Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 stycznia 2009, 12:34

autor: Maciej Śliwiński

Nowe sterowniki do kart graficznych ATi (30/01/09)

Najnowszy pakiet sterowników ATi Catalyst jest już dostępny. Od wczoraj można pobierać wersję oznaczoną numerem 9.1. Najważniejszą zmiana jest poprawienie błędu występującego na komputerach wyposażonych w Windows Vista 64 i co najmniej 4 GB RAM oraz karty ATi Radeon.

Najnowszy pakiet sterowników ATi Catalyst jest już dostępny. Od wczoraj można pobierać wersję oznaczoną numerem 9.1. Najważniejszą zmianą jest poprawienie błędu występującego na komputerach wyposażonych w Windows Vista 64 i co najmniej 4 GB RAM oraz karty ATi Radeon.

Zestaw sterowników przeznaczonych dla kart graficznych Radeon od serii 9500 w górę dostępny jest w wersjach dla posiadaczy następujących systemów operacyjnych: Windows XP Professional / Home, Windows Vista 32-Bit, Windows Vista 64-Bit, Windows XP Media Center Edition 2005 oraz Windows XP 64-Bit.

Poza błędem dotyczącym komputerów z Vistą, Radonem i 4 GB pamięci operacyjnej, poprawiono między innymi odtwarzanie plików MPEG2 przy użyciu zdalnego pulpitu, problem z zawieszaniem się Catalyst Control Center przy zmianie ustawień na fabryczne czy też zatrzymaniem systemu podczas odtwarzania plików wideo w technologii HD przy użyciu Windows Media Center.

Fanów Medal Of Honor Allied Assault Spearhead ucieszy zapewne informacja o tym, że nowe sterowniki eliminują błąd polegający na zawieszeniu systemu podczas odpalania dema tej gry.

Pełną listę zmian wprowadzonych przez ATi Catalyst 9.1 znajdziecie pod tym adresem. Odpowiednie sterowniki można pobrać z oficjalnej strony producenta.