Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat World of Warcraft

Premiera WoW The Burning Crusade Classic

Adrian Werner, 1 czerwca 2021, 11:22

Dzisiaj o północy zadebiutuje World of Warcraft: The Burning Crusade Classic, czyli dodatek do oldskulowej wersji popularnego MMORPG studia Blizzard Entertainment.

Fala banów w WoW poprzedza premierę The Burning Crusade Classic

Entelarmer, 26 maja 2021, 17:16

Blizzard przyszykował niecodzienną niespodziankę dla graczy World of Warcraft. Przybrała ona formę masowych banów za korzystanie z zewnętrznych programów, tak związanych z botami, jak i pozwalających na wykorzystanie pada w WoW Classic.

Streamer WoW Classic awansował paladyna Hordy w rekordowym czasie

Entelarmer, 21 maja 2021, 13:02

World of Warcraft Classic doczekał się pierwszego paladyna Hordy na maksymalnym poziomie w ramach pre-patcha The Burning Crusade Classic. Kilkanaście godzin wystarczyło, by streamer Tommymaze zdołał wbić na 60. poziom krwawym elfem.

WoW Classic - jest pre-patch Burning Crusade. Graczy czeka decyzja

Aquma, 19 maja 2021, 09:09

Studio Blizzard Entertainment udostępniło kolejną łatkę do gry World of Warcraft Classic. Jest to tzw. pre-patch przygotowujący produkcję do premiery dodatku The Burning Crusade Classic. Premiera aktualizacji oznacza, że gracze będą musieli podjąć ważną decyzję dotyczącą posiadanych postaci.

WoW Classic - klonowanie postaci będzie dużo tańsze

Aquma, 14 maja 2021, 12:27

Deweloperzy ze studia Blizzard Entertainment postanowili znacznie obniżyć cenę usługi klonowania postaci w WoW Classic. Zapłacimy za to ponad dwukrotnie mniej pieniędzy.

WoW: The Burning Crusade Classic oficjalnie zadebiutuje 1 czerwca

hexx0, 6 maja 2021, 20:47

Firma Blizzard Entertainment ogłosiła, że dodatek The Burning Crusade Classic do klasycznej wersji gry World of Warcraft zadebiutuje 1 czerwca tego roku.

WoW - Blizzard walczy z multikontami i automatyzacją rozgrywki

Aquma, 6 maja 2021, 13:06

Studio Blizzard Entertainment wprowadziło kolejną zmianę w licencji EULA, która ma na celu walkę z praktyką multi-boxingu w grze MMORPG World of Warcraft.

Blizzard stracił 29% graczy w trzy lata

Adrian Werner, 5 maja 2021, 11:29

Od trzech lat liczba osób grających regularnie w produkcje Blizzarda systematycznie topnieje. Studio coraz skuteczniej zarabia jednak na tych, którzy jeszcze nie porzucili jego gier.

Prawdopodobny wyciek daty premiery WoW: The Burning Crusade Classic

AlexB, 4 maja 2021, 12:30

Najprawdopodobniej wyciekła data debiutu dodatku The Burning Crusade Classic do klasycznej wersji World of Warcraft. Jak donoszą gracze, w aplikacji Battle.net można było na chwilę zobaczyć komunikat sugerujący, że oficjalnie pojawi się on 1 czerwca bieżącego roku.

WoW - patch 9.1 może wprowadzić okulary

Aquma, 15 kwietnia 2021, 12:11

Informacje, które pojawiły się na Twitterze sugerują, że wraz z następną aktualizacją w grze World of Warcraft mogą pojawić się nowe przedmioty kosmetyczne – okulary.

WoW - gracz przez 3,5 roku próbował zdobyć jeden przedmiot

Aquma, 13 kwietnia 2021, 12:42

Gracz World of Warcraft o ksywie P0R0WL przez ponad 3,5 roku przechodził instance Uldaman, by zdobyć przedmiot zwany Pendulum of Doom. Sukces udało się osiągnąć dopiero w WoW Classic, przy 2292 podejściu do wspominanego lochu.

WoW - Blizzard ogranicza dostępne opcje przedłużenia czasu gry

Aquma, 26 marca 2021, 12:25

Studio Blizzard Entertainment postanowiło wycofać ze sprzedaży produkty oferujące dostęp do World of Warcraft na 30, 90 i 180 dni. W ofercie pozostała tylko wersja 60-dniowa. Nadal możemy też skorzystać z odnawialnej subskrypcji lub przedłużyć grę dzięki tokenowi.

