Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Call of Duty: Black Ops

Wieści ze świata (Google Daydream, King’s Quest, CoD Black Ops, G-Police, EA / Richard Hilleman) 19/5/2016

Draug, 19 maja 2016, 14:40

Dziś piszemy o nowych goglach VR od Google (Daydream), darmowym pierwszym epizodzie King’s Quest, gigantycznym skoku sprzedaży Call of Duty: Black Ops na X360, zarejestrowaniu przez Sony znaku towarowego G-Police i odejściu Richarda Hillemana z Electronic Arts. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Treyarch wyjaśnia, o co chodzi w Call of Duty: Black Ops, czyli 10 minut czytania zwiastuna

Góral, 20 września 2015, 10:20

Z okazji zbliżającej się premiery Black Ops III studio Treyarch przygotowało niecodzienny materiał wideo, streszczający fabułę podserii Call of Duty: Black Ops. Zwiastun jest o tyle dziwny, że zmusza nas do czytania kolejnych informacji przez ponad 10 minut.

Cykl Black Ops najpopularniejszą podserią w uniwersum Call of Duty

Renox, 7 maja 2015, 18:51

Zgodnie z informacją ujawnioną przez dyrektora generalnego firmy Activision Publishing, Erica Hirshberga, cykl Black Ops okazuje się być najpopularniejszą serią w historii marki Call of Duty. Blisko 100 milionów graczy z całego świata ma swoim posiadaniu zarówno Black Ops, jak i Black Ops II.

Fani serii Call of Duty spędzili w sumie 2,8 miliona lat w trybie multiplayer

Ender, 13 sierpnia 2013, 18:55

Z okazji jutrzejszej prezentacji trybu multiplayer w Call of Duty: Ghosts, Activison przedstawiło porcję ogólnych statystyk związanych z rozgrywkami wieloosobowymi w serii.

10 najbardziej przecenianych gier obecnej generacji

Materdea, 5 czerwca 2013, 09:35

Komercyjny hicior, blockbuster - ale czy na pewno gra zasługiwała na uznanie graczy z całego świata? Może to tylko hype na dany tytuł, szczypta marketingu i pochlebne pierwsze recenzje powodowały, że po pudełko ze sklepowej półki sięgnęły miliony zapaleńców? Przyjrzyjmy się 10 najbardziej przecenianym grom obecnej generacji konsol.

Czyżby koniec szczęśliwej passy cyklu Call of Duty? Niższa sprzedaż Modern Warfare 3

Muninn, 16 kwietnia 2012, 12:15

Call of Duty: Modern Warfare 3 osiągnęło niższą sprzedaż niż wydane w zeszłym roku Call of Duty: Black Ops. Spadek popularności uwarunkowany jest sytuacją na rynku gier komputerowych i konsolowych oraz, być może, zniecęceniem nabywców.

Robert Bowling żegna się z Infinity Ward i serią Call of Duty

Hed, 27 marca 2012, 11:36

Robert Bowling, znany też pod pseudonimem fourzerotwo, zrezygnował ze swojej pracy w studiu Infinity Ward oraz firmie Activision. Producent od lat był kojarzony z marką Call of Duty, a zwłaszcza jej podserią Modern Warfare.

Call of Duty: Black Ops 2 wyjdzie w listopadzie tego roku – tak twierdzi jeden z zagranicznych sklepów

Hed, 1 marca 2012, 18:38

W jednym z zagranicznych sklepów pojawiła się informacja o grze Call of Duty: Black Ops 2. Firma Activision nie zapowiedziała jeszcze oficjalnie tej produkcji, ale wygląda na to, że możemy spodziewać się jej w listopadzie tego roku.

Kolejne plotki o Call of Duty: Black Ops 2

Kono, 20 lutego 2012, 10:42

W sieci pojawiły się kolejne doniesienia o Call of Duty: Black Ops 2. Źródłem najnowszych plotek jest wpis w serwisie LinkedIn sugerujący Black Ops 2, jako tegoroczną odsłonę cyklu Call of Duty.

Call of Duty: Black Ops 2 w tym roku i firma Activision cenzurująca serwisy branżowe?

