Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2019, 12:49

autor: Heros99

Rockstar poszukuje pracowników do projektu nowej generacji

Rockstar Games na swojej stronie internetowej ogłosiło listę stanowisk, na które poszukuje pracowników. Będą oni zaangażowani w produkcję nowego, nieogłoszonego tytułu, który firma określa jako „projekt nowej generacji”.

Czy nowa produkcja Rockstar okaże się tak samo rewolucyjna jak Red Dead Redemption 2? - Rockstar poszukuje pracowników do projektu nowej generacji - wiadomość - 2019-01-08
Czy nowa produkcja Rockstar okaże się tak samo rewolucyjna jak Red Dead Redemption 2?

Pierwsze informacje o rozpoczętym procesie rekrutacyjnym zauważył serwis Gear Nuke, który donosi, że Rockstar India poszukuje pracowników artystycznych, mających dołączyć do zespołu zajmującego się tworzeniem otwartych światów nowej generacji do nadchodzącej produkcji. Ponadto indyjski oddział firmy poszukuje pracownika odpowiedzialnego za mechanikę pojazdów. Wszystko wskazuje więc na to, że prace nad GTA 6 ruszają pełną parą.

Dodatkowo Rockstar New York szuka programisty Motion Capture, który stworzy narzędzia nowej generacji. Ten sam oddział chce także zatrudnić specjalistę odpowiedzialnego za odwzorowywanie twarzy aktorów. To nie koniec ofert pracy w Rockstar, gdyż filia zlokalizowana w Toronto poszukuje pracowników do projektu, który wykorzystuje narzędzia nowej generacji.

Wszystko wskazuje na to, że prace nad nową grą od Rockstar wystartowały. Wszystkie oferty odnoszą się do pracy nad tytułem nowej generacji. Wygląda więc na to, że nieprędko usłyszymy o nowym tytule od twórców RDR2. Nie jest to dużym zaskoczeniem, w szczególności, gdy jest się zaznajomionym z cyklem wydawniczym firmy. Rockstar spędza wiele lat nad dopracowywaniem nowego tytułu – premierę Red Dead Redemption i jego kontynuacji dzieli niemal dekada. Na uwagę zasługuje również fakt, że twórcy przez lata będą jeszcze rozwijać Red Dead Online.

Prace nad nowym tytułem przyszłej generacji ruszają. Na jego oficjalną prezentację przyjdzie jeszcze poczekać, w szczególności, że poza licznymi plotkami dotychczas nie dostaliśmy konkretnych informacji od Sony i Microsoftu o następcach obecnej generacji konsol. Poszlaki wskazują na to, że obie firmy są na finiszu projektowania nowego sprzętu, ale premiera może nastąpić dopiero w 2020 roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.