Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry wieloosobowe wykorzystujące Internet Android 18

Rozgrywka przez Internet to najpowszechniejsza forma trybu multiplayer. Polega na łączeniu się z graczami z całego świata przez globalną sieć za pośrednictwem serwerów, za które najczęściej odpowiada producent gry. Te ostatnie mogą być zarówno publiczne, dostępnie dla każdego, jak i prywatne, a więc tylko dla użytkowników zaproszonych przez osobę pełniącą funkcję administratora.

Re-Volt 2
Re-Volt 2

Wyścigi 31 lipca 2014

Przygotowana z myślą o użytkownikach mobilnych, kontynuacja zwariowanej gry wyścigowej z 1999 roku, stanowiąca ulepszoną i podrasowaną wersję oryginału, który trafił na urządzenia przenośne w 2012 roku. W grze przejmujemy kontrolę nad zdalnie sterowanymi modelami samochodów, uczestnicząc w szalonych wyścigowych zmaganiach, toczących się w wielu oryginalnych lokacjach.

AND

Eternity Warriors 4
Eternity Warriors 4

RPG 22 września 2015

Gra RPG typu hack'and'slash, stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych przez zespół Glu Mobile. Gracz trafia do fantastycznego świata, a zadaniem, jakie na niego czeka, jest uratowanie krainy przed inwazją armii demonów. Zabawę w Eternity Warriors 4 rozpoczynamy od wyboru preferowanej klasy postaci – do naszej dyspozycji oddano Wojownika, Zabójcę i Maga. Poszczególne profesje różnią się między sobą zdolnościami bojowymi oraz rodzajem oręża, z jakiego mogą zrobić użytek na polu bitwy. Rozgrywka koncentruje się na walce z hordami przeciwników i rozwoju herosa – dzięki zdobywanym punktom doświadczenia rozwijamy protagonistę w wybranym kierunku, pozyskując nowe zdolności aktywne i pasywne oraz ulepszając już posiadane. Oprócz trybu dla samotników, w grze zaimplementowano moduł PvP, a także możliwość tworzenia gildii i toczenia wojen z innymi tego typu ugrupowaniami. Tytuł dystrybuowany jest w modelu darmowym z mikropłatnościami.

AND

Colonial Conquest
Colonial Conquest

Strategiczne 14 lutego 2016

Opracowana przez zespół Argonauts Interactive turowa gra strategiczna, rozgrywająca się na przełomie XIX i XX wieku, w erze konfliktów i podbojów. Podczas zabawy możemy wcielić się w jedną z historycznych postaci, takich jak Teodor Roosevelt, królowa Wiktoria, cesarz Meiji, Wilhelm II, Jules Ferry czy car Aleksander III, a naszym zadaniem jest poprowadzenie naszego mocarstwa do światowej dominacji. W grze Colonial Conquest zabawa toczy się w trybie turowym, w którym każda tura odpowiada jednej porze roku i składa się z trzech zasadniczych faz: budowania (tylko wiosną), ruchu oraz ataku. W trakcie każdej rozgrywki do podbicia mamy ok. 130 regionów, znajdujących się pod panowaniem różnych państw, a zmagania toczą się nie tylko na lądzie, ale także na morzach i oceanach. Całość zaprojektowana została głównie pod kątem rozgrywki wieloosobowej, przeznaczonej dla max. 6 graczy, z których każdy wciela się w rolę innego przywódcy.

AND

Galaxy on Fire: Alliances
Galaxy on Fire: Alliances

Strategiczne 5 października 2014

Kolejna odsłona popularnej mobilnej serii Galaxy on Fire, zrealizowana tym razem w formie strategii MMORTS. Gracze opowiadają się po stronie jednej z trzech frakcji i rozwijają własne galaktyczne imperium. Każde podejmowane działanie ma jednak wpływ nie tylko na wynik gracza, ale całej frakcji, tak więc kluczem do sukcesu jest dyplomacja i nawiązywanie sojuszy z innymi użytkownikami.

