Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2011, 09:35

autor: Sarge

Beta testy Call of Duty Elite nie dla PC

Uruchomione wczoraj beta testy platformy społecznościowej Call of Duty Elite działają na razie tylko na Xboksie 360. Nieco dłużej będą musieli poczekać posiadacze PlayStation 3, a pecetowcy być może wcale nie wezmą udziału w przedsięwzięciu.

Wczoraj wystartowały beta testy platformy społecznościowej Call of Duty Elite. Wbrew pierwotnym założeniom, w zabawie nie mogą wziąć udziału posiadacze wszystkich platform docelowych.

Do przedsięwzięcia przystąpili na razie jedynie użytkownicy Xboksa 360. Właściciele PlayStation 3 dołączą do nich dopiero za jakiś czas. Niestety, pecetowa beta najprawdopodobniej nie odbędzie się - studio Beachhead „nie ma jej w planach”.

Takie stanowisko uderza przede wszystkim w miłośników grania na komputerach osobistych i zaprzecza początkowym obietnicom o starcie bety na trzech platformach. Konkretny powód pominięcia wersji na PC nie został podany, a decyzję o wybraniu akurat Xboksa 360 twórcy usprawiedliwiają większą stabilnością testów w obrębie jednego systemu.

Opóźnienie bety w wersji na PlayStation 3 wynika przede wszystkim z niedawnej awarii PlayStation Network spowodowanej atakiem hakerów w struktury sieciowe Sony. Kilka tygodni przerwy w działaniu serwisu spowodowało, że studio Beachhead miało mało czasu na przetestowanie swojej usługi. Dopiero po wewnętrznym sprawdzeniu wszystkich funkcjonalności udostępnią betę kolejnym graczom (klucze przydzielane będą etapami).

W całej sytuacji najbardziej drażniące jest niedotrzymywanie obietnic składanych przez dewelopera. Posiadacze PlayStation 3 i PC liczyli na to, że od wczoraj będą mieli szansę testować Call of Duty Elite, a taka możliwość została im odebrana. Wprawdzie wśród użytkowników konsoli Microsoftu tylko nieliczni mogą na razie sprawdzić betę, ale przynajmniej dostali oni swoją szansę.

Jeśli nie udało Wam się załapać do tej grupy, być może zainteresuje Was powyższy, 30-minutowy materiał filmowy, w którym twórcy omawiają poszczególne elementy usługi. Póki co, mogą jej doświadczyć jedynie właściciele Call of Duty: Black Ops, a w listopadzie dołączą do nich fani Call of Duty: Modern Warfare 3.