Sarge, 17 lutego 2012, 18:10

Serwis Gameblog poinformował, że w ofercie sklepu internetowego Amazon France przez kilka godzin znajdowała się gra Call of Duty: Black Ops 2. Na tę wiadomość szybko zareagować miała firma Activision, która rzekomo nakazuje wszystkim stronom internetowym usunięcie wszelkich informacji na ten temat.

Call of Duty: Black Ops na czele listy 50. najwspanialej kończących się gier

Olek, 12 lutego 2012, 17:03

Call of Duty: Black Ops posiada najwspanialsze zakończenie w historii gier wideo – tak uważa ponad 13,5 tys. graczy, którzy wzięli udział w ankiecie zorganizowanej przez wydawcę Księgi Rekordów Guinnessa. Dzieło studia Treyarch znalazło się na pierwszym miejscu zestawienia, wyprzedzając m.in. Halo: Reach i Red Dead Redemption.

Rekordowe zyski koncernu Activision Blizzard

Olek, 10 lutego 2012, 14:37

Nawet Chuck Norris nie byłby w stanie zarobić więcej od koncernu Activision Blizzard. Wydawca takich gier jak Call of Duty: Modern Warfare 3, World of Warcraft czy Skylanders Spyro's Adventure przedstawił imponujące wyniki finansowe odnotowane w 2011 roku.

Tetris i DLC do gry Call of Duty: Black Ops na szczycie list sprzedaży PSN w 2011 roku

Sarge, 24 stycznia 2012, 10:35

Odświeżona wersja gry Tetris oraz dodatki DLC do strzelaniny Call of Duty: Black Ops to najczęściej kupowane produkty w usłudze PlayStation Network w 2011 roku. Dowiedzieliśmy się tego dzięki statystykom ujawnionym przez firmę Sony.

Call of Duty: Black Ops 2 w planach?

Hed, 10 stycznia 2012, 11:20

Wydawca serii Call of Duty zarejestrował domenę o nazwie blackops2.com, co może wskazywać na to, że w planach znajduje się kontynuacja gry z 2010 roku. Call of Duty: Black Ops sprzedał się w nakładzie przekraczającym 14 milionów egzemplarzy. Do tej pory firma Activision nie ujawniła dalszych losów swojej najpopularniejszej marki.

Microsoft ujawnił najpopularniejsze gry 2011 roku na usługach Live

Adrian Werner, 8 stycznia 2012, 09:48

Firma Microsoft poinformowała jakie gry były w minionym roku najpopularniejsze na jej usługach sieciowych. Posiadacze konsol Xbox 360 najwięcej czasu spędzili bawiąc się w Call of Duty: Black Ops, podczas gdy dla pecetowów korzystających z Game for Windows Live numerem jeden było Age of Empires Online.

Minecraft najczęściej wyszukiwaną grą w Polsce w 2011 roku według Google

DogGhost, 16 grudnia 2011, 09:45

W 2011 roku najczęściej wyszukiwaną grą w Polsce według firmy Google był Minecraft. W Stanach Zjednoczonych ranking zdominowała seria Call of Duty oraz World of Warcraft.

Rozpoczęła się jesienna promocja na Steam (Portal 2, Call of Duty: Black Ops, Mass Effect)

Soviet, 23 listopada 2011, 20:10

Rozpoczyna się jedsienna promocja w usłudze Steam - pierwszego dnia przeceniono między innymi Portal 2 i Call of Duty: Black Ops.

Ogromny sukces Call of Duty Elite. Activison dementuje wcześniejsze dane o popularności Modern Warfare 3

Ender, 22 listopada 2011, 18:04

Activision chwali się tym, że tylko w przeciągu 6 dni od zaoferowania płatnego dostępu do usługi Call of Duty Elite wykupiło go milion graczy.

20 mln sprzedanych DLC do Call of Duty: Black Ops i rekordowa liczba kopii Call of Duty: Modern Warfare 3 w sklepach

Sarge, 10 listopada 2011, 10:05

Na konferencji prasowej firmy Activision ujawniono wyniki sprzedaży dodatków DLC do gry Call of Duty: Black Ops. Ogłoszono również, że najnowsza odsłona Call of Duty: Modern Warfare 3 trafiła do sklepów w rekordowej liczbie egzemplarzy.