AND

Age of Conquest IV
Age of Conquest IV

Strategiczne 6 kwietnia 2016

Turowa gra strategiczna, łącząca zasady popularnej planszówki Ryzyko z rozwiązaniami cyklu Total War. Produkcja studia Noble Master opiera się na modelu free-to-play z mikropłatnościami – darmowa wersja oferuje jedną mapę, a kolejne można dokupić. W Age of Conquest IV gracze stają na czele jednej z dostępnych nacji – zarówno starożytnych, jak i średniowiecznych oraz późniejszych – a celem zabawy jest stopniowe przejmowanie kolejnych terytoriów kontrolowanych przez innych uczestników rywalizacji. Rozgrywka toczy się na różnych mapach, obejmujących m.in. teren Europy, obszary kolonialne, imperia azjatyckie, Amerykę Północną lub cały świat. Decyzje dotyczące rozwoju gospodarczego państwa, zarządzania armią, prowadzenia wojen i dyplomacji podejmujemy w turach. Age of Conquest IV oferuje różne tryby rozgrywki solowej i wieloosobowej. Gracze mogą rywalizować w trybie „każdy na każdego” lub łączyć się w drużyny z użytkownikami różnych platform sprzętowych. Tytuł posiada prostą, przejrzystą oprawę graficzną, a także przystępny edytor map i scenariuszy.

AND

Plants vs. Zombies Heroes
Plants vs. Zombies Heroes

Strategiczne 18 października 2016

Poboczna odsłona popularnego cyklu Plants vs. Zombies, zrealizowana w formie mobilnej gry karcianej z elementami strategii tower defense. Produkcja wprowadza do uniwersum serii wątki zainspirowane historiami o superbohaterach, a odzianych w maski i peleryny herosów spotykamy po obu stronach konfliktu – obok całej gamy szeregowych jednostek roślin oraz zombie, znanych z poprzednich, pełnoprawnych części cyklu. Rozgrywka koncentruje się na toczeniu kolejnych pojedynków za pomocą własnoręcznie skomponowanej talii kart, symbolizujących postaci oraz ich umiejętności specjalne. Bitwy rozgrywają się na mapach podzielonych na kilka pionowych ścieżek, w stylu przypominającym produkcje z gatunku tower defense, a podczas zabawy gracze naprzemiennie aktywują kolejne karty, przywołując jednostki na określone ścieżki lub odpalając ich supermoce. Plants vs. Zombies Heroes koncentruje się na zmaganiach wieloosobowych, choć w grze nie zabrakło także typowej kampanii fabularnej dla jednego gracza.

AND

Rocket Ski Racing
Rocket Ski Racing

Wyścigi 16 stycznia 2016

Stworzona z myślą o urządzeniach przenośnych zwariowana gra narciarska, za której powstanie odpowiada doświadczone na gruncie produkcji mobilnych studio Nocanwin. Rocket Ski Racing to dość futurystyczne i mocno abstrakcyjne spojrzenie na tematykę sportów zimowych. Ruchy zawodników napędzają tu bowiem potężne silniki rakietowe, podczepione pod ich kombinezony, co pozwala nie tylko na osiągnięcie iście zawrotnych prędkości, ale także pokonywanie niebezpiecznych ramp i konstrukcji, które mogą stanowić śmiertelną pułapkę dla wszystkich stających do zawodów śmiałków. Te nietypowe zmagania toczyć mogą się w jednym z dwóch trybów zabawy. Pierwszy z nich polega na samotnym pokonywaniu tras i wypracowaniu możliwie jak najlepszego czasu przejazdu. Drugi koncentruje się na bezpośredniej rywalizacji z dziewięcioma innymi zawodnikami, sterowanymi przez sztuczną inteligencję lub przez żywych graczy. Całość odznacza się dość ascetyczną oprawą graficzną, zbudowaną głównie z jednokolorowych brył.

