Firma Activision Blizzard potwierdziła, że w tym roku na rynku zadebiutuje nowa odsłona serii Call of Duty. Poznaliśmy także kilka statystyk dotyczących poprzednich części cyklu, a także usługi Call of Duty ELite.
Marcin Skierski
Na wczorajszej konferencji firmy Activision Blizzard przedstawiono m.in. nowe informacje na temat serii Call of Duty. Potwierdzono tegoroczną premierę nowej odsłony, a także podano trochę interesujących statystyk.
Ogłoszenie nadejścia kolejnej części Call of Duty w tym roku nie jest żadnym zaskoczeniem. Coroczny cykl wydawniczy jest w tym przypadku praktykowany od wielu lat, czemu nie należy się zresztą dziwić, biorąc pod uwagę dochodowość marki. Niestety, zabrakło jakichkolwiek szczegółów na temat gry – na takowe będziemy musieli jeszcze poczekać.

Nie jest też niespodzianką, że najlepiej sprzedającą się produkcją wydawaną przez firmę Activision Blizzard w 2011 roku był Call of Duty: Modern Warfare 3 (na piątym miejscu znalazła się odsłona Call of Duty: Black Ops). W ciągu pierwszych pięciu dni od debiutu tytuł wygenerował przychód w wysokości 755 milionów dolarów. Barierę miliarda dolarów udało się przekroczyć w 16 dni, pobijając rekord filmu Avatar (17 dni).
O popularności Call of Duty: Modern Warfare 3 bardzo dobrze świadczy także ponad 639 milionów godzin spędzonych łącznie przez wszystkich graczy w trybie online (stan na 31 grudnia 2011 roku). W ciągu dwóch miesięcy od premiery gry, liczba unikalnych osób grających w sieci była o 12% większa niż w przypadku Call of Duty: Black Ops.
Coraz więcej zwolenników zdobywa sobie usługa Call of Duty Elite, w której do 31 stycznia bieżącego roku zarejestrowało się ponad 7 milionów graczy. 1,5 miliona z nich wykupiło roczny abonament dający m.in. dostęp do wszystkich dodatków DLC dedykowanych grze Call of Duty: Modern Warfare 3. 21 lutego subskrybenci Call of Duty Elite posiadający Xboksa 360 otrzymają rozszerzenie wprowadzające do trybu multiplayer mapę Overwatch.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu.
Ustaw GRYOnline.pl jako preferowane źródło wiadomości w Google
GRYOnline
Gracze
Steam