Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2012, 11:00

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Nowa odsłona serii Call of Duty w tym roku i 1,5 mln subskrybentów Call of Duty Elite

Firma Activision Blizzard potwierdziła, że w tym roku na rynku zadebiutuje nowa odsłona serii Call of Duty. Poznaliśmy także kilka statystyk dotyczących poprzednich części cyklu, a także usługi Call of Duty ELite.

Na wczorajszej konferencji firmy Activision Blizzard przedstawiono m.in. nowe informacje na temat serii Call of Duty. Potwierdzono tegoroczną premierę nowej odsłony, a także podano trochę interesujących statystyk.

W SKRÓCIE:
  • Zapowiedziano nową odsłonę serii Call of Duty,
  • 755 milionów dolarów przychodu z tytułu sprzedaży gry Call of Duty: Modern Warfare 3 w ciągu pięciu dni
  • 1,5 miliona subskrybentów usługi Call of Duty Elite

Ogłoszenie nadejścia kolejnej części Call of Duty w tym roku nie jest żadnym zaskoczeniem. Coroczny cykl wydawniczy jest w tym przypadku praktykowany od wielu lat, czemu nie należy się zresztą dziwić, biorąc pod uwagę dochodowość marki. Niestety, zabrakło jakichkolwiek szczegółów na temat gry – na takowe będziemy musieli jeszcze poczekać.

Nowa odsłona serii Call of Duty w tym roku i 1,5 mln subskrybentów Call of Duty Elite - ilustracja #1

Nie jest też niespodzianką, że najlepiej sprzedającą się produkcją wydawaną przez firmę Activision Blizzard w 2011 roku był Call of Duty: Modern Warfare 3 (na piątym miejscu znalazła się odsłona Call of Duty: Black Ops). W ciągu pierwszych pięciu dni od debiutu tytuł wygenerował przychód w wysokości 755 milionów dolarów. Barierę miliarda dolarów udało się przekroczyć w 16 dni, pobijając rekord filmu Avatar (17 dni).

O popularności Call of Duty: Modern Warfare 3 bardzo dobrze świadczy także ponad 639 milionów godzin spędzonych łącznie przez wszystkich graczy w trybie online (stan na 31 grudnia 2011 roku). W ciągu dwóch miesięcy od premiery gry, liczba unikalnych osób grających w sieci była o 12% większa niż w przypadku Call of Duty: Black Ops.

Coraz więcej zwolenników zdobywa sobie usługa Call of Duty Elite, w której do 31 stycznia bieżącego roku zarejestrowało się ponad 7 milionów graczy. 1,5 miliona z nich wykupiło roczny abonament dający m.in. dostęp do wszystkich dodatków DLC dedykowanych grze Call of Duty: Modern Warfare 3. 21 lutego subskrybenci Call of Duty Elite posiadający Xboksa 360 otrzymają rozszerzenie wprowadzające do trybu multiplayer mapę Overwatch.