Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2009, 08:57

autor: Hed

Age of Conan z twarzami graczy

Gracze Age of Conan, czyli znanego dzieła firmy Funcom, już niedługo będą mogli przenieść swoją własną twarz do tej sieciowej produkcji. Takie rozwiązanie technologiczne będzie możliwe dzięki współpracy studia zajmującego się grą z firmami Big Stage Entertainment oraz GGL Global Gaming. Jak działa ten pomysł? Podobno wystarczą tylko trzy, odpowiednie i własnoręcznie zrobione fotografie.

Gracze Age of Conan, czyli znanego dzieła firmy Funcom, już niedługo będą mogli przenieść swoją własną twarz do tej sieciowej produkcji. Takie rozwiązanie technologiczne będzie możliwe dzięki współpracy studia zajmującego się grą z firmami Big Stage Entertainment oraz GGL Global Gaming. Jak działa ten pomysł? Podobno wystarczą tylko trzy odpowiednie i własnoręcznie zrobione fotografie.

Wszystko za sprawą technologii Big Stage, która dostępna jest bezpośrednio w sieci. Po zainstalowaniu oprogramowania i wysłaniu trzech fotek stworzony zostanie trójwymiarowy model, zwany przez twórców @ctorem. Na razie pomysł opracowany przez Big Stage ogranicza się jedynie do zdjęć oraz filmów, ale już wkrótce zostanie zaimplementowany także do samego Age of Conan.

Age of Conan z twarzami graczy - ilustracja #1

Powyższe rozwiązanie jest promowane przez firmę GGL, która zorganizowała specjalny konkurs. Wygrać można między innymi abonament do produkcji Funcomu lub specjalne przedmioty dostępne w grze. Żeby wziąć udział w konkursie, wystarczy stworzyć awatara z własną twarzą na stronie Big Stage i zaaplikować go do przygotowanych zdjęć oraz filmów. Nagrodzeni zostaną posiadacze najpopularniejszych modeli.

Oczywiście można też przetestować inne motywy przygotowane przez Big Stage i wcielić się przykładowo w członka Drużyny A. Wspomniany konkurs trwa natomiast do 17 maja tego roku. Cała sprawa na pewno nie zmieni diametralnie samego Age of Conan, ale zapewne spowoduje wysyp „prawdziwych” barbarzyńców oraz amazonek. Po więcej informacji i przykładowe wideo odsyłamy do oficjalnej strony.