Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry wieloosobowe wykorzystujące Internet Android 10

Rozgrywka przez Internet to najpowszechniejsza forma trybu multiplayer. Polega na łączeniu się z graczami z całego świata przez globalną sieć za pośrednictwem serwerów, za które najczęściej odpowiada producent gry. Te ostatnie mogą być zarówno publiczne, dostępnie dla każdego, jak i prywatne, a więc tylko dla użytkowników zaproszonych przez osobę pełniącą funkcję administratora.

Warhammer 40,000: Space Wolf
Warhammer 40,000: Space Wolf

Strategiczne 20 sierpnia 2015

Turowa gra taktyczna, wzbogacona o elementy RPG i karcianki. Dzieło studia HeroCraft koncentruje się na losach tytułowego oddziału Kosmicznych Marines, których statek wpadł w pułapkę zastawioną przez Kosmicznych Marines Chaosu z legionu Word Bearers. Protagoniści wylądowali na powierzchni planety Kanak – w obliczu zagrożenia nie pozostało im nic innego, jak ruszyć do walki ku chwale Imperatora i stawić czoła niebezpieczeństwu. Rozgrywka w Warhammer 40,000: Space Wolf opiera się na walce z przeciwnikami – podczas starć rozgrywanych w trybie turowym robimy użytek z gromadzonej w toku przygody talii kart odpowiadających wykonaniu określonego ruchu lub wyprowadzeniu ataku z użyciem konkretnej broni. Oczywiście im obszerniejsza i bardziej zróżnicowana jest nasza kolekcja, tym szerszą gamę taktyk możemy zastosować; dodatkowo posiadane karty możemy udoskonalać w kuźni. Przed rozpoczęciem kolejnej misji wybieramy swojego bohatera, co wpływa na wachlarz dostępnych możliwości – prowadzeni przez nas żołnierze z czasem awansują na kolejne poziomy doświadczenia i zdobywają specjalne perki Oprócz kampanii fabularnej Warhammer 40,000: Space Wolf oferuje również skoncentrowany na rywalizacji multiplayer oraz specjalny tryb Survival Mode, gdzie eliminujemy następujące po sobie fale kultystów chaosu.

AND

Dungeon Hunter 4
Dungeon Hunter 4

RPG 22 kwietnia 2013

Czwarta odsłona bestsellerowej serii gier hack’n’slash, określanej mianem „mobilnego Diablo”. Wcielamy się w postać wojownika, wyruszającego aby ratować swoje królestwo przed inwazją pokonanej przed wiekami Rasy Demonów.

AND

Plemiona
Plemiona

Strategiczne 2 maja 2012

Gra przeglądarkowa, której akcja toczy się w średniowieczu. Obejmujemy kontrolę nad niewielką wioską i staramy się z czasem stworzyć potężne plemię zdolne do podbicia okolicznych ziem. Zbieramy surowce, rozbudowujemy poszczególne budynki oraz gromadzimy liczną armię, aby zawładnąć całą krainą.

AND

World of Tanks Generals
World of Tanks Generals

Logiczne prace wstrzymane

Mobilno-przeglądarkowy spin-off niezwykle popularnego MMO World of Tanks, łączący elementy gry strategicznej i karcianki. W produkcji studia Wargaming głównym zadaniem graczy jest zniszczenie kwatery głównej przeciwnika przy pomocy własnych oddziałów, reprezentujących jedną z czterech stron konfliktu: USA, ZSRR, Francję oraz Niemcy. Potyczki realizowane są poprzez wykładanie kart symbolizujących poszczególne formacje wojskowe z własnoręcznie skomponowanej talii, liczącej sobie na wstępie ponad 200 kart. Każda z nich posiada oczywiście swoje zalety i wady, które w toku rozgrywki mogą być dodatkowo modyfikowane poprzez rozwijanie nowych technologii i wykorzystywanie kart specjalnych, pozwalających na zwiększenie zdolności ofensywnych i defensywnych. W odróżnieniu od gry macierzystej, World of Tanks Generals pozwala ponadto na dowodzenie nie tylko tytułowymi czołgami, ale także innymi rodzajami jednostek, jakie można było spotkać na frontach II wojny światowej.