AND

Juggernaut Wars
Juggernaut Wars

RPG 18 lutego 2016

Osadzone w realiach fantasy RPG akcji z elementami MOBA, opracowane z myślą o użytkownikach mobilnych przez holenderską firmę My.com. Fabuła Juggernaut Wars przenosi nas do świata Hardan, pogrążonego w wojnie domowej pomiędzy dwiema frakcjami, znanymi jako League oraz Cohort. Gracze stają na czele drużyny bohaterów i walcząc po jednej ze stron starają się zażegnać konflikt i przywrócić pokój w krainie. Zabawa sprowadza się do przemierzania poszczególnych lokacji i toczenia kolejnych dynamicznych pojedynków, podczas których wykorzystujemy unikalne cechy ponad 30 bohaterów, reprezentujących jedną z czterech dostępnych klas. Mechanika rozgrywki jest stosunkowo prosta i opiera się głównie na właściwym doborze drużyny oraz umiejętnym korzystaniu z posiadanych mocy. W grze nie zabrakło również typowego dla gier RPG systemu rozwoju postaci oraz możliwości zdobywania coraz lepszego ekwipunku. Produkcja przeznaczona jest zarówno dla samotników, jak i osób preferujących tryb wieloosobowy.

AND

SkidStorm
SkidStorm

Wyścigi 6 grudnia 2017

Zręcznościowa gra wyścigowa z widokiem z góry, wyprodukowana przez studio Immobile Games (autorów Hopping Penguin i Master Archer 3D) z myślą o urządzeniach mobilnych. SkidStorm jest typowym przedstawicielem arcade’owych ścigałek z lekkim klimatem i wektorową grafiką. Gracz ma do dyspozycji kilka samochodów, które odblokowuje wraz z postępami w grze. Trasy, po których się ścigamy z rywalami, zostały osadzone w pustynnej scenerii. Choć są krótkie, to wypełnione przeróżnymi hopkami, pułapkami i zniszczalnymi obiektami, co urozmaica zabawę. Twórcy zadbali o intuicyjne, proste sterowanie – w tym celu produkcja wykorzystuje automatyczny gaz i samoczynnie odnawiający się dopalacz - aby gracz mógł się skupić na kierowaniu pojazdem. SkidStorm oferuje zarówno rozgrywkę solową, jak i multiplayer. W tym pierwszym wariancie mamy do wyboru szereg wyścigów przeciwko sztucznej inteligencji składających się na kampanię, oraz próby czasowe. Z kolei w trybie wieloosobowym rywalizować mogą ze sobą cztery osoby jednocześnie.

AND

Moonrise
Moonrise

RPG prace wstrzymane

Moonrise to wyprodukowana przez zespół Undead Labs gra RPG, w której naszym zadaniem jest łapanie skażonych mocami ciemności potworów, uzdrawianie ich, tresowanie, a następnie wykorzystywanie ich podczas walk rozgrywanych w czasie rzeczywistym.

AND

Heroes of Dragon Age
Heroes of Dragon Age

Strategiczne 5 grudnia 2013

Figurkowa gra bitewna osadzona w uniwersum fantasy popularnej serii cRPG studia BioWare. Za jej powstanie odpowiada ekipa EA Capital Games. Tytuł jest oparty na modelu free-to-play z mikropłatnościami. Heroes of Dragon Age pozwala graczom stworzyć własną drużynę bohaterów, złożoną z postaci znanych z pełnoprawnych odsłon cyklu Dragon Age. Tutaj występują oni w formie wirtualnych figurek, które wystawiamy do boju przeciwko oddziałowi rywala niczym w klasycznych grach stołowych. Liczbę postaci da się stopniowo powiększać dzięki kupowanym w grze pakietom. Co więcej, z bitwy na bitwę bohaterowie zdobywają doświadczenie i awansują na coraz wyższe poziomy. Potyczki zostały spięte luźno powiązanymi ze sobą wątkami fabularnymi, składającymi się na kampanię, podczas której gracz przemieszcza się pomiędzy lokacjami i stawia czoła kolejnym wyzwaniom. Tytuł oferuje też rywalizację dla dwóch graczy w różnych trybach rozgrywki. Heroes of Dragon Age cechuje się efektowną, trójwymiarową oprawą graficzną.