Call of Duty: Black Ops najlepiej sprzedającą się grą w USA od początku 2010 roku

Sarge, 9 listopada 2011, 11:00

Call of Duty: Black Ops zdecydowanie przewodzi w rankingu najbardziej popularnych gier w Stanach Zjednoczonych w okresie od stycznia 2010 roku do września 2011 roku. Wyniki jedenastu najlepiej sprzedających się produkcji opublikowała amerykańska grupa NPD zajmująca się badaniami rynkowymi.

Call of Duty Elite na PC opóźnione i zubożone

sathorn, 4 listopada 2011, 10:40

Premiera usługi sieciowej Call of Duty Elite, która miała pojawić się na wszystkich platformach w dniu premiery Modern Warfare 3, została opóźniona na komputerach osobistych.

Wieści ze świata (The Secret World, Call of Duty: Black Ops, Dungeon Siege III) 26/10/11

Jiker, 26 października 2011, 14:15

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o becie The Secret World, starcie Digimon Masters Online, weekendzie z podwójnym doświadczeniem w Black Ops, premierze dodatku do Dungeon Siege III, a także trzecim odcinku Dragon Age: Redemption.

Wrześniowe wyniki amerykańskiego rynku gier - Dead Island na podium

Kono, 14 października 2011, 09:40

Organizacja analityczna NPD opublikowała raport z wrześniowych wyników amerykańskiego rynku. Chociaż sprzedaż samych gier była lepsza niż w roku ubiegłym, to kondycja całego segmentu gier wideo odnotowała 6-procentowy spadek.

Dodatek Rezurrection do Call of Duty: Black Ops zadebiutuje dzisiaj na PSN i Steam

Sarge, 22 września 2011, 11:37

Dzisiaj na łamach PlayStation Network oraz Steama zadebiutuje czwarty dodatek DLC do gry Call of Duty: Black Ops. Rozszerzenie o nazwie Rezurrection od 23 sierpnia dostępne jest także na Xbox Live.

Data premiery dodatku Rezurrection do Call of Duty: Black Ops na PS3 oraz PC

Sarge, 13 września 2011, 09:50

Firma Activision potwierdziła datę premiery czwartego dodatku DLC do Call of Duty: Black Ops w wersji na PlayStation 3 oraz PC. Rozszerzenie o nazwie Rezurrection w poprzednim miesiącu ukazało się na Xbox Live i wzbogaca podstawową wersję gry o pięć dodatkowych map do trybu Zombie.

Sierpniowe wyniki amerykańskiego rynku gier - sukces Deus Ex: Bunt Ludzkości i słaba kondycja całej branży

Adrian Werner, 12 września 2011, 11:34

Organizacja analityczna NPD opublikowała raport z sierpniowych wyników amerykańskiego rynku gier. Miniony miesiąc należał do Deus Ex: Bunt Ludzkości.

Weekend z serią Call of Duty na Steamie - obniżki, darmowy multiplayer Black Ops

DogGhost, 2 września 2011, 09:25

Na platformie dystrybucji elektronicznej Steam rozpoczął się weekend z serią Call of Duty. Oprócz obniżki cen, gracze mogą także za darmo przetestować tryb multiplayer z gry Call of Duty: Black Ops.

Activision Blizzard zarabia na dystrybucji elektronicznej. Sprzedano 18 milionów DLC do Call of Duty: Black Ops

Kono, 2 września 2011, 09:12

Firma Activision Blizzard postanowiła podzielić się wynikami z dochodów uzyskanyych ze sprzedaży cyfrowych dóbr. Amerykański koncern w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy zarobił tym 1,7 miliarda dolarów. Jednym z powodów tak dobrych wyników jest wysoka sprzedaż map do gry Call of Duty: Black Ops.

Dodatek Rezurrection do Call of Duty: Black Ops dostępny na Xbox Live

Sarge, 24 sierpnia 2011, 09:50

Użytkownicy Xbox Live otrzymali do ściągnięcia czwarty dodatek DLC do Call of Duty: Black Ops o nazwie Rezurrection. Za jakiś czas rozszerzenie zostanie udostępnione także posiadaczom PlayStation 3 oraz pecetów.

Słabe wyniki amerykańskiego rynku gier w lipcu 2011

Adrian Werner, 12 sierpnia 2011, 08:37

Organizacja analityczna NPD wypuściła najnowszy raport podsumowujący kondycję amerykańskiego rynku gier w lipcu tego roku. Niestety, branża nie może minionego miesiąca zaliczyć do udanych.

Activision Blizzard odnotowuje bardzo dobry pierwszy kwartał roku fiskalnego 2012

sathorn, 4 sierpnia 2011, 09:38

Największy wydawca gier komputerowych na świecie - Activision Blizzard - opublikował wyniki finansowe dotyczące pierwszego kwartału roku fiskalnego 2012 (okres kwiecień - czerwiec 2011).

Call of Duty: Black Ops – 25 milionów pudełek sprzedanych, czwarty pakiet map w drodze

Hed, 4 sierpnia 2011, 09:36

Strzelanka Call of Duty: Black Ops została sprzedana w nakładzie przekraczającym 25 milionów egzemplarzy. Firma Activision pochwaliła się tym imponującym wynikiem i zapowiedziała czwarty pakiet map do trybu multiplayer.

Dodatek Annihilation do Call of Duty: Black Ops dostępny na PC i PS3

Sarge, 29 lipca 2011, 08:55

Po miesięcznym opóźnieniu w stosunku do użytkowników Xboksa 360, posiadacze PlayStation 3 i pecetów doczekali się premiery dodatku DLC o nazwie Annihilation do Call of Duty: Black Ops.

Nagły zwrot w sprawie testów Call of Duty Elite na PC - bety jednak nie będzie

Sarge, 19 lipca 2011, 09:50

Wczorajsza wypowiedź Dana Amricha z Activision, dająca nadzieję na beta testy usługi Call of Duty Elite na PC jest już nieaktualna. Menadżer ds. mediów społecznościowych zaprzeczył, jakoby pecetowcy mieli wziąć udział w przedsięwzięciu.

Beta Call of Duty Elite jednak dla pecetowców, ale dopiero jesienią

sathorn, 18 lipca 2011, 16:40

Dan Amrich, menadżer ds. mediów społecznościowych zapewnił na swoim blogu, że gracze pecetowi będą mieli okazję wypróbować Call of Duty Elite, w ramach betatestów. Ma to jednak nastąpić dopiero jesienią 2011 roku.

Data premiery dodatku Annihilation do Call of Duty: Black Ops na PC już znana

Ender, 16 lipca 2011, 13:06

Activision ujawnił datę premiery trzeciego dodatku DLC do Call of Duty: Black Ops na PC.

Znamy datę premiery dodatku Annihilation do Call of Duty: Black Ops na PS3

Sarge, 15 lipca 2011, 13:30

Firma Activision ujawniła datę premiery trzeciego dodatku DLC do Call of Duty: Black Ops na PlayStation 3. Nadal nie wiadomo, kiedy Annihilation zadebiutuje na pecetach.

Beta testy Call of Duty Elite nie dla PC

Sarge, 15 lipca 2011, 09:35

Uruchomione wczoraj beta testy platformy społecznościowej Call of Duty Elite działają na razie tylko na Xboksie 360. Nieco dłużej będą musieli poczekać posiadacze PlayStation 3, a pecetowcy być może wcale nie wezmą udziału w przedsięwzięciu.

Dzisiaj startują beta testy platformy społecznościowej Call of Duty Elite

Sarge, 14 lipca 2011, 09:16

Dzisiaj odbędzie się oficjalny start beta testów Call of Duty Elite. Jest to nowa platforma społecznościowa przygotowana specjalnie z myślą o fanach serii Call of Duty.

Wieści ze świata (Call of Duty, Minecraft, Google) 1/07/11

Jiker, 1 lipca 2011, 15:00

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o specjalnej imprezie dla fanów Call of Duty, growych planach Google, nowej aktualizacji Minecrafta, a także tajemniczej grze Lionhead Studios. Zapraszamy do lektury.

CoD: Black Ops najlepiej sprzedającą się grą w historii Wielkiej Brytanii

Sarge, 29 czerwca 2011, 09:35

Call of Duty: Black Ops od dnia swojej premiery pobił wiele rekordów sprzedaży. Teraz dowiedzieliśmy się, że dzieło studia Treyarch zostało najlepiej sprzedającą się grą w historii Wielkiej Brytanii.