AND

Five Tribes
Five Tribes

Strategiczne 2022

Elektroniczna wersja popularnej gry karcianej, w której walczymy o wpływy w baśniowym Sułtanacie Naquali. Cyfrowe wydanie gry zostało opracowane przez firmę Asmodee Digital.

AND

Guardians: A Torchlight Game
Guardians: A Torchlight Game

RPG prace wstrzymane

Gra RPG akcji, osadzona w uniwersum wykreowanym na potrzeby serii Torchlight. Rozgrywka w Guardians: A Torchlight Game opiera się na przemierzaniu lokacji generowanych proceduralnie i walce z napotkanymi przeciwnikami. Tytuł pozwala na zabawę zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie innych graczy, w ramach opartych na rywalizacji lub współpracy trybów multiplayer.

AND

Tanki Online Mobile
Tanki Online Mobile

Akcji 9 października 2018

Stworzona z myślą o wieloosobowej rozgrywce strzelanka, w której stajemy za sterami czołgu. Produkcja Tanki Online Mobile jest mobilną wersją popularnej gry przeglądarkowej i została stworzona przez to samo studio - Alternativa Platform.

AND

Warhammer Age of Sigmar: Champions
Warhammer Age of Sigmar: Champions

Logiczne 2 sierpnia 2018

Osadzona w uniwersum Warhammer: Age of Sigmar gra karciana, łącząca fizyczne karty z systemem rozszerzonej rzeczywistości. Za stworzenie tego tytułu odpowiada firma PlayFusion, znana z opartej o podobny koncept produkcji Lightseekers.

AND

Sid Meier's Civilization VI: Rise and Fall
Sid Meier's Civilization VI: Rise and Fall

Strategiczne 13 sierpnia 2020

Pierwszy duży dodatek do szóstej części legendarnej serii gier strategicznych Sid Meier's Civilization, które pozwalają graczom pokierować własnym imperium na przestrzeni tysięcy lat. W Civilization 6: Rise and Fall pojawiają się m.in. wielkie ery i interwencje kryzysowe.

AND

Mafia III: Rivals
Mafia III: Rivals

RPG 6 października 2016

Mobilna gra RPG z elementami strategii, towarzysząca premierze trzeciej pełnoprawnej odsłony popularnego cyklu gier akcji Mafia. Podobnie jak tam, akcja gry toczy się w latach 60. ubiegłego wieku w fikcyjnej wersji Nowego Orleanu, a podczas zabawy wcielamy się w ambitnego szefa gangu, którego celem jest stworzenie prawdziwego mafijnego imperium kontrolującego całe miasto. Pod względem mechaniki, Mafia III: Rivals to bitewne RPG, w którym rozgrywka polega głównie na toczeniu walk pomiędzy grupami gangsterów. W międzyczasie zajmujemy się werbowaniem kolejnych podwładnych i rozwijaniem ich umiejętności za pomocą zdobywanych punktów doświadczenia. Wygrane przynoszą nam też łupy, pozwalające na nabywanie coraz lepszych elementów uzbrojenia oraz ekwipunku. Gra pozwala na potyczki ze sztuczną inteligencją lub rywalizację z innymi graczami. Ciekawostkę stanowi fakt, że podczas zabawy spotykamy wiele postaci znanych również z wcześniejszych odsłon serii Mafia.

AND

Narcos: Cartel Wars
Narcos: Cartel Wars

Strategiczne 6 września 2016

Mobilna strategia oparta na licencji serialu Narcos, dzięki czemu pojawia się tu sporo postaci znanych z telewizyjnego pierwowzoru. Gra Narcos: Cartel Wars jest dostępna za darmo i zawiera opcjonalne mikropłatności. Podobnie jak w przypadku serialu, akcja gry rozgrywa się w Kolumbii, pod koniec lat 70. ubiegłego wieku. Gracze wcielają się w bossa niewielkiego kartelu narkotykowego i muszą przeobrazić go w prawdziwe przestępcze imperium. Na początku pracujemy pod czujnym okiem patrona, a gdy nabierzemy trochę doświadczenia, uzyskujemy pełną kontrolę nad interesem. Oprócz typowego zarządzania, które obejmuje stawianie nowych obiektów, ulepszanie technologii, prowadzenie badań nad nowymi recepturami i zajmowanie się logistyką, w grze często dochodzi do starć z konkurencyjnymi gangami. Walki toczone są w czasie rzeczywistym, a biorą w nich udział szkolone przez nas szwadrony śmierci i płatni zabójcy. Narcos: Cartel Wars umożliwia wspólną rozgrywkę z innymi graczami, którzy mogą się stać naszymi rywalami bądź sojusznikami.