AND

Spacewrights
Spacewrights

Strategiczne prace wstrzymane

Zrealizowana w oldskulowym, pixel-artowym stylu graficznym kosmiczna strategia ekonomiczna z elementami symulatora, będąca debiutancką produkcją niezależnego amerykańskiego studia ArithmeBit. Podczas zabawy kontrolujemy flotę statków kosmicznych, za pomocą których przemierzamy rozległy, otwarty świat, odkrywając nowe planety i walcząc z napotkanymi przeciwnikami. Deweloperzy pozostawili graczom sporą swobodę w podejmowaniu rozmaitych aktywności oraz wyborze własnej ścieżki kariery. Zadbano też o możliwość lądowania na powierzchni planet, celem pozyskania surowców czy schwytania nieznanych gatunków fauny. Podczas zabawy odblokowujemy szereg technologii pozwalających na modyfikację naszych statków oraz stacji kosmicznych. Przydzielamy też kolejne zadania poszczególnym członkom załogi, którzy w toku gry mogą rozwijać swe umiejętności oraz uczyć się nowych ról. Spacewrights oferuje kampanię fabularną dla jednego gracza, a także tryb survival oraz międzyplatformowy multiplayer.

AND

The Ember Conflict
The Ember Conflict

Strategiczne prace wstrzymane

Mobilna strategia czasu rzeczywistego, będąca debiutancką produkcją studia Substantial Games. The Ember Conflict osadzone jest w krainie fantasy, jednak w odróżnieniu od wielu podobnych produkcji gra nie oferuje kampanii fabularnej, w całości skupiając się na rozgrywce multiplayer w wariantach 1 na 1 i 2 na 2. Bitwy są krótkie, gdyż trwają maksymalnie po kilka minut. System sterowania w The Ember Conflict oparto na gestach, a dowodzenie oddziałami odbywa się poprzez rysowanie linii na ekranie. Podczas zabawy możemy kierować maksymalnie sześcioosobowym odziałem, a jego skład dobieramy z osiemnastu typów jednostek. Dla urozmaicenia wprowadzono jednak system modyfikowania ekwipunku podwładnych. Starcia rozgrywane są na szczegółowych mapach wykonanych w pełnym 3D, a kluczową rolę w ich przebiegu odgrywa skuteczne wykorzystywanie właściwości terenu. Należy zaznaczyć, że jakiś czas po premierze studio Substantial Games rozwiązano, a serwery The Ember Conflict zamknięto.

AND

Pocket Legends
Pocket Legends

RPG 11 listopada 2010

Produkcja z gatunku MMORPG osadzona w świecie zamieszkanym przez człekokształtne zwierzęta. Wybieramy jedną z trzech profesji (Wojownika, Zaklinacza oraz Łucznika) i wyruszamy w świat szukać zadań do wypełnienia i potworów do zabicia. Całość korzysta z modelu darmowego wzbogaconego dobrowolnymi mikropłatnościami.

AND

Arena mody
Arena mody

Strategiczne 18 lipca 2018

Arena Mody to stworzona głównie z myślą o płci pięknej darmowa, przeglądarkowa gra studia XS Software. Graczki przejmują kontrolę nad życiem wirtualnej dziewczyny, starając się przeistoczyć „szarą myszkę” w modnie ubraną i powszechnie uwielbianą kobietę sukcesu. Droga do idealnej urody i tłumu wielbicieli jest jednak usłana wyrzeczeniami i ciężką pracą nad sobą.

AND

Pure Chess
Pure Chess

Logiczne 30 sierpnia 2016

Pure Chess to rozbudowany symulator gry w szachy. Tytuł oferuje możliwość zmierzenia się z komputerowym AI oraz innymi graczami, zarówno w trybie turniejowym, jak i zwykłej swobodnej grze. Poza tym, twórcy przygotowali szereg szachowych zagadek, stanowiących wyzwanie nawet dla doświadczonych graczy.