WoW Classic - rozpoczęły się beta-testy dodatku The Burning Crusade

Aquma, 24 marca 2021, 08:46

Deweloperzy ze studia Blizzard Entertainment przekazali, że rozpoczęli wysyłać zaproszenia do beta-testów dodatku The Burning Crusade Classic do klasycznej wersji World of Warcraft.

WoW - darmowy mount dla posiadaczy Shadowlands już dostępny

AlexB, 12 marca 2021, 12:51

W grze World of Warcraft jest już dostępny „wierzchowiec”, który wygrał w ubiegłorocznym głosowaniu społeczności. Wandering Ancient, gdyż tak się on nazywa, mogą odebrać wszystkie osoby, które posiadają rozszerzenie Shadowlands na swoich kontach.

WoW - Blizzard rezygnuje z kontrowersyjnego limitu 1500 punktów Valor

Aquma, 9 marca 2021, 12:36

Deweloperzy ze studia Blizzard Entertainment poinformowali o zmianach, które zostaną wprowadzone do gry MMORPG World of Warcraft wraz z kolejną aktualizacją. Gracze mogą liczyć na zniesienie kontrowersyjnego limitu 1500 punktów Valor w ekwipunku postaci.

The Fresh Crusade w WoW wielkim sukcesem; tysiące graczy rozpoczęły przygodę na nowo

Paweł Musiolik, 7 marca 2021, 12:19

Zapowiedziana kilka dni temu akcja The Fresh Crusade społeczności World of Warcraft okazała się sporym sukcesem. Ponad 3 tysiące graczy zaczęło przygodę na serwerze gry od nowa.

WoW: topowy gracz po kryjomu pomaga innym w rajdach

Entelarmer, 26 lutego 2021, 14:36

Co robić, gdy twoja gildia w World of Warcraft uporała się już z na ten moment największym wyzwaniem PvE? Wziąć przykład z lidera Complexity Limit i wykorzystać swoje doświadczenie do pomagania innym graczom w rajdach. Najlepiej incognito.

Reżyser World of Warcraft nie wyklucza współpracy graczy Przymierza oraz Hordy

Ness, 21 lutego 2021, 17:36

Ion Hazzikostas, reżyser World of Warcraft, podczas sesji Q&A na tegorocznym BlizzConie nie wykluczył możliwości współpracy graczy związanych z Przymierzem oraz tych, którzy wybrali stronę Hordy.

WoW: The Burning Crusade Classic i patch 9.1 do Shadowlands - wieści z BlizzConu

Paweł Musiolik, 20 lutego 2021, 13:49

World of Warcraft: Shadowlands otrzyma w najbliższym czasie aktualizację 9.1. Blizzard ma w planach także wydanie dodatku The Burning Crusade Classic, który dostępny będzie za darmo dla osób opłacających abonament.

WoW: Burning Crusade Classic i pierwsze DLC do Shadowlands. Przecieki przed BlizzCon

Karol Laska , 18 lutego 2021, 19:47

Fani WoW-a otrzymają wkrótce (najprawdopodobniej) pierwszą poważną aktualizację treści, jeżeli chodzi o dodatek Shadowlands. Ponadto Burning Crusade Classic pozwoli na powrót do oryginalnej formy pierwszego rozszerzenia w historii gry.

Armia księżycowych misiów niszczy bossów w WoW: Shadowlands

Karol Laska , 16 lutego 2021, 18:43

Armia księżycowych misiów brzmi jak urocze narzędzie do siania terroru. Takowy jest możliwy dzięki niedawno odkrytemu exploitowi w World of Warcrarft: Shadowlands.

World of Warcraft: Shadowlands - patch 9.0.5 przywróci Valor Points

Entelarmer, 10 lutego 2021, 21:13

Twórcy World of Warcraft: Shadowlands rozpoczęli testy nowej aktualizacji. Patch 9.0.5 nie należy do największych, ale wraz z nim powrócą Valor Points, co ułatwi zabawę fanom PvE.

Blizzard świętuje 30-lecie oferując jubileuszowe pakiety

Ness, 2 lutego 2021, 13:15

Blizzard rozpoczyna obchody jubileuszu 30-lecia istnienia firmy. Na początek oferuje do zakupienia trzy specjalne pakiety.

WoW i Call of Duty: Cold War zdominowały listopad

Paweł Musiolik, 19 grudnia 2020, 16:58

Firma analityczna SuperData wypuściła raport dotyczący sprzedaży cyfrowej w listopadzie bieżącego roku. Najbardziej dochodowymi grami tego miesiąca były World of Warcraft: Shadowlands oraz Call of Duty: Black Ops - Cold War. Activision może otwierać szampana.