AND

8 Ball Pool
8 Ball Pool

Zręcznościowe 24 stycznia 2013

Przygotowana przez firmę Miniclip prosta zręcznościówka z gatunku gier bilardowych, umożliwiająca toczenie pojedynków za pośrednictwem sieci. Wraz z kolejnymi zwycięstwami awansujemy na coraz wyższe poziomy, zyskując dostęp do nowych klubów bilardowych, w których gra toczy się o większą stawkę.

AND

Snooker Live Pro
Snooker Live Pro

Sportowe 24 marca 2016

Sieciowa gra bilardowa, umożliwiająca podjęcie rywalizacji m.in. w tytułowym snookerze, ósemce (8-Ball) i dziewiątce (9-Ball). W produkcji polskiego studia GameDesire pojedynki przy stole odbywają się w kilku klubach bilardowych, różniących się nie tylko wystrojem, ale również wysokością wpisowego i nagród pieniężnych przewidzianych za zwycięstwo. To, w jakim miejscu i z kim staniemy w szranki, zależy w równym stopniu od grubości portfela, jak i posiadanych umiejętności. Wraz z rozwojem tych ostatnich awansujemy na wyższe poziomy doświadczenia, co pozwala odblokować dostęp do kolejnych, bardziej prestiżowych klubów. Z kolei waluta, którą opłacamy wpisowe przyznawana jest w zamian za zwycięstwa i możemy przeznaczyć ją nie tylko na ten cel, ale również na zakup unikalnych wzorów kijów bilardowych. Umiejętności możemy szkolić nie tylko w trakcie meczów z ludźmi z całego świata, ale też w ramach offline’owej opcji treningowej. Tytuł rozwija pomysły znane z poprzedniej gry bilardowej studia GameDesire, czyli Pool Live Pro, prezentując zmagania w identyczny sposób, a więc w widoku z góry.

AND

Battle Breakers
Battle Breakers

RPG 13 listopada 2019

Taktyczne RPG oparte na modelu darmowym z mikropłatnościami, opracowane przez studio Epic Games, czyli autorów strzelankowej serii Unreal. Battle Breakers osadzone jest w świecie łączącym elementy fantasy i science fiction. Kraina ta pada ofiarą inwazji z kosmosu, a gracze wcielają się w jej obrońców. Sterować możemy rozmaitymi bohaterami, wśród których znalazły się m.in. dinozaury, roboty, wojownicy ninja, magowie oraz szermierze. Podczas rozgrywki gracze eksplorują mapę świata i czyszczą kolejne regiony z potworów oraz bossów. Zabawa sprowadza się do toczenia turowych bitew na mapach pokrytych siatką heksów. Istotną rolę w walkach odgrywają ataki bazujące na żywiołach: poczynając od prostych zaklęć aż po sprowadzanie na wrogów tsunami, trzęsień ziemi, czy wielkich pożarów. Ważnym elementem zabawy jest kolekcjonowanie bohaterów i ulepszanie ich umiejętności. Herosów jest kilkuset, a każdy z nich posiada unikalne zdolności oraz drzewko rozwoju. Możliwe jest również rozbudowywanie bazy, co zapewnia przydatne bonusy.

