Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 lipca 2016, 10:40

autor: Adrian Werner

Nie tylko Pokemon GO – najlepsze gry mobilne w stylu serii Pokemon

W najnowszym przeglądzie gier mobilnych proponujemy trzy najlepsze produkcje wzorowane na klasycznych odsłonach cyklu Pokemon, wydawanych na konsole przenośne firmy Nintendo.

Pokemon GO odniósł wielki sukces, ale nie da się ukryć, że jest to produkcja mocno odbiegająca od klasycznych odsłon tej serii wydawanych na konsole przenośne. Dlatego uznaliśmy, że warto byłoby omówić tytuły mobilne, które bardziej przypominają tradycyjne części cyklu.

Micromon

Zaczynamy od Micromon, czyli gry, która nawet nie próbuje udawać, co było głównym źródłem inspiracji autorów. Klonów Pokemona na rynku mobilnym jest od groma, ale większość nich bierze jedynie kilka elementów z pierwowzoru i buduje na nich całą grę. Micromon idzie znacznie dalej i kopiuje większość rozwiązań pierwowzoru. Poza gromadzeniem stworków, tresowaniem ich oraz wystawianiem do walki mamy tutaj także swobodną eksplorację w RPG-owym stylu, z rozbudowaną fabułą, dużym światem i masą przygód. Wszystko to zostało wyśmienicie zrealizowane – grafika jest ładna, zawartość bardzo obszerna, a do tego produkcja oferuje wysoki poziom dopracowania technicznego.

Micromon w App Store (4 PLN)

EvoCreo

Micromon jest świetne, ale ma tę wadę, że dostępne jest tylko na iOS-ie. Użytkownicy Androida nie powinni się jednak załamywać, gdyż jako równie dobrą alternatywę mogą kupić EvoCreo. Twórcy tej gry również nie kryją, że są fanami Pokemona. Otrzymujemy tutaj dużego RPG-a, z 40 godzinną kampanią wypełnioną eksploracją, wieloma różnymi stworkami do złapania oraz ciekawą fabułą. Jednak autorzy nie ograniczyli się do odtworzania rozwiązań pierwowzoru i wprowadzili sporo ulepszeń. System walki jest bardziej rozbudowany, a ewolucja daje więcej opcji i gracze mogą wpływać na zwiększanie konkretnych współczynników.

Grafika jest mniej imponująca niż w Micromon, a poziom dopracowania trochę mniejszy, ale poziom rozbudowania gry to wynagradza i czyni z EvoCreo jedną najlepszych mobilnych alternatyw dla cyklu Pokemon.

EvoCreo w App Store (4 PLN)

EvoCreo w Google Play  (5 PLN)

Beastie Bay

Zarówno EvoCreo, jak i Micromon dosyć blisko trzymały się rozwiązań serii Pokemon, dlatego jako trzecią produkcję w tym przeglądzie postanowiliśmy polecić projekt, który podchodzi do tej tematyki w nieco odmienny sposób. Beastie Bay opracowało studio Kairosoft. Zespół specjalizuje się w strategiach ekonomicznych i właśnie ten gatunek połączono w grze z mechaniką Pokemonów. Mamy więc tutaj łapanie potworków, rozwijanie ich statystyk oraz wykorzystywanie w walce z konkurencją. Jednocześnie jednak musimy zająć się rozwojem niewielkiej wioski. Do zadań gracza należy m.in. sadzenie zbóż, konstrukcja budynków mieszkalnych i zapewnianie mieszkańcom energii elektrycznej. Z czasem skromna osada przeobraża się w tętniącą życiem metropolię.

Obie płaszczyzny są mocno powiązane i sukces w jednej wymaga dobrych wyników w drugiej. Rezultat jest wyśmienity. Gatunki płynnie ze sobą współgrają, skutecznie zapewniając dużą głębię rozgrywki oraz motywację do zabawy.

Beastie Bay w App Store (darmo)

Beastie Bay w Google Play (darmo)

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Micromon

Micromon