WoW: Shadowlands - szczegóły zmian w Torghast

Entelarmer, 18 grudnia 2020, 15:30

Firma Blizzard zabrała się za poprawianie jednej z nowości wprowadzonych w World of Warcraft: Shadowlands. Twórcy wzięli sobie do serca uwagi społeczności i wprowadzili garść zmian w wieży więziennej Torghast.

Pacyfistyczna panda wbiła bez walki maksymalny poziom w WoW: Shadowlands

Paweł Musiolik, 12 grudnia 2020, 17:14

Osiągnięcie maksymalnego poziomu bez walki w World of Warcraft: Shadowlands, to czasochłonne zadanie. Znany w świecie WoW-a gracz Doubleagent kolejny raz podjął się tego wyzwania. I znowu mu się udało.

WoW: Shadowlands najszybciej sprzedającą się grą na PC wszech czasów

Ender, 8 grudnia 2020, 17:13

Blizzard pochwalił się, że World of Warcraft: Shadowlands stał się oficjalnie najszybciej sprzedającą się grą na PC w historii. Dodatek pobił tym samym niepokonanego od ośmiu lat poprzedniego właściciela rekordu, którym było Diablo III.

Gracz WoW wydał 5 milionów złota i pomaga innym robiąc za NPC

Aquma, 8 grudnia 2020, 13:24

Gracz o ksywie Bearded_Bear96 postanowił wydać 5 milionów złota w WoW, by kupić wierzchowca dającego innym osobom dostęp do domu aukcyjnego i funkcji naprawiania ekwipunku. Za taką ilość złota można nabyć 41 żetonów przedłużających subskrypcję o miesiąc.

WoW Shadowlands zdradził nam plan Sylvanas

Aquma, 1 grudnia 2020, 12:05

Animowana scena przedstawiająca rozmowę pomiędzy Sylvanas Windrunner i królem Anduinem Wrynnem rzuca światło na motywy działania pierwszej z postaci w dodatku Shadowlands do gry MMORPG World of Warcraft.

Ucz się i odpoczywaj z World of Warcraft. Blizzard podzielił się relaksującą składanką

Karol Laska , 21 listopada 2020, 13:01

Na kanale youtube'owym World of Warcraft udostępniono cztery remiksy utworów z nadchodzącego dodatku do WoW-a o nazwie Shadowlands. Blizzard inspirował się najprawdopodobniej zjawiskiem muzyki lo-fi.

Gracze WoW wykorzystują zombie w walce z oszustami

Entelarmer, 19 listopada 2020, 16:04

W World of Warcraft trwa wydarzenie z nieumarłą plagą, która zawitała do Azeroth przed premierą dodatku Shadowlands. Co zabawne, jeden z graczy znalazł sposób, by wykorzystać inwazję zombie w walce z botami.

Twórca WoW opuszcza Blizzard po 13 latach

Aquma, 19 listopada 2020, 15:48

Chris Kaleiki – jeden z twórców World of Warcraft – opuścił studio po 13 latach pracy. Deweloper przyznał, że jest niezadowolony z kierunku rozwoju wspomnianej gry.

WoW Shadowlands - zobacz trailer Beyond the Veil

aadamus, 16 listopada 2020, 20:49

Za tydzień do World of Warcraft trafi dodatek Shadowlands. Z okazji zbliżającej się premiery rozszerzenia opublikowany został cinematic trailer Beyond the Veil, przybliżający nowy świat, który gracze będą mogli zwiedzić.

Hordy nieumarłych w Azeroth - nadciąga WoW Shadowlands

Dameredet, 11 listopada 2020, 14:06

Do World of Warcraft zawitały hordy nieumarłych. Wydarzenie poprzedzające Shadowlands zapewni graczom wiele wrażeń i pozwoli zdobyć kilka unikalnych przedmiotów.

WoW - darmowy weekend dla powracających graczy

Aquma, 6 listopada 2020, 08:47

Deweloperzy ze studia Blizzard Entertainment zaprosili graczy, którzy grali kiedyś w World of Warcraft, ale nie opłacają już subskrypcji, do darmowego powrotu do gry.

Multi-boxing w World of Warcraft na celowniku Blizzarda

washi, 4 listopada 2020, 18:55

Na oficjalnej stronie Blizzarda pojawił się wpis, który informuje nas o zmianie polityki firmy. Od teraz istniejący od lat tzw. multi-boxing w World of Warcraft będzie znacznie utrudniony, z powodu zakazu używania zewnętrznych aplikacji.

WoW: Shadowlands - gracze zadowoleni z nowego systemu levelowania

Aquma, 4 listopada 2020, 12:47

Użytkownikom forum Reddit podoba się mechanika Timewalker Campaigns, która pozwala rozwijać postać, wykonując zadania z dowolnego z dotychczasowych dodatków.

