Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2012, 10:35

autor: Sarge

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a z nagrodą WGA za najlepszy scenariusz

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a to produkcja, która zdobyła nagrodę Stowarzyszenia Amerykańskich Scenarzystów Filmowych na najlepszy scenariusz w grach wideo wydanych w 2011 roku. Dzieło studia Naughty Dog pokonało m.in. Assassin's Creed Revelations, czy Batman: Arkham City.

Stowarzyszenie Amerykańskich Scenarzystów Filmowych (The Writers Guild of America) przyznało produkcji Uncharted 3: Oszustwo Drake’a nagrodę za najlepszy scenariusz w grach wideo wydanych w 2011 roku.

Zeszłoroczne dzieło studia Naughty Dog pokonało inne nominowane tytuły: Assassin’s Creed Revelations, Batman: Arkham City, Brink oraz Mortal Kombat. Autorką fabuły najnowszych przygód Nathana Drake’a jest Amy Hennig, która była obecna na gali i odebrała nagrodę z rąk Pattona Oswalta oraz Brada Birda.

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a z nagrodą WGA za najlepszy scenariusz - ilustracja #1

Lista wziętych pod uwagę gier mogła swego czasu budzić spore kontrowersje wśród graczy nieco bardziej zaznajomionych z tematem. Obecność strzelaniny Brink czy bijatyki Mortal Kombat była dość zaskakująca, a i do pozostałych nominowanych tytułów można mieć spore wątpliwości - wszystko dlatego, że pod uwagę brane są tylko scenariusze tych tytułów, których producenci należą do organizacji. Z pewnością wielu z Was zgodzi się, że w 2011 roku ukazały się produkcje, które bardziej zasłużyły na nagrodę za najlepszy scenariusz.

Warto przypomnieć, że w zeszłym roku Stowarzyszenie Amerykańskich Scenarzystów Filmowych identyczne wyróżnienie przyznało grze Assassin’s Creed: Brotherhood. Kolejna część serii wydawała się zatem mocnym kandydatem do tegorocznego zwycięstwa, ale ostatecznie do tego nie doszło.