Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2012, 10:42

autor: Kono

Kolejne plotki o Call of Duty: Black Ops 2

W sieci pojawiły się kolejne doniesienia o Call of Duty: Black Ops 2. Źródłem najnowszych plotek jest wpis w serwisie LinkedIn sugerujący Black Ops 2, jako tegoroczną odsłonę cyklu Call of Duty.

W sieci pojawiły się kolejne plotki sugerujące, że następnym tytułem z serii Call of Duty, który pojawi się na półkach sklepowych, jest gra Call of Duty: Black Ops 2. Tym razem źródłem domysłów i spekulacji jest profil Hugo Beyera w serwisie LinkedIn.

W czasie swojej kariery, Beyer pracował w takich firmach jak Terminal Reality i Abandon Interactive Entertainment, a obecnie jest częścią zespołu Nerve Software. Według wpisu na LinkedIn, to w ramach tej ostatniej umowy Beyer ma zajmować się kontynuacją wydanej w 2010 roku gry. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że firma Nerve Software w przeszłości wielokrotnie współpracowała z Activision przy projektach, nad którymi czuwał zespół Treyarch. Wśród nich były m.in. Quantum of Solace oraz… Call of Duty: Black Ops.

Kolejne plotki o Call of Duty: Black Ops 2 - ilustracja #1

Informacje z profilu Beyera nie są pierwszymi doniesieniami o tym, że kolejną odsłoną cyklu Call of Duty będzie druga część Black Ops. Plotki pojawiły się już w styczniu, gdy firma Activision wykupiła domenę blackops2.com. Miesiąc później wydawca najpopularniejszej serii strzelanek oficjalnie zapowiedział, że nowa odsłona Call of Duty pojawi się na rynku w tym roku. Z kolei po kilku dniach pojawiła się wiadomość mówiąca o tym, że będzie to konkretnie Black Ops 2. Spowodowało to bardzo agresywną reakcję ze strony Activision.

Amerykański wydawca równie szybko zareagował na wieści o szczegółach w profilu Hugo Beyera. Jak poinformował serwis Joystiq, publiczny profil artysty zniknął z serwisu LinkedIn. Niestety, żadna ze stron w tej sprawie (Activision, Nerve Software i Hugo Beyer) nie odniosła się do tych wydarzeń. Wygląda więc na to, że fani cyklu Call of Duty będą musieli jeszcze chwile żyć w niepewności co do tytułu tegorocznej odsłony serii.

Gra Call of Duty: Black Ops ukazała się na rynku w listopadzie 2010 roku i została stworzona przez studio Treyarch. Deweloper ten przygotowuje kolejne odsłony serii na zmianę z zespołem Infinity Ward. W związku ze sporym sukcesem pierwszej odsłony Black Ops, wydanie jej kontynuacji wydaje się racjonalnym krokiem z finansowego punktu widzenia.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.