Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2012, 10:59

autor: Adrian Werner

Polska premiera gry The Darkness II

W Polsce ukazała się dzisiaj pierwszoosobowa strzelanka The Darkness II. Grę dostępna jest w wersjach na PC oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360.

Dzisiaj na półki polskich sklepów trafiła gra The Darkness II. Jest to kontynuacja ciepło przyjętego FPS-a z 2007 roku. W przeciwieństwie do pierwowzoru część druga wydana została nie tylko na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, ale również na pecety.

Polska premiera gry The Darkness II - ilustracja #1

Gra ukazała się w naszym kraju nakładem firmy Cenega Poland. Sugerowana cena detaliczna ustalona została na poziomie 149,90 złotych (edycja pecetowa) i 249,99 zł w przypadku wersji na Xboksa 360 oraz PlayStation 3. Bez problemu można jednak znaleźć sklepy oferujące The Darkness II znacznie taniej. Niestety, na wszystkich trzech platformach dostępna jest jedynie wersja anglojęzyczna.

Fabularnie gra stanowi kontynuację niewydanej na PC pierwszej części, choć jednocześnie znajomość pierwowzoru nie jest wymagana. Ponownie wcielamy się w Jackiego Estacado – szefa przestępczej rodziny Franchetti, który odziedziczył moc kontrolowania tytułowej Ciemności. Opowieść zaczyna się od bezpardonowego ataku na Jackiego i jego ludzi, co rozpoczyna zakrojoną na szeroką skalę wojnę gangów. Wkrótce okazuje się, że w sprawę zamieszane jest Bractwo – stara organizacja, która dawniej miała chronić świat przed Ciemnością, a obecnie próbuję pozyskać ją do własnych celów.

Polska premiera gry The Darkness II - ilustracja #2 Gra oparta jest na serii komiksowej The Darkness wydawnictwa Image Comic stworzonej przez Marca Silvestriego, Gartha Ennisa oraz Davida Wohla. Pierwszy zeszyt trafił do sprzedaży w 1996 roku, jednak postać Jackiego Estacado zadebiutowała wcześniej, w dziesiątym numerze siostrzanego cyklu Witchblade.

W Polsce The Darkness ukazywało się nakładem nieistniejącego już wydawnictwa Mandragora.

Polska premiera gry The Darkness II - ilustracja #3

The Darkness II poza kampanią pojedynczego gracza oferuje również rozbudowany tryb kooperacji. Przed dokonaniem zakupu gry warto zaznajomić się z wymaganiami sprzętowymi i pobrać wersję demonstracyjną.

Przypomnijmy na koniec, że The Darkness II stworzyło studio Digital Extremes, które zastąpiło w roli producenta odpowiedzialny za część pierwszą zespół Starbreeze. Zainteresowanym dowiedzeniem się więcej na temat gry polecamy zaznajomienie się z poświęconymi jej materiałami opublikowanymi na naszym serwisie:

  1. Zapowiedź – Ciemność na gamescomie – wrażenia z pokazu The Darkness II
  2. Zapowiedź – The Darkness II – Wszystko o nowościach
  3. Zapowiedź – The Darkness II – już graliśmy!
  4. Zapowiedź – The Darkness II – pierwsze spojrzenie
  5. Video Zapowiedź – Zapowiedź The Darkness II
  6. Gramy! – E3: Gramy w The Darkness II