Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 stycznia 2016, 15:36

autor: Adrian Werner

Nadchodzi Pocket Mortys - mobilne RPG w stylu Pokemona oparte na serialu Rick and Morty

Studio Adult Swim Games zapowiedziało grę Pocket Mortys, czyli mobilne RPG wzorowane na cyklu Pokemon i oparte na licencji serialu animowanego Rick and Morty.

Mamy dobre wieści dla fanów komediowego serialu animowanego Rick and Morty. Studio Adult Swim Games właśnie poinformowało, że pracuje nad grą Pocket Mortys, czyli mobilnym RPG wzorowanym na cyklu Pokemon.

Tak jak animowany pierwowzór, Pocket Mortys opowie historię dwóch postaci – cierpiącego na alkoholizm szalonego naukowca imieniem Rick Sanchez oraz jego naiwnego czternastoletniego wnuka Mortimera Smitha. Fabuła ma się obracać wokół nieudanego eksperymentu pierwszego z tych bohaterów, który sprowadzi na Ziemię istoty z innego wymiaru. Naszym zadaniem będzie oczywiście ich powstrzymanie.

Mechanizmy rozgrywki stanowić mają parodię cyklu Pokemon. Akcję będziemy obserwowali z lotu ptaka, a zabawa polegać ma na eksplorowaniu świata, wykonywaniu zadań oraz toczeniu turowych bitew. W starciach wykorzystamy liczne postacie oraz różnorodne stworki i cała zabawa tak naprawdę będzie się obracała wokół kolekcjonowania tych podwładnych oraz ich szkolenia w celu rozwijania statystyk i tym samym zwiększania potencjału bojowego bohaterów.

Niestety, na tym kończą się udostępnione przez autorów informacje. Wiemy jeszcze tylko, że w produkcji biorą udział twórcy serialu animowanego, czyli Justin Roiland oraz Dan Harmon. Dzięki temu możemy być pewni, że fabuła oraz klimat pozostaną wierne kreskówkowemu pierwowzorowi.

Pocket Mortys zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Gra wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami, a jej premiera została zaplanowana na 14 stycznia.