Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry Akcji Windows Phone po premierze

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry po premierze z gatunku akcji na platformę Windows Phone ułożone według popularności.

Gry Akcji. Szeroko rozumiany gatunek gier wymagających refleksu, celności oraz zręczności, w skład którego wchodzą m.in. strzelaniny (np. seria Call of Duty czy Battlefield) oraz przygodowe gry akcji (Tomb Raider), a wydarzenia obserwujemy zarówno z perspektywy pierwszej (FPP), jak i trzeciej osoby (TPP). Najczęściej w produkcjach tego typu gracz kontroluje bohatera, którego zadaniem jest pokonanie wrogów i dotarcie do z góry określonego celu. Grający dysponuje bogatym arsenałem broni, w tym pistoletów, wyrzutni rakiet, mieczy, noży itp. Szczególnym przypadkiem w tej kategorii gier są przygodowe gry akcji. Cechują się one mniejszym naciskiem położonym na akcję i walkę, a za to większym znaczeniem fabuły, eksploracji otoczenia i rozwiązywania zagadek logicznych.

WP
Akcji
Tematyki
Grand Theft Auto: San Andreas
Grand Theft Auto: San Andreas

Akcji 27 stycznia 2014

Kontynuacja kontrowersyjnego cyklu Grand Theft Auto – jednej z najpopularniejszych serii wszechczasów, która pozwoliła graczom wcielić się w rolę drobnego rzezimieszka i rozsławiła w świecie gier firmę Rockstar Games. Kolejna odsłona gry to największa z dotychczas wydanych części, w której obszar działania gracza – stan San Andreas - jest niemal trzykrotnie większy od tego ukazanego w Vice City. Wśród wielu wprowadzonych przez twórców nowości warto wymienić przede wszystkim ulepszone AI mieszkańców, możliwość rekrutowania do współpracy innych członków gangu, większą interakcję z rozmaitymi budynkami, wprowadzenie współczynnika głodu, możliwości pływania czy wykorzystania nowych środków lokomocji (np. rower). Wszystko to uzupełniono masą różnorodnych aktywności dodatkowych, podkreślających sandboksowy charakter rozgrywki. Całości dopełnia spektakularna oprawa graficzna, utrzymana w klimacie lat 90-tych oraz masa przebojowej muzyki, dostępnej dzięki wielu tematycznym stacjom radiowym.

The Amazing Spider-Man 2
The Amazing Spider-Man 2

Akcji 9 maja 2014

Przygodowa gra akcji, stanowiąca sequel produkcji z 2012 roku. Dewelopingiem The Amazing Spider-Man 2 zajęło się francuskie studiu Beenox Inc., które w dorobku ma również inne gry z Człowiekiem-Pająkiem (w tym Spider-Man 3: The Game, Spider-Man: Edge of Time i Spider- Man: Shattered Dimensions). Fabuła kampanii głównej tylko w niewielkim stopniu nawiązuje do scenariusza filmu wyreżyserowanego przez Marca Webba. Kierując poczynaniami tytułowego superbohatera gracze muszą odnaleźć zabójcę wujka Bena. W trakcie zabawy należy stawić czoła plejadzie komiksowych złoczyńców (Electro, Kingpin, Black Cat, Zielony Goblin i inni), Sandboksowy model rozgrywki pozwala na dużą swobodę w eksplorowaniu wirtualnego Manhattanu i wykonywaniu zlecanych zadań.

Assassin's Creed Pirates
Assassin's Creed Pirates

Akcji 19 sierpnia 2014

Poboczna odsłona legendarnej serii Assassin’s Creed, przygotowana przez koncern Ubisoft z myślą o użytkownikach urządzeń przenośnych oraz posiadaczach systemu Windows 8.1. W odróżnieniu od flagowych części cyklu, zabawa koncentruje się na znanych z Assassin’s Creed IV spektakularnych bitwach morskich. Fabuła gry nie łączy się z żadną z poprzednich części serii, a gracze wcielają się w młodego, ambitnego kapitana Alonzo Batillę, który przemierza wody archipelagu karaibskiego w poszukiwaniu skarbu legendarnego pirata La Bouche’a. Podczas podróży musi stawić czoła statkom asasynów i templariuszy oraz innym słynnym korsarzom, takim jak Czarnobrody. Twórcy przygotowali ponad 50 misji, podczas których zdobywamy skarby i toczymy morskie potyczki z okrętami przeciwnika. Musimy też zadbać o zatrudnienie doświadczonej załogi, a wraz ze wzrostem doświadczenia i zasobności skarbca rozwijać umiejętności naszej postaci i nabywać coraz silniejsze pirackie fregaty.

Halo: Spartan Assault
Halo: Spartan Assault

Akcji 18 lipca 2013

Spin-offowa odsłona legendarnej strzelaniny Halo, przygotowana głównie z myślą o graczach mobilnych i pecetowych. Tytuł został stworzony przez nowych twórców cyklu ze studia 343 Industries we współpracy z Vanguard Games, a jego cechą charakterystyczną jest ukazanie rozgrywki w perspektywie izometrycznej. Fabuła gry umieszczona została pomiędzy wydarzeniami znanymi z 3 oraz 4 części Halo i ujawnia kulisy pierwszych misji programu Spartan Ops oraz konfliktu ludzi z rasą Covenantów. W grze wcielamy się w postać Sary Palmer lub Spartana Davisa i stajemy na czele oddziałów UNSC, tocząc zaciekłe boje z zastępami obcych. Rozgrywka wypełniona jest po brzegi dynamiczną akcją, zaś kampania fabularna składa się z 25 misji, toczących się w zróżnicowanych lokacjach i stawiających przed graczami odmienne wyzwania. Swoistą ciekawostkę stanowi integracja gry z wydanym kilka miesięcy wcześniej Halo 4, dzięki której podczas zabawy możemy odblokować dodatkową zawartość do trybu Spartan Ops.