AND

Call of Duty: Siege
Call of Duty: Siege

Strategiczne prace wstrzymane

Gra strategiczna, wzbogacona elementami zapożyczonymi z gatunku karcianek, stworzona przez wewnętrzne studio firmy Activision. Fabuła stanowi dopełnienie historii opowiedzianej w Call of Duty: Infinite Warfare, a gracze wcielają się w rolę kapitana międzyplanetarnego krążownika Retribution. Jest on własnością organizacji United Nations Space Alliance, która od dłuższego czasu traci kolejne terytoria na rzecz rebeliantów. Zadaniem gracza jest powstrzymanie buntowników i zapobiegnięcie dalszej eskalacji konfliktu. Trzon rozgrywki w Call of Duty: Siege stanowi atakowanie baz wroga, co zrealizowano w oparciu o zasady odwróconego tower defense. Przywoływane jednostki poruszają się najkrótszą możliwą drogą, a my możemy jedynie wspomagać je specjalnymi zdolnościami, toteż wybór miejsca zrzutu ma tutaj kluczowe znaczenie. Bohaterowie, maszyny latające i mechy prezentowane są w formie kolekcjonowanych w toku rozgrywki kart ofensywnych, z kolei osobną, skoncentrowaną na defensywie talię wykorzystujemy w celu obrony kontrolowanych przez nas terenów. Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza, tytuł oferuje oparty na rywalizacji, wieloosobowy wariant rozgrywki, a także możliwość tworzenia i dołączania do gildii, funkcjonujących jako tak zwane Przymierza.

AND

Mordheim: Warband Skirmish
Mordheim: Warband Skirmish

RPG 5 kwietnia 2017

Wieloosobowe, taktyczne RPG osadzone w uniwersum Warhammera. Mordheim: Warband Skirmish zabiera graczy do tytułowego miasta Mordheim na pięćset lat przed wydarzeniami z głównej linii fabularnej Warhammera. W miejscu tym spadła kometa zawierająca cenny minerał, o który rywalizuje ze sobą kilka frakcji, w wyniku czego miasto zamieniło się w arenę nieustających walk. Gracz dołącza do konfliktu, prowadząc do boju własnoręcznie skomponowaną drużynę śmiałków. Rozgrywka polega na eksploracji poszczególnych poziomów i walce z napotkanymi przeciwnikami, a także na pozyskiwaniu wyżej wspomnianego minerału. Starcia toczą się w trybie turowym z kamerą w rzucie izometrycznym. Przed rozpoczęciem zabawy rekrutujemy najemników reprezentujących określone ugrupowanie oraz specjalizację. W miarę postępów postacie zdobywają coraz lepszy ekwipunek i umiejętności, przy czym śmierć jest tu permanentna, więc poległych lub rannych awanturników musimy zastępować nowymi.

AND

DC Unchained
DC Unchained

Akcji 29 marca 2018

Przygotowana przez południowokoreańskie studio 4:33 Creative Lab mobilna gra akcji w modelu free-to-play, przeznaczona głównie do wieloosobowej rozgrywki PvE oraz PvP. Akcja DC Unchained toczy się w uniwersum wykreowanym przez firmę DC Comics na potrzeby licznych komiksów, seriali animowanych oraz filmów. Produkcja czerpie przy tym z całego dorobku DC, a podczas zabawy mamy okazję odwiedzić wiele charakterystycznych dlań miejsc i pokierować najsłynniejszymi superbohaterami oraz superłotrami tego uniwersum. Sedno rozgrywki stanowi walka z hordami przeciwników kontrolowanych przez sztuczną inteligencję, a także starcia z innymi graczami. W trakcie zabawy formujemy trzyosobowe zespoły i bierzemy udział w dynamicznych pojedynkach, czyniąc użytek z indywidualnych umiejętności poszczególnych postaci. Całość oferuje kilka wariantów rozgrywki, w tym rozbudowany tryb fabularny, próbę czasową, misje specjalne, tryb defense, a także warianty rozgrywki oparte stricte na rywalizacji PvP.

AND

Darkness Rises
Darkness Rises

RPG 20 czerwca 2018

Gra RPG akcji, w której trafiamy do podziemi, by wyeliminować demony próbujące wyjść na powierzchnię. W Darkness Rises przemierzamy mroczne tunele i zabijamy wszystko, co staje nam na drodze, stopniowo rozwijając swojego bohatera i zdobywając coraz lepsze wyposażenie.

