Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2009, 15:15

A-Train 8 zapowiedziany!

Choć rynek ich nie rozpieszcza, fani ambitnych produkcji spod znaku pary i gwizdka od czasu do czasu otrzymują kolejną grę, w której do woli mogą rozkoszować się widokiem pędzących bezdrożami pociągów. Jest mi więc tym milej poinformować Was, że firma Bluestone Interactive Ltd. ogłosiła właśnie, iż najnowsza, ósma już część legendarnej serii A-Train trafi do europejskich sklepów jeszcze w lutym te

Choć rynek ich nie rozpieszcza, fani ambitnych produkcji spod znaku pary i gwizdka od czasu do czasu otrzymują kolejną grę, w której do woli mogą rozkoszować się widokiem pędzących bezdrożami pociągów. Jest mi więc tym milej poinformować Was, że firma Bluestone Interactive Ltd. ogłosiła właśnie, iż najnowsza, ósma już część legendarnej serii A-Train trafi do europejskich sklepów jeszcze w lutym tego roku!

Gra pozwoli nam wcielić się się w burmistrza rozrastającej się metropolii, a także, a może przede wszystkim, w prezesa firmy kolejowej. Będziemy więc zarówno budować miasto, jak i zapewniać jego mieszkańcom jak najlepiej zorganizowany transport publiczny. Oczyma wyobraźni już widzę, jak na twarzach wszelkich maniaków Transport i Railroad Tycoonów wykwita teraz szeroki uśmiech.

A-Train 8 zapowiedziany! - ilustracja #1

Budowa infrastruktury miejskiej to jednak nie tylko wyrównywanie terenu, rozmieszczanie stacji kolejowych czy budynków magazynowych i stawianie trakcji kolejowej lub budynków użyteczności publicznej (wśród których notabene znajdą się takie budowle, jak wieża Eiffla, Big Ben czy nawet Empire State Building), lecz także niekończąca się walka o fundusze i subsydia. Będziemy więc mogli obracać akcjami na giełdzie papierów wartościowych. Autorzy obiecują dopracowany i realistycznie działający system ekonomiczny, kształtowany przez pięćdziesiąt wirtualnych spółek.

Miłośnicy kolei otrzymają nie tylko możliwość popatrzenia sobie na wierne repliki malutkich pociągów, lecz także zwiedzić wnętrza wszystkich dostępnych w grze lokomotyw. A-Train zaoferuje możliwość zakupu pięćdziesięciu trzech różnych taborów. W grze znajdzie się trzydzieści przygotowanych przez dewelopera map, które gracz będzie mógł dowolnie modyfikować. Dodatkowo zaimplementowano zmianę pór dnia oraz pór roku, co szczególnie powinno ucieszyć osoby przywiązujące dużą wagę do tych detali.

Za produkcję A-Train 8 odpowiada firma Interactive Entertainment. Gra powinna trafić do pecetowych czytników 27 lutego. Niestety, póki co brak jest polskiego dystrybutora programu, tak więc zainteresowani zakupem będą musieli najprawdopodobniej skorzystać z oferty zagranicznych sklepów wysyłkowych.

Oto wymagania gry podane przez wydawcę:

Konfiguracja minimalna: Windows 2000/XP/Vista - DirectX: Direct X 9.Oc - Procesor: Pentium4 2GHz (rekomendowane: Core2Duo E8400) – Pamięć RAM: [Windows2000/XP] 512MB (rekomendowane: 1GB), [Windows Vista] 1GB - HDD: 1GB – Karta graficzna: GeForce 6200 lub kompatybilna, RADEON9500 lub kompatybilna (rekomendowane: GeForce 8600GT lub kompatybilna, Radeon HD2900 XT kompatybilna) - VRAM: 128MB (rekomendowane: 256MB) - Rozdzielczość: 1024x768 lub 1280x720 (rekomendowana: 1920x1200) – Karta dźwiękowa: Kompatybilna z Direct Sound.