Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2012, 18:10

autor: Sarge

Call of Duty: Black Ops 2 w tym roku i firma Activision cenzurująca serwisy branżowe?

Serwis Gameblog poinformował, że w ofercie sklepu internetowego Amazon France przez kilka godzin znajdowała się gra Call of Duty: Black Ops 2. Na tę wiadomość szybko zareagować miała firma Activision, która rzekomo nakazuje wszystkim stronom internetowym usunięcie wszelkich informacji na ten temat.

Sklep internetowy Amazon France przez kilka godzin posiadał w swojej ofercie grę Call of Duty: Black Ops 2. Smaczku sprawie dodaje fakt, że wpis został usunięty, a firma Activision rzekomo sugeruje wszystkim serwisom nagłaśniającym sprawę usunięcie stosownych wiadomości.

Jedną z takich witryn jest francuski Gameblog, którego redaktorzy mieli odmówić skasowania notki informującej o nowej odsłonie popularnej serii strzelanin w ofercie Amazon France. W efekcie serwis został podobno umieszczony na „czarnej liście” Activision – redaktorzy nie będą zapraszani na przedpremierowe pokazy gier koncernu oraz nie otrzymają wersji recenzenckich.

Call of Duty: Black Ops 2 w tym roku i firma Activision cenzurująca serwisy branżowe? - ilustracja #1

Sytuacja wygląda intrygująco i wręcz trudno uwierzyć, by amerykański koncern w ten sposób zamykał usta dziennikarzom. Na łamach Gamebloga czytamy, że kilka innych serwisów także zostało poproszonych o usunięcie informacji na temat Call of Duty: Black Ops 2. Jeśli powyższe doniesienia okazałyby się prawdziwe, z pewnością wywołałoby to sporo kontrowersji w branży.

Przy założeniu, że firma Activision rzeczywiście ma coś na sumieniu, tegoroczna premiera kontynuacji gry Call of Duty: Black Ops byłaby więcej niż pewna. Nie jest tajemnicą, że w tym roku ukaże się nowa odsłona serii, niewiadomą pozostaje jedynie jej konkretny tytuł. Tymczasem wydawca na pewno nie fatygowałby się z tego typu cenzurą informacji, gdyby choć po części nie okazały się one prawdziwe.

Gra Call of Duty: Black Ops ukazała się na rynku w listopadzie 2010 roku i została stworzona przez studio Treyarch. Deweloper ten przygotowuje kolejne odsłony serii na zmianę z zespołem Infinity Ward, który w zeszłym roku skończył prace nad Call of Duty: Modern Warfare 3. Wychodzi więc na to, że teraz znowu kolej na Treyarch, co czyni dzisiejsze plotki na temat Call of Duty: Black Ops 2 jeszcze bardziej wiarygodnymi.