human jest już gotowa. To z kolei sugeruje, że wkrótce wreszcie poznamy przynajmniej przybliżoną datę premiery tego tytułu. Przypomnijmy, że produkcja francuskiego zespołu ukaże się ekskluzywnie na PlayStation 4, a specjalnie na jej potrzeby deweloperzy zbudowali od podstaw nowy silnik.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Quantic Dream
  2. Widzieliśmy w akcji grę Detroit: Become Human, czyli Heavy Rain 2

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

więcej