Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSAND
Okładka Pocket Mortys (iOS)
OkładkaPocket Mortys (iOS)

Pocket Mortys

Opracowana z myślą o urządzeniach mobilnych gra RPG, wykorzystująca świat i postacie znane z serialu animowanego Rick and Morty amerykańskiej sieci Adult Swim.

RPG | turowe | seriale animowane

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pocket Mortys Premiera

14sty2016

iOS AND

producent: Adult Swim Games wydawca: Adult Swim Games

Gry podobne do Pocket Mortys

Angry Birds Epic

The Banner Saga

EvoCreo

Pocket Mortys to wydane na mobilny system AND i iOS turowe RPG stanowiące adaptację serialu animowanego Rick and Morty. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowało ją studio Adult Swim Games.

Fabuła

Tak jak animowany pierwowzór, Pocket Mortys opowiada historię dwóch postaci – cierpiącego na alkoholizm szalonego naukowca imieniem Rick Sanchez oraz jego naiwnego czternastoletniego wnuka Mortimera Smitha. Fabuła obraca się wokół nieudanego eksperymentu pierwszego z tych bohaterów, który sprowadza na Ziemię istoty z innego wymiaru. Naszym zadaniem jest oczywiście ich powstrzymanie.

W produkcji brali udział twórcy serialu animowanego, czyli Justin Roiland oraz Dan Harmon. Dzięki temu fabuła oraz klimat gry pozostają wierne kreskówkowemu pierwowzorowi.

Mechanika

Mechanizmy rozgrywki w wydanym na platformę AND i iOS Pocket Mortys stanowią parodię cyklu Pokemon. Akcję obserwujemy więc z lotu ptaka, a zabawa polega głównie na eksplorowaniu świata, wykonywaniu zadań oraz toczeniu turowych bitew.

W starciach wykorzystujemy liczne postacie oraz różnorodne stworki i tak naprawdę cała zabawa obraca się wokół kolekcjonowania tych podwładnych oraz ich szkolenia w celu rozwijania statystyk i zwiększania potencjału bojowego bohaterów.

Minirecenzja Pocket Mortys – udany klon Pokemonów

PLUSY:
  1. Jeden z ciekawszych i lepiej zrealizowanych klonów Pokemonów;
  2. Dużo Mortimerów do zdobycia ucieszy miłośników kolekcjonowania;
  3. Nieinwazyjny system monetyzacji.
MINUSY:
  1. Nie do końca pełne wykorzystanie potencjału marki;
  2. Bardzo mało autorskich pomysłów może przeszkadzać starym, pokemonowym wyjadaczom.

Pocket Mortys to na pierwszy rzut oka niezbyt ciekawa produkcja. Ot, kolejny klon serii Pokemon, wykorzystujący przy okazji popularność animowanego serialu dla dorosłych Rick and Morty. Rzeczywistość jest jednak nieco inna – tytuł stworzony prze ekipę Adult Swim Games to tak naprawdę kawał świetnie wykonanej roboty, choć niepozbawionej wad.

Jak przystało na grę inspirowaną hitową serią firmy Nintendo, tak i w tym przypadku zabawa opiera się na eksplorowaniu kolejnych lokacji i zbieraniu stworków… tfu, Mortimerów, którzy posiadają różne zdolności wykorzystywane w turowej walce. Jednak w odróżnieniu od Pokemonów, na wynik starcia nie mają wpływu żywioły, gdyż deweloperzy zastosowali zasadę znaną z gry Papier, kamień, nożyce. W praktyce jednak oba systemy wypadają podobnie, zapewniając odpowiednie wyzwanie i konieczność myślenia podczas walki, aczkolwiek większą głębię serwuje seria Nintendo.

Przyzwoicie wypada również system rozwijania postaci. Posiadając dwa takie same egzemplarze Mortimerów możemy połączyć je w jedną, silniejszą jednostkę. Oprócz tego zdobywamy także normalne punkty doświadczenia, co przekłada się na mocniejsze ataki, nowe moce itd. Nie bez znaczenia jest także fakt, że twórcy przygotowali naprawdę pokaźną liczbę postaci, które możemy zdobyć, co w połączeniu ze wspomnianym systemem rozwoju i ewolucji sprawia, że miłośnicy kolekcjonowania będą mieli co robić przez długi czas.

Gra wykorzystuje dwa systemy monetyzacji. W pierwszym przypadku możemy oglądać reklamy, w zamian za wirtualne pieniądze, które przydają się np. na zakup dodatkowego napoju leczniczego przed walką z bossem. Do tego zastosowano także mikropłatności, na szczęście w obu przypadkach aplikacja niczego nie wymusza i można w miarę spokojnie bawić się bez wydawania kasy. Dodatkowym plusem jest fakt, że produkcja nie wymaga stałego połączenia z Internetem.

Pocket Mortys ma jednak pewne wady. Przede wszystkim wydaje się, że deweloperzy nie wykorzystali w pełni potencjału, jaki kryje Rick and Morty. Ciekawych dowcipów jest tak naprawdę jak na lekarstwo i nijak ma się to do kreskówki. Poza tym produkcji brakuje nieco oryginalności i wieloletni fani serii Pokemon nie zostaną zaskoczeni podczas rozgrywki absolutnie niczym. Jeżeli jednak jesteś w stanie przeboleć te dwa niedopatrzenia, to projekt studia Adult Swim Games z pewnością zapewni ci kilka godzin świetnej rozrywki.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Pocket Mortys: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND