Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 lutego 2017, 12:21

Ekranizacja The Division „na dobrej drodze”, zapewnia Yves Guillemot

Ekranizacja gry Tom Clancy's The Division to kolejny filmowy projekt francuskiej firmy Ubisoft. O projekcie wiemy już od dawna, teraz zaś Yves Guillemot zapewnił, że adaptacja ubiegłorocznego hitu jest „na dobrej drodze”.

Firma Ubisoft nie zraziła się kiepskim przyjęciem filmu na podstawie serii Assassin’s Creed i już pracuje na pełnych obrotach nad kolejną adaptacją swojej gry. O tym, że ubiegłoroczne Tom Clancy’s The Division trafi na srebrny ekran, wiedzieliśmy już od czerwca. Teraz Yves Guillemot, prezes francuskiego wydawcy, zapewnił, że adaptacja znajduje się obecnie we wczesnej fazie produkcji i prace nad nią są na dobrej drodze. Jednocześnie ostrzegł, że w najbliższym czasie nie mamy co liczyć na premierę. Firma nadal nie nawiązała bowiem współpracy z żadną wytwórnią, choć – jak zapewnił Guillemot – filmem interesuje się wielu potencjalnych partnerów.

Biorąc pod uwagę ubiegłoroczne fiaska wysokobudżetowych ekranizacji gier komputerowych, do The Division warto podchodzić z pewnym dystansem. - Ekranizacja The Division "na dobrej drodze", zapewnia Yves Guillemot - wiadomość - 2017-02-11
Biorąc pod uwagę ubiegłoroczne fiaska wysokobudżetowych ekranizacji gier komputerowych, do The Division warto podchodzić z pewnym dystansem.
Ekranizacja The Division

Ubisoft nie ma zamiaru poprzestawać na The Division. Francuski gigant ostatnimi czasy mocno zainteresował się branżą filmową i już snuje plany dotyczące ekranizacji serii Watch Dogs, Far Cry czy Splinter Cell. Ponadto bardzo możliwe, że na srebrny ekran trafi kontynuacja Assassin’s Creed, która pomimo kiepskich ocen i tak zarobiła ponad 200 milionów dolarów.

Przypomnijmy, że w adaptację The Division – która nadal nie posiada scenariusza ani nawet przybliżonej daty premiery – już jest zaangażowanych kilka topowych nazwisk światowego kina. W obrazie wystąpi Jake Gyllenhaal, aktor znany z takich hitów jak Donnie Darko czy Labirynt, który weźmie na siebie także obowiązki producenta. Na ekranie zobaczymy również Jessicę Chastain, która ma na koncie dwie nominacje do Oscarów; w ostatnich latach błyszczała chociażby w Interstellar czy Wrogu numer jeden. Reżyserią The Division zajmie się Stephen Gaghan, który w 2001 roku otrzymał statuetkę Amerykańskiej Akademii Filmowej za scenariusz do Traffic. Jak jednak pokazał przykład ostatniej adaptacji Ubisoftu, uznane nazwiska to nie wszystko: choć w Assassin’s Creed zaangażowani byli Michael Fassbender, Jeremy Irons oraz Marion Cotillard, a nad obrazem czuwał utalentowany Justin Kurzel, film i tak zebrał fatalne oceny wśród krytyków. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że The Division nie będzie kolejnym dowodem na to, że ekranizacje gier komputerowych są generalnie kiepskim pomysłem.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Ubisoft Motion Pictures
  2. Krytycy kontra gracze – najlepsze i najgorsze filmowe adaptacje gier