Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 11 lutego 2017, 13:45

Zwolnienia w Activision. Pracę straciło m.in. około 20 pracowników studia Infinity Ward

Niedługo po ogłoszeniu rekordowych przychodów za rok 2016, firma Activision zwolniła kilkadziesiąt osób z wewnętrznych zespołów deweloperskich. Pracę stracili m.in. pracownicy Infinity Ward, Treyarch czy Beenox.

Firma Activision Blizzard może i ma za sobą rekordowy rok w kwestii przychodów, ale część pracowników Activision Publishing, oddziału zajmującego się wydawaniem takich marek jak Call of Duty czy Destiny, nie zdąży się tym faktem nacieszyć. Jak poinformował serwis Kotaku, wydawca zwolnił około 5% swoich pracowników. Sama firma potwierdziła te doniesienia (choć nie podała dokładnych liczb), wyjaśniając, że działania te są związane z „przyśpieszającym przechodzeniem na cyfrowy model dystrybucji” i stanowią część procesu „uporządkowywania zasobów przed nadchodzącymi produkcjami”.

Activision Blizzard zarobiło w ubiegłym roku ponad 6,6 miliarda dolarów, ale i tak zwalnia część pracowników. - Zwolnienia w Activision. Pracę straciło m.in. około 20 pracowników studia Infinity Ward - wiadomość - 2017-02-11
Activision Blizzard zarobiło w ubiegłym roku ponad 6,6 miliarda dolarów, ale i tak zwalnia część pracowników.

Zwolnienia w Activision Publishing dotknęły przede wszystkim wewnętrznych deweloperów firmy. W studiu Beenox, mającym na swoim koncie popularną serię Skylanders, pracę stracił cały dział odpowiedzialny za przygotowywanie i zarządzanie sesjami Q&A. Około 20 osób zostało zwolnionych z Infinity Ward, zespołu współtworzącego serię Call of Duty od samego początku jej istnienia. Cięcia w personelu odczuła też ekipa Treyarch (związana z CoD-em od 2005 roku), a także wewnętrzne studio mające siedzibę w Santa Monica. Zwolnienia dotyczą wyłącznie Activision Publishing – inne oddziały korporacji, jak Activision Blizzard czy Major League Gaming, pozostały nienaruszone.

Nieszczególnie imponujące wyniki finansowe najnowszej części Call of Duty to bez wątpienia jeden z powodów, przez który około 20 osób w studiu Infinity Ward straciło pracę. - Zwolnienia w Activision. Pracę straciło m.in. około 20 pracowników studia Infinity Ward - wiadomość - 2017-02-11
Nieszczególnie imponujące wyniki finansowe najnowszej części Call of Duty to bez wątpienia jeden z powodów, przez który około 20 osób w studiu Infinity Ward straciło pracę.

Informacja ta może wydawać się zaskakująca w świetle opublikowanego niedawno raportu finansowego firmy za rok 2016. Zarząd Activision Blizzard przyznał w nim, że przychody za ostatnie dwanaście miesięcy przewyższyły wszelkie prognozy, co w dużej mierze było skutkiem zakupu szwedzkiej firmy King, produkującej gry z serii Candy Crush Saga. Jednocześnie zyski poniżej oczekiwań przyniosła nowa odsłona hitowej serii Call of Duty, Infinite Warfare, za którą odpowiada wspomniana wcześniej ekipa Infinity Ward.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Activision