Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOS
Okładka Micromon (iOS)

Micromon iOS

Micromon to opracowana przez studio Pocket Trend z myślą o mobilnym systemie iOS gra RPG z turowym systemem walki. Zabawa obraca się wokół chwytania potworów, tresowania ich, a następnie wystawiania podopiecznych do walki przeciwko wychowankom innych treserów.

RPG | turowe | 2D | potwory

Apple iOS
Okładka Micromon (iOS)

producent: Pocket Trend

wydawca: Pocket Trend

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji iOS:

31lipca2014

31lipca2014

App Store

Micromon to wydana na iOS turowa gra RPG zainspirowana cyklem Pokemon. Produkcję opracowało studio Pocket Trend i jest to debiutancki projekt tego zespołu.

W kampanii wcielamy się w młodego fana gier mobilnych, który zostaje wciągnięty do wirtualnej krainy znanej jako Pixekai. Miejsce to zamieszkują liczne potwory i naszym zadaniem staje się zdobycie tytułu najlepszego ich tresera. Osiągnięcie tej pozycji wymaga pokonania czterech najpotężniejszych rywali, z których każdy kontroluje własne miasto. Po drodze musimy także pokrzyżować plany złej organizacji, zakładającej zniszczenie zarówno wirtualnego, jak i rzeczywistego świata. Dopiero po dokonaniu tego wszystkiego bohater będzie mógł wrócić do domu.

Micromon pozwala na eksplorowanie dużego świata wypełnionego ciekawymi miejscami, postaciami oraz zadaniami. Rozgrywka obraca się oczywiście wokół chwytania potworów, które następnie tresujemy, aby na końcu wystawić je do walk z innymi monstrami. Stworków jest ponad 130 i każdy posiada unikalne umiejętności oraz charakterystyki, które możemy rozwijać. Kluczową rolę odgrywa zarządzanie całym stadem i gracz musi regularnie podejmować ciężkie wybory, decydując o tym kogo zatrzymać, kogo sprzedać i w tresowanie kogo zainwestować najwięcej wysiłku.

Gra oferuje obszerną kampanię z rozbudowanym scenariuszem, a zabawę możemy sobie dodatkowo wydłużyć dzięki licznym zadaniom pobocznym. Istnieje także tryb multiplayer, pozwalający rywalizować z innymi ludźmi na arenach. System walki rozgrywany jest w turach. W trakcie potyczek nie ma możliwości poruszania się po mapach. Zamiast tego decydujemy jedynie jakie ataki i umiejętności wykorzystać, a największy wpływ na wynik starcia ma to, kogo do niego wystawimy.

Micromon oferuje atrakcyjną dwuwymiarową oprawę graficzną, utrzymaną w pełnej jasnych kolorów kreskówkowej stylistyce. Dodatkowym plusem jest bogata baza animacji, dzięki czemu każdy potwór posiada unikalny zestaw ruchów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Micromon

12+

Nie tylko Pokemon GO – najlepsze gry mobilne w stylu serii Pokemon
Nie tylko Pokemon GO – najlepsze gry mobilne w stylu serii Pokemon

wiadomość20 lipca 2016

W najnowszym przeglądzie gier mobilnych proponujemy trzy najlepsze produkcje wzorowane na klasycznych odsłonach cyklu Pokemon, wydawanych na konsole przenośne firmy Nintendo.