Nie żyje Bill Petras, jedna z legend branży. To on nadał wizualny ton takim grom, jak WoW i Overwatch

Branżę gier obiegła przykra wiadomość o śmierci jednego z najbardziej zasłużonych deweloperów Blizzarda. Bill Petras znany był przede wszystkim z prac nad World of Warcraft oraz Overwatchem.

Marcin Bukowski

Nie żyje Bill Petras, jedna z legend branży. To on nadał wizualny ton takim grom, jak WoW i Overwatch, źródło grafiki: Blizzard.
Nie żyje Bill Petras, jedna z legend branży. To on nadał wizualny ton takim grom, jak WoW i Overwatch Źródło: Blizzard.

Zmarł Bill Petras – dyrektor artystyczny i jeden z najbardziej zasłużonych deweloperów studia Blizzard Entertainment. Twórca powinien być dobrze znany fanom World of Warcraft oraz Overwatcha. Informację o jego śmierci przekazał były pracownik studia, Harley D. Huggins II, za pośrednictwem serwisu LinkedIn.

Piszę, aby podzielić się z Wami smutną informacją. Bill Petras, legenda dewelopingu gier, niespodziewanie odszedł. Billy był niesamowicie utalentowanym artystą, który pracował w Blizzard Entertainment przez prawie dwie dekady. Był niezmiernie dumny z pracy, którą tam wykonywał, zwłaszcza jako dyrektor artystyczny World of Warcraft i Overwatch.

Bill Petras dołączył do Blizzarda w maju 1997 roku. Swoją przygodę rozpoczął przy pierwszym StarCrafcie, a następnie objął stanowisko dyrektora artystycznego World of Warcraft. W lutym 2005 r. opuścił firmę, aby pracować w Red 5 Studios, jednak powrócił do niej w 2010 r. i zajął się rozwojem najpierw Overwatcha, a później także Overwatcha 2. Ostatecznie odszedł z Blizzarda w październiku 2021 r.

Jak pisze Huggins, Petras był nie tylko „niesamowicie utalentowanym artystą”, lecz także wspaniałym przyjacielem, z którym znał się od 28 lat. Podzielił się miłymi wspomnieniami z czasów, gdy razem pracowali w Blizzardzie. Co ciekawe, swoją karierę rozpoczęli w tym samym tygodniu.

Choć dziedzictwo Billa Petrasa pozostanie żywe w grach, które współtworzył, niestety nie będzie nam dane ujrzeć kolejnych jego dzieł. Fani z pewnością zapamiętają go jako osobę, która miała fundamentalny wpływ na niektóre z największych sukcesów Blizzarda. Sama firma, póki co, nie ustosunkowała się do tej smutnej wiadomości.

World of Warcraft

World of Warcraft

PC
po premierze

Data wydania: 23 listopada 2004

Informacje o Grze
8.9

GRYOnline

8.6

Gracze

OCEŃ
Oceny
Podobało się?

0

Marcin Bukowski

Autor: Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

Jest szansa, że starsze gry, które wykorzystywały PhysX, znowu będą działać normalnie na RTX 50

Następny
Jest szansa, że starsze gry, które wykorzystywały PhysX, znowu będą działać normalnie na RTX 50

Po 15 latach słynny cykl sci-fi powraca. Jared Leto na niebezpiecznej misji w pełnym akcji zwiastunie filmu Tron: Ares, który obejrzymy jeszcze w tym roku

Poprzedni
Po 15 latach słynny cykl sci-fi powraca. Jared Leto na niebezpiecznej misji w pełnym akcji zwiastunie filmu Tron: Ares, który obejrzymy jeszcze w tym roku

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl