Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 16 grudnia 2011, 09:45

autor: DogGhost

Minecraft najczęściej wyszukiwaną grą w Polsce w 2011 roku według Google

W 2011 roku najczęściej wyszukiwaną grą w Polsce według firmy Google był Minecraft. W Stanach Zjednoczonych ranking zdominowała seria Call of Duty oraz World of Warcraft.

Firma Google zaprezentowała statystyki najczęściej wpisywanych haseł w 2011 roku w najpopularniejszej na świecie wyszukiwarce internetowej. Według opublikowanych danych w kategorii gier wideo w Polsce przodowała produkcja Minecraft, a w Stanach Zjednoczonych Call of Duty: Black Ops oraz World of Warcraft.

Minecraft najczęściej wyszukiwaną grą w Polsce w 2011 roku według Google - ilustracja #1

W naszym kraju największe hity kasowe cieszyły się mniejszą popularnością. W pierwszej dziesiątce znalazły się głównie hasła związane z produkcjami casualowymi – na drugim stopniu podium zagościła witryna z darmowymi minigierkami Friv, a na trzecim nastawiona na rozgrywkę wieloosobową piłka nożna HaxBall. Wśród wielkobudżetowych marek na dalszych miejscach znalazła się tytuły Battlefield 3, Skyrim oraz FIFA 12. Warto również wspomnieć o zajęciu siódmego miejsca przez Symulator Farmy 2011.

W przypadku Stanów Zjednoczonych wyszukiwania podzielono na dwie kategorie: gry wideo oraz gry online. W obu zestawieniach sukces odniosła firma Activision Blizzard, gdyż w pierwszym z nich czołowe miejsca okupiła seria Call of Duty, a w drugim ze znaczną przewagą World of Warcraft. Co ciekawe, na szczycie listy znalazła się nie najnowsza odsłona popularnego cyklu strzelanek Call of Duty: Modern Warfare 3, ale poprzednia – Black Ops.

Poniżej prezentujemy wszystkie trzy zestawienia, a także specjalny klip wideo podsumowujący tegoroczne wydarzenia przygotowany przez firmę Google.

Najczęściej wyszukiwane hasła w kategorii gry wideo w Polsce w 2011 roku

1.

Minecraft

2.

Friv

3.

Hax Ball

4.

Goodgame Mafia

5.

Shakes Fidget

6.

Battlefield 3

7.

Symulator Farmy 2011

8.

Nickelodeon Gry

9.

Skyrim

10.

Fifa 12

Najczęściej wyszukiwane hasła w kategorii gry wideo w USA w 2011 roku

1.

Black Ops

2.

Call Of Duty

3.

Halo Reach

4.

Super Mario

5.

Mortal Kombat

6.

Skyrim

7.

Battlefield 3

8.

Dragon Age 2

9.

Diablo 3

10.

Mass Effect 3

Najczęściej wyszukiwane hasła w kategorii gry online w USA w 2011 roku

1.

Wow

2.

Addicting Games

3.

Free Online Games

4.

Miniclip

5.

Webkinz

6.

Tower Defense

7.

Kids Games

8.

Armor Games

9.

Tetris

10.

Juegos