AND

Game of Thrones: Ascent
Game of Thrones: Ascent

Strategiczne 8 lipca 2014

Przeglądarkowa gra osadzona w świecie sagi Pieśń Lodu i Ognia George’a R. R. Martina. Wcielamy się w postać szlachetnie urodzonego, który przyłącza się do walki o tron na kontynencie Westeros, opowiadając się po stronie jednego z głównych rodów. Tworzymy sojusze wspólnie ze znajomymi z serwisu Facebook i pniemy się coraz wyżej po szczeblach władzy eliminując oponentów.

AND

Arcane Legends
Arcane Legends

RPG 15 listopada 2012

Arcane Legends to stworzona przez zespół Spacetime Studios gra MMORPG nastawiona na dynamiczną walkę. Gracz wybiera jedną spośród trzech klas, a następnie wyrusza w świat szukać przygód, skarbów do znalezienia, potworów do ukatrupienia i zadań do wypełnienia.

AND

Duelyst
Duelyst

Strategiczne prace wstrzymane

Ukierunkowana na rozgrywkę w trybie multiplayer turowa strategia bitewna, opracowana przez studio Counterplay Games pod wodzą doświadczonego Keitha Lee. Fabuła Duelyst osadzona została w świecie fantasy, będącym kombinacją różnych wpływów, mitologii oraz oryginalnych koncepcji deweloperów. Osią rozgrywki jest zaś wielka wojna pomiędzy pięcioma mocarstwami, w której środek wrzuceni zostają gracze, opowiadając się po jednej ze stron konfliktu. Zabawa polega na toczeniu kolejnych turowych potyczek, podczas których obejmujemy dowództwo nad niewielkim oddziałem, zrekrutowanym z ponad 300 postaci o unikalnych umiejętnościach. Walki toczą się na pokrytych kwadratową siatką mapach, a do sukcesu niezbędny jest odpowiedni zmysł taktyczny oraz umiejętność przewidywania posunięć przeciwnika i wykorzystania zdolności naszych wojowników. Potyczki urozmaica zaś szeroki wachlarz magicznych artefaktów oraz rozbudowany system zaklęć. Całość odznacza się barwną oprawą graficzną utrzymaną w stylu retro.

AND

Star Trek: Fleet Command
Star Trek: Fleet Command

Strategiczne 19 września 2018

Rozbudowana gra strategiczna, przygotowana z myślą o urządzeniach mobilnych i udostępniona w modelu free-to-play (twórcy zarabiają na mikropłatnościach). Produkcja jest osadzona w znanym uniwersum science fiction Star Trek. Za opracowanie tytułu odpowiada firma Scopely.

AND

Old School RuneScape
Old School RuneScape

RPG 30 października 2018

Konwersja klasycznej gry z gatunku MMORPG, wydana pierwotnie na PC, a później również na Android i iOS. Produkcja posiada wsparcie dla rozgrywki cross-platformowej pomiędzy wszystkimi dostępnymi systemami.

AND

Chaos Reborn: Adventures
Chaos Reborn: Adventures

Strategiczne 12 września 2018

Mobilna konwersja turowej strategii Chaos Reborn z 2015 roku, która pozwala graczom wcielić się w magów walczących o wpływy i potęgę. Produkcja została zaprojektowana przez Juliana Gallopa – twórcę serii X-COM.

AND

Bang!
Bang!

Towarzyskie jeszcze nie ogłoszona

Bang! to cyfrowa gra karciana autorstwa dV Goichi, w której gracze przyjmują role szeryfów i złoczyńców na pełnym niebezpieczeństw Dzikim Zachodzie. Za stworzenie komputerowej konwersji odpowiada firma Asmodee Digital.

AND

Pandemic: The Board Game
Pandemic: The Board Game

Towarzyskie 1 września 2015

Cyfrowa adaptacja kooperacyjnej gry planszowej, która umożliwia graczom wcielenie się w specjalistów walczących z groźną epidemią zagrażającą światu.

AND