Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 stycznia 2016, 16:56

autor: Arantasar

A Boy and His Blob – remake klasycznej platformówki 19 stycznia na konsolach i PC

19 stycznia na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i PlayStation Vita oraz komputerach osobistych ukaże się gra A Boy and His Blob – odświeżona wersja klasycznej dwuwymiarowej platformówki z Nintendo Wii. Za produkcję odpowiada studio Abstraction Games, specjalizujące się w tworzeniu portów. Tytuł przedstawia przygody chłopca i galaretowatej żelki, umiejącej zmieniać się w przydatne przedmioty.

Jak wskazuje tytuł A Boy and His Blob to gra o chłopcu i jego żelce. - A Boy and His Blob – remake klasycznej platformówki 19 stycznia na konsolach i PC - wiadomość - 2016-01-06
Jak wskazuje tytuł A Boy and His Blob to gra o chłopcu i jego żelce.

19 stycznia na rynku ukaże się gra A Boy and His Blob w wersji na komputery osobiste oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i PlayStation Vita. Produkcja jest oparta na wydanej w 2009 roku edycji przeznaczonej na Nintendo Wii, stworzonej przez studio WayForward Technologies. Ta z kolei bazuje na bestselerowym A Boy and His Blob: Trouble on Blobolonia z 1989 roku z konsoli NES. Oczywiście nowa edycja będzie obsługiwać rozdzielczość 1080p i umożliwi zabawę przy 60 klatkach na sekundę. Za konwersję odpowiada holenderskie studio Abstraction Games, specjalizujące się w przenoszeniu gier na inne platformy, odpowiedzialne między innymi za konsolowe wersje Hotline Miami czy Don't Starve. Wydawcą pozostaje firma Majesco Games. Nie znamy jeszcze ceny nowego wydania.

Tytuł jest klasyczną dwuwymiarową platformówką, w której gracz rozwiązuje proste zagadki logiczne pozwalające przejść na dalsze poziomy. Poznajemy w nim przygody sympatycznej żelki imieniem Blob, której ojczysta planeta Blobolonia jest oblegana przez złego Imperatora. Galaretowaty bohater postanawia sprowadzić posiłki, jednak jego statek kosmiczny rozbija się na Ziemi. Tu znajduje go chłopiec, który postanawia pomóc zagubionej istocie. Razem tytułowi bohaterowie stawiają czoła okrutnemu tyranowi. Ważnym elementem rozgrywki jest zbieranie wielosmakowych fasolek dla Bloba. Służą one uaktywnianiu specjalnej umiejętności zabawnego bohatera, który dzięki nim potrafi przemieniać się w różne użyteczne przedmioty. Gra charakteryzuje się niezwykle sympatycznymi bohaterami, płynnymi i szczegółowymi animacjami oraz kolorowymi poziomami. Zabawę umila spokojna, radosna muzyka.