Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 stycznia 2009, 14:44

autor: Dorota "vampire" Drużko

Nowe produkty Logitech dla graczy

Firma Logitech przedstawiła cztery nowe produkty z linii G, czyli stworzone z myślą o graczach – rozbudowaną klawiaturę, ulepszoną wersję wielokrotnie nagradzanej myszy G9, headset symulujący dźwięk przestrzenny 7.1 i gameboard.

Firma Logitech przedstawiła cztery nowe produkty z linii G, czyli stworzone z myślą o graczach – rozbudowaną klawiaturę, ulepszoną wersję wielokrotnie nagradzanej myszy G9, headset symulujący dźwięk przestrzenny 7.1 i gameboard. Poniżej przedstawiamy krótki opis i zdjęcia tych urządzeń:

Logitech G19 Keyboard For Gaming

G19 w przeciwieństwie do swojej poprzedniczki G15 wyposażona została w kolorowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 320x240 pixeli. Oprócz tego, że pokazuje on użyteczne w trakcie gry informacje (na załączonej ze sterownikami płycie znajdują się ustawiania dla sześćdziesięciu tytułów, w tym World of Warcraft), takie jak statystyki, czy ilość amunicji, może znaleźć również inne zastosowania. Bez opuszczania gry za jego pomocą możemy na przykład sprawdzić obciążenie procesora, zobaczyć dane dotyczące aktualnie prowadzonej rozmowy VoIP, a nawet przeglądać zdjęcia i filmy. Po lewej stronie G19 umieszczonych zostało dwanaście w pełni programowalnych dodatkowych przycisków (G-keys), do których możemy przypisać trzy-klawiszowe makra. Oprócz tego urządzenie posiada przyciski do obsługi multimediów i dwa złącza USB 2.0, ułatwiające przenoszenie danych z pendrive'ów lub odtwarzaczy MP3. Możemy również dostosować sposób podświetlania klawiatury do naszych upodobań. G19 jest efektownym i jakby nie patrzeć kosztownym gadżetem - sugerowana przez producenta cena wynosi aż 199,99 USD czyli 575 zł.

Nowe produkty Logitech dla graczy - ilustracja #1

Logitech G9x

Nowa najbardziej zaawansowana technologicznie mysz Logitecha różniąca się od wcześniejszej wersji, G9, w zasadzie tylko jednym, ale za to bardzo istotnym elementem - sensorem laserowym. G9x umożliwia nam zmianę rozdzielczości "w locie" w zakresach od 200 aż do 5000 dpi (w G9 maksimum stanowiło 3200 dpi) zapewniając jednocześnie niezwykle szybki czas reakcji – do tysiąca raportów na sekundę. Mysz posiada dwie wymienialne obudowy (szerszą i bardziej standardową) oraz wbudowaną pamięć pozwalająca na zapisanie do pięciu różnych profili użytkownika. Możemy również zmienić kolor podświetlania gryzonia oraz zwiększyć jego masę dokładając maksymalnie cztery ciężarki (po 7 g każdy). Cena G9x to 99,99 USD, czyli 287 zł.

Nowe produkty Logitech dla graczy - ilustracja #2

Logitech G13 Advanced Gameboard

Produkt ten zdobył wyróżnienie Design and Engineering Award: Best of Innovations in Electronic Gaming podczas tegorocznej edycji targów CES. Oprócz dużych, rozsądnie rozmieszczonych dwudziestu pięciu programowalnych przycisków urządzenie posiada także mini-joystick, którym z łatwością pokierujemy przy pomocy kciuka. Dodatkowo zamontowany został wyświetlacz LCD o rozdzielczości 160x43 pixele pokazujący różne przydatne w trakcie gry informacje, jak statystyki czy ilość amunicji oraz komunikaty systemowe i wiadomości od innych graczy. Oczywiście do przycisków możemy przypisać makra, a dzięki wbudowanej pamięci nasze ustawienia zostaną zachowane nawet jeśli podłączymy kontroler do innego komputera. G13 zostało wyprofilowane tak, aby w naturalny sposób dopasować się do dłoni. Podobnie jak omawiane wcześniej kontrolery posiada regulację sposobu podświetlania. Zainteresowani muszą szykować się na wydatek rzędu 79,99 USD – 230 zł.

Nowe produkty Logitech dla graczy - ilustracja #3

Logitech G35 headset

Ostatnim z nowych produktów jest pierwszy headset Logitecha symulujący jakość dźwięku zbliżoną do oferowanej przez dobrze rozmieszczony zestaw kina domowego w systemie 7.1. Masywnie wyglądające, a jednocześnie lekkie słuchawki zostały zaprojektowane tak, aby jak najlepiej izolować użytkownika od różnych dźwięków dochodzących z otoczenia. Dodatkowo żeby zapewnić nam wygodę w trakcie długotrwałej zabawy Logitech przygotował trzy różne wymienne pałąki. Mikrofon w G35 posiada redukcję szumów oraz sześć opcji pozwalających na zmianę barwy głosu – cyborg, giant, mutant, space squirrel, troll i alien. Ustawieniami headsetu możemy zarządzać przy pomocy znajdujących się na słuchawkach przycisków pozwalających miedzy innymi na regulację głośności, czy wyciszenie mikrofonu. Ponadto umieszczone zostały na nich też trzy programowalny przyciski, do których możemy przypisać chociażby różne opcje modyfikacji głosu. Cena G35 wyznaczona została na 129,99 USD - 374 zł.

Nowe produkty Logitech dla graczy - ilustracja #4