AND

Puzzle Quest 2
Puzzle Quest 2

Logiczne 21 października 2011

Puzzle Quest 2 to kontynuacja wydanej w 2007 roku gry logicznej z elementami cRPG. Fabuła kampanii głównej osadzona została w fantastycznym świecie, a gracz wciela się w herosa, który próbuje wyzwolić wioskę Verloren spod rządów demonicznego Gorgona. W porównaniu z pierwszą odsłoną serii deweloperzy ze studia Infinite Interactive wprowadzili szereg usprawnień w oprawie wizualnej i dodali nowe elementy rozgrywki.

AND

Spacecom
Spacecom

Strategiczne 30 lipca 2015

Kosmiczna strategia czasu rzeczywistego, za której powstanie odpowiadają rodzimi deweloperzy ze studia Flow Combine, do którego należą również byli pracownicy CD Projekt RED (Wiedźmin). W grze przejmujemy kontrolę nad kosmiczną flotą, a naszym zadaniem jest podbicie systemów gwiezdnych, należących do innych graczy. Poszczególne układy planetarne pełnić mogą rolę fabryk, stoczni czy warsztatów, o których bezpieczeństwo musimy zadbać. Jednocześnie chronimy ważne punkty strategiczne oraz stolicę, której utrata oznacza koniec rozgrywki. Do naszej dyspozycji oddano trzy rodzaje flot, a sama rozgrywka – mimo minimalistycznej oprawy oraz znacznego uproszczenia mechaniki – cechuje się sporą głębią taktyczną i wymaga rozsądnego, strategicznego planowania. Twórcy przygotowali szereg zadań przeznaczonych dla jednego gracza, jednak sednem rozgrywki jest rywalizacja multiplayer, w której brać może udział jednocześnie nawet do 6 graczy.

AND

Dungeon Keeper
Dungeon Keeper

Strategiczne 10 października 2013

Mobilny remake bestsellerowej gry studia Bullfrog z 1997 roku, łączącej elementy strategii czasu rzeczywistego, RPG i współczesnego tower defence. W grze wcielamy się w tytułowego strażnika podziemi, który wykorzystując armię rozmaitych potworów musi ochronić swoje włości przed zakusami żądnych sławy śmiałków.

AND

Operation X: Zostań Agentem
Operation X: Zostań Agentem

RPG 8 czerwca 2014

Prosta gra MMORPG, w której wcielamy się w międzynarodowego agenta na usługach tajnej organizacji ESCB. Rozgrywka sprowadza się do przydzielania naszemu alter ego kolejnych misji, za które nagradzani jesteśmy doświadczeniem niezbędnym do rozwoju postaci oraz gotówką, potrzebną do zakupu wyposażenia. Przewidziano także opcje rywalizacji PvP.

AND

Angel Stone
Angel Stone

RPG 30 lipca 2015

Stworzone przez studio Fincon z myślą o przeglądarkach i urządzeniach mobilnych postapokaliptyczne RPG akcji typu hack-and-slash. Akcja Angel Stone osadzona została w świecie łączącym typowe cechy fantasy z elementami zaczerpniętymi z różnych mitologii. Podczas zabawy dołączamy do ruchu oporu toczącego zaciekłe boje z Legionem, czyli armią ciemności, która zdołała pokonać anielskie zastępy i w swoim marszu przez kolejne krainy zostawia za sobą jedynie zgliszcza. Przed rozpoczęciem gry możemy wykreować bohatera, należącego do jednej z trzech klas (wojownik, strzelec lub mag) różniących się od siebie preferowanym stylem walki. Do naszej dyspozycji oddano obszerną kampanię single player, w której skupiamy się na wykonywaniu misji i walce z hordami demonów, a także tryb kooperacji oraz rozgrywany w czasie rzeczywistym, crossplatformowy tryb PvP. Całość uzupełnia typowy dla gatunku system rozwoju postaci oraz tytułowe Anielskie Kamienie, po znalezieniu których możemy odblokowywać nowe umiejętności.

AND

NHL 2K
NHL 2K

Sportowe 23 października 2014

Mobilny symulator hokeja, stanowiący swoisty restart serii zapoczątkowanej przez firmę SEGA i kontynuowanej przez 2K Games na konsolach stacjonarnych. Zabawa koncentruje się na trybie My Career, w którym tworzymy własnego zawodnika i prowadzimy go przez kolejne szczeble hokejowej kariery.

AND