Najlepiej sprzedające się gry w Europie - Call of Duty na szczycie

Kono, 17 czerwca 2011, 09:38

Serwis MCVUK.com wraz z firmą Media Control GfK International opublikował raport podejmujący tematy sprzedaży gier na terenie Europy*, popularności poszczególnych wydawców oraz rozwoju segmentu elektronicznej rozrywki w każdym z badanych krajów w 2010 roku.

Znamy datę premiery nowego DLC do Call of Duty: Black Ops

Soviet, 16 czerwca 2011, 13:30

Wczoraj pisaliśmy o zamazanej fotografii, na której miały znaleźć się nazwy map wchodzących w skład nowego DLC do Call of Duty: Black Ops. Dziś Activision oficjalnie potwierdza dodatek o nazwie Annihilation, który ma pojawić się w Internecie 28 czerwca.

Poznaliśmy zawartość trzeciego dodatku DLC do Call of Duty: Black Ops?

Sarge, 15 czerwca 2011, 16:25

Ponad dwa miesiące temu do sieci wyciekły informacje na temat drugiego dodatku DLC do Call of Duty: Black Ops, które kilka dni później zostały potwierdzone przez Activision. Teraz światło dzienne ujrzały podobne doniesienia na temat trzeciego rozszerzenia. Tym razem są one zdecydowanie mniej szczegółowe niż ostatnio.

Dodatek Escalation do Call of Duty: Black Ops dostępny na PC

Sarge, 3 czerwca 2011, 12:10

Pecetowi fani Call of Duty: Black Ops od wczoraj mogą pobierać drugi dodatek DLC o nazwie Escalation. Od początku maja jest on dostępny dla posiadaczy Xboksów 360. Nadal czekają na niego użytkownicy PlayStation 3.

Przetestuj za darmo tryb multiplayer z Call of Duty: Black Ops

Sarge, 2 czerwca 2011, 11:00

Jeśli są wśród Was osoby, które jeszcze nie miały okazji zasmakować rozgrywek sieciowych w Call of Duty: Black Ops, teraz nadarza się ku temu najlepsza okazja. Firma Activision wraz z serwisem Steam szykuje bowiem ciekawą promocję, w ramach której każdy może w najbliższy weekend sprawdzić zupełnie za darmo tryb multiplayer w tej pozycji.

Wieści ze świata (L.A. Noire, Bulletstorm, Magicka) 20/05/11

Jiker, 20 maja 2011, 14:58

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o potencjalnych aktualizacjach PlayStation Store, „japońskich” dodatkach do Cities in Motion i Magicka, powrocie Hellgate: London, a także DLC do L.A. Noire oraz RACE ‘07. Zapraszamy do lektury.

Pecetowi fani Call of Duty: Black Ops wkrótce dostaną drugi pakiet map

Hed, 20 maja 2011, 08:21

Drugi dodatek do Call of Duty: Black Ops zostanie wydany na pecetach 2 czerwca. Pakiet Escalation zawiera cztery nowe mapy do standardowych trybów rozgrywki wieloosobowej oraz jedną arenę dedykowaną walce z zombie, na której zagramy takimi postaciami jak George Romero (reżyser kultowej Nocy żywych trupów), czy Danny Trejo (aktor znany z Maczety).

Modern Warfare 3 z większymi poziomami i destrukcją otoczenia

Adrian Werner, 11 maja 2011, 09:34

Do oficjalnego ujawnienia następnej odsłony Call of Duty pozostało jeszcze trochę czasu, ale już zaczęły pojawiać się pierwsze strzępki informacji na temat tej produkcji. Wczoraj pisaliśmy o rozbudowanych opcjach sieciowych, a dzisiaj dowiedzieliśmy się, że gra zaoferuje większe poziomy oraz destrukcję otoczenia.

Call of Duty: Black Ops najlepiej sprzedającą się grą w historii

Adrian Werner, 10 maja 2011, 09:19

Nikt chyba nie wątpi, że Call of Duty: Black Ops okazało się wielkim przebojem i prawdziwą maszynką do robienia pieniędzy dla Activision. Teraz pochwalono się, że tytuł ten osiągnął status najlepiej sprzedającej się gry w historii.