Nie tylko WoW - Blizzard rozbudza nadzieję na Warcraft 4

Entelarmer, 3 listopada 2020, 13:37

J. Allen Brack wypowiedział się na temat przyszłości serii Warcraft. Prezes Blizzarda zapewnił, że firma zamierza rozwijać markę nie tylko w ramach World of Warcraft.

World of Warcraft świętuje 16. rocznicę i rozdaje prezenty

Entelarmer, 2 listopada 2020, 19:07

Firma Blizzard rozpoczęła obchody 16. urodzin World of Warcraft. Do premiery Shadowlands gracze otrzymają prezent za zalogowanie się w grze, w której znajdą parę okolicznościowych atrakcji.

Pre-order WoW: Shadowlands - liczba zamówień bije poprzednie dodatki

Dameredet, 31 października 2020, 18:03

Pomimo przesunięcia premiery Shadowlands jest największym hitem sprzedażowym pre-orderów Blizzarda. Ostatni raport finansowy pokazuje, że po prawie dwóch dekadach World of Warcraft dalej ma się dobrze.

16-letnia zagadka rozwiązana w WoW: Shadowlands

Aquma, 30 października 2020, 10:37

Dodatek Shadowlands odpowiada na pytanie, które lata temu dręczyło wielu graczy World of Warcraft – pozwala nam dowiedzieć się, gdzie jest żona orka Mankirka.

WoW: Shadowlands z nową datą premiery

washi, 29 października 2020, 19:43

Dziś na oficjalnej stronie Blizzarda pojawiła się wiadomość zdradzająca nową datę premiery dodatku Shadowlands do gry World of Warcraft. Debiut już niedługo, ale to nie koniec dobrych wieści – czeka na nas również specjalne wydarzenie oraz nowy raid.

WoW Shadowlands - fanka zbudowała świecący i dymiący Bolvar‘s Hammer

Aquma, 26 października 2020, 12:38

Fanka World of Warcraft, prowadząca na platformie YouTube kanał KamuiCosplay, zbudowała replikę młota Bolvara Fordragona. Broń wygląda bardzo podobnie do pierwowzoru, a do tego świeci i wytwarza dym.

Gracze World of Warcraft narzekają na Polaków i polski serwer

Entelarmer, 22 października 2020, 12:15

Jakiś czas temu firma Blizzard postanowiła połączyć garść pomniejszych serwerów World of Warcraft z Burning Legionem, czyli nieoficjalnym polskim realmem. Efekt: narzekania na rodzimych graczy, którzy raczej nie witają zagranicznych kolegów z otwartymi ramionami.

WoW - gracz sprawdził wydajność DX11 vs DX12

Entelarmer, 21 października 2020, 17:32

Czy DirectX 12 wreszcie radzi sobie z World of Warcraft? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć użytkownik Reddita, który dwa lata temu nie był zachwycony wydajnością ostatniej generacji bibliotek DirectX.

WoW: Shadowlands - najlepszy DPS po przedpremierowym patchu

Entelarmer, 19 października 2020, 18:26

World of Warcraft otrzymał patch przygotowujący grę na spóźniony debiut Shadowlands. Gracze sprawdzili już, która klasa zadaje największe obrażenia na sekundę (DPS) po ostatnich zmianach.

WoW z patchem 9.0.1. Nowa lokacja i zmiany przed premierą Shadowlands

Aquma, 14 października 2020, 12:14

Popularna produkcja MMORPG World of Warcraft otrzymała patch 9.0.1. Łatka przygotowuje grę do premiery dodatku Shadowlands.

Henry Cavill w roli Arthasa wygląda nieźle, pomysł podoba się twórcy WoW

Aquma, 7 października 2020, 14:06

Chris Metzen – jeden z twórców serii Warcraft i autor scenariusza Warcraft III: Reign of Chaos – stwierdził na Twitterze, że Henry Cavill byłby dobrym kandydatem do roli Arthasa Menethila.

Premiera WoW: Shadowlands opóźniona

Aquma, 2 października 2020, 09:16

Twórcy World of Warcraft poinformowali, że kolejne rozszerzenie do tej produkcji – Shadowlands – ukaże się później, niż planowano. Premiera wciąż jest przewidziana na ten rok.

BlizzOnline – przyszłoroczny BlizzCon będzie wirtualny

Adrian Werner, 22 września 2020, 10:44

Studio Blizzard Entertainment zapowiedziało BlizzOnline, czyli wirtualną imprezę, która ma nam zastąpić konwent BlizzCon.