Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2024, 14:09

Po 12 latach z Blizzarda odchodzi John Hight. Producent nadzorował rozwój WoW-a od czasów Mists of Pandaria

John Hight po 12 latach pracy opuszcza Blizzard Entertainment. W swojej karierze pracował m.in. nad Mists of Pandaria czy Reaper of Souls, a w 2021 roku objął pozycję dyrektora generalnego marki Warcraft.

Źródło fot. Blizzard Entertainment
i

John Hight ogłosił swoje odejście z firmy Blizzard Entertainment po 12 latach pracy. Przekazał tę wiadomość za pośrednictwem profilu w serwisie X, stwierdzając przy tym, że jest „podekscytowany odkrywaniem nowych możliwości”.

Po 12 niesamowitych latach postanowiłem odejść i rozpocząć nowe zadanie. To była trudna decyzja, ale czuję, że teraz jest na to dobry czas: Warcraft jest w niesamowitej pozycji, w momencie gdy całe uniwersum kończy 30 lat. To zaszczyt móc służyć wszystkim bohaterom Azeroth.

Hight dołączył do Blizzarda w 2011 roku jako starszy producent World of Warcaraft: Mists of Pandaria. Z czasem awansował na stanowisko producenta wykonawczego i wiceprezesa WoW-a. Natomiast w listopadzie 2021 roku objął stanowisko dyrektora generalnego całej marki Warcraft. Podczas swojej kariery kierował także produkcją Diablo 3: Reaper of Souls.

Twórca w swojej wiadomości podziękował społeczności za inspirację i wyzwania jakie od niej otrzymał. Wierzy, że marka znajduje się w dobrych rękach i jest spokojny o jej przyszłość.

Zapowiedział również, że nie zamierza porzucać branży gier, więc z pewnością jego nazwisko ujrzymy jeszcze kiedyś w napisach końcowych. Niewykluczone, że połączy siły z innymi weteranami i spróbuje założyć własne studio. Takie sytuacje widzieliśmy już niejednokrotnie w przeszłości. Czas pokaże jak będzie naprawdę, a póki co życzymy mu powodzenia i dalszych sukcesów.

Marcin Bukowski

Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

więcej