Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2010, 09:28

Arcania: Gothic 4 - ujawniono zawartość polskiej Edycji Kolekcjonerskiej

Premiera gry Arcania: Gothic 4 zbliża się coraz większymi krokami. CD Projekt, czyli wydawca tego tytułu na rodzimym rynku, ujawnił co będzie wchodzić w skład Edycji Kolekcjonerskiej.

Premiera gry Arcania: Gothic 4 zbliża się coraz większymi krokami. CD Projekt, czyli wydawca tego tytułu na rodzimym rynku, ujawnił co będzie wchodzić w skład Edycji Kolekcjonerskiej.

Arcania: Gothic 4 - ujawniono zawartość polskiej Edycji Kolekcjonerskiej - ilustracja #1

W skład zestawu wejdą:

  • Ceramiczny kufel z Tawerny pod Rozdartą Dziewicą.
  • T-shirt z logo gry i wizerunkiem króla Rhobara III.
  • Płyta DVD z grą ArcaniA: Gothic 4.
  • Płyta CD ze ścieżką dźwiękową z gry, w skład której wejdzie 30 utworów.
  • Zasłyszane w Rozdartej Dziewicy, czyli zbiór 10 opowiadań.
  • 72-stronicowy artbook przedstawiający potwory, zwierzęta, postacie, stroje, budynki, broń oraz przedmioty.
  • Mapa Argaanii.
  • Instrukcja do gry.

Cena wersji podstawowej na komputery wyniesie 129,99 zł, a na konsolę Microsoftu 219,99 zł, z kolei za Edycję Kolekcjonerską na PC zapłacimy 199,99 zł. Niestety, wszystko wskazuje na to, że dla konsoli Microsoftu dostępna będzie jedynie wersja standardowa. Ponadto, już od ponad miesiąca wiadomo, że właściciele PlayStation 3 na swoją wersję poczekają dodatkowych kilka miesięcy. CD Projekt stwierdził, że premiera na konsolę Sony nastąpi w pierwszej połowie przyszłego roku. Warto dodać, że ArcaniA: Gothic 4 ukaże się w pełnej polskiej wersji językowej na wszystkich trzech platformach docelowych.

Arcania: Gothic 4 - ujawniono zawartość polskiej Edycji Kolekcjonerskiej - ilustracja #2

Przed premierą będziemy mieli okazję własnoręcznie wypróbować grę. Wersja demonstracyjna edycji na PC oraz Xboksa 360 zadebiutuje 24 września. Zaoferuje ona około dwie godziny zabawy i osadzona zostanie w początkowych fazach kampanii.

Na koniec warto uspokoić graczy zaniepokojonych niedawnym zamieszaniem związanym z wymaganiami sprzętowymi. Publikowaliśmy już w lipcu informacje na temat tego, jak potężny komputer będzie potrzebny do cieszenia się tą grą. Sytuację skomplikował jednak wpis na forum Quarter to Three autorstwa Desslocka. Stwierdził on, że krążące po sieci wymagania są mocno zaniżone. Wybuchło z tego powodu sporych rozmiarów zamieszanie. Ostatecznie okazało się na szczęście, że powodem całej awantury był błąd w kodzie gry, który powoduje, że silnik graficzny działa z jakiegoś powodu znacznie wolniej na kilku procesorach Core 2 Duo, a konkretnie modelach od 6400 do 6850. Twórcy ArcaniA: Gothic 4 pracują obecnie nad usunięciem tego babola.