Brothers in Arms 3: Sons of War
Brothers in Arms 3: Sons of War

Akcji 17 grudnia 2014

Trójwymiarowa strzelanka w realiach II wojny światowej, wyprodukowana przez firmę Gameloft. Głównym bohaterem jest sierżant Wright, który po lądowaniu w Normandii kontynuuje militarną ofensywę na terenach zajętych przez nazistów. Pomagają mu w tym towarzysze z niewielkiego oddziału, charakteryzujący się odmiennym wyposażeniem i umiejętnościami. Kampania solowa, będąca jedyną opcją rozgrywki, składa się z ośmiu misji, w ramach których uczestniczymy nie tylko w otwartych wymianach ognia, ale i wykonujemy zadania typowo skradankowe. Akcja prezentowana jest z perspektywy trzeciej osoby – z trybu FPP korzysta się wyłącznie podczas dokładnego celowania. W efekcie mimo dużej liczby przeciwników, rozgrywkę charakteryzuje dosyć wolne tempo, na co wpływ ma również obecność systemu osłon. Podczas starć robimy użytek z ataków specjalnych (m.in. nalot, rakiety, koktajle Mołotowa), a mechanikę zabawy urozmaica obecność elementów RPG, takich jak ulepszanie statystyk i rozwijanie umiejętności żołnierzy z oddziału.

Dead Trigger 2
Dead Trigger 2

Akcji 10 marca 2015

Kontynuacja mobilnej gry akcji studia Madfinger Games z 2012 roku. Dead Trigger 2 wprowadza szereg zmian: usprawnioną oprawę graficzną, rozbudowaną kampanię, a także wersję przeznaczoną dla użytkowników serwisu społecznościowego Facebook.

Space Marshals
Space Marshals

Akcji 8 października 2015

Epizodyczna strzelanka łącząca realia science fiction ze stylistyką westernu, wzbogacona silnymi elementami taktycznymi. Space Marshals powstało w studiu Pixelbite, znanym głównie z serii Reckless Racing. W grze wcielamy się w gwiezdnego szeryfa, który musi schwytać lub wyeliminować groźnych zbiegów z więzienia o zaostrzonym rygorze. Pod względem mechanizmów rozgrywki mamy tu do czynienia ze strzelanką z akcją ukazaną z lotu ptaka. Ponieważ nasza postać nie jest zbyt odporna na obrażenia, do zwycięstwa konieczne jest zastosowanie odpowiedniej taktyki. Bohater potrafi się skradać, eliminować przeciwników po cichu, korzystać z osłon, atakować z flanki, a także odwracać uwagę wrogów oraz korzystać z przebrań mających ich zmylić. W walce posługuje się on różnymi rodzajami broni – od pistoletów z tłumikami aż po wyrzutnie rakiet. Jako przedstawiciel prawa nie musi jednak zabijać wszystkich wrogów – część może aresztować.

Modern Combat 5: Blackout
Modern Combat 5: Blackout

Akcji 24 lipca 2014

Wyprodukowana przez zespół Gameloft gra FPS. Wcielamy się żołnierza tajnej jednostki specjalnej, na barki którego spada obowiązek pokrzyżowania planów potężnej organizacji terrorystycznej. Autorzy przygotowali fabularne misje singleplayer oraz rozbudowany tryb multiplayer.

Hungry Shark Evolution
Hungry Shark Evolution

Akcji 7 sierpnia 2014

Piąta odsłona znanej serii mobilnej, po raz pierwszy udostępniona także użytkownikom Windows 8.1. W grze wcielamy się w skórę tytułowego, wiecznie głodnego rekina, a naszym celem jest wykonywanie kolejnych misji zręcznościowych, przy jednoczesnym dbaniu o zawartość naszego żołądka.

Mass Effect Infiltrator
Mass Effect Infiltrator

Akcji 21 maja 2013

Spin-offowa odsłona legendarnej serii Mass Effect, stworzona przez studio IronMonkey z myślą o użytkownikach mobilnych. Pod względem fabularnym, tytuł stanowi swoiste uzupełnienie trzeciej części cyklu, a jego akcja toczy się równolegle do wydarzeń tam opisanych. Wcielamy się w postać byłego agenta Cerberusa, Randalla Ezmo, który, odkrywszy przerażające eksperymenty prowadzone w laboratoriach firmy, postanawia zemścić się na swoim byłym pracodawcy. Aby tego dokonać, musi jednak najpierw wydostać się z pilnie strzeżonego ośrodka. W przeciwieństwie do pełnoprawnych odsłon serii, zabawa koncentruje się przede wszystkim na walce z wykorzystaniem różnego rodzaju broni oraz mocy biotycznych. W zamian za wykonywanie kolejnych zadań zdobywamy kredyty, które możemy następnie wykorzystać do ulepszania posiadanego sprzętu oraz zakup nowych, przydatnych umiejętności. W grze pojawia się także znany z Mass Effect 3 system reputacji, którą budujemy poprzez dokonywanie wyborów natury moralnej.

Star Horizon
Star Horizon

Akcji 7 sierpnia 2014

Strzelanina na szynach stworzona przez polskie studio Tabasco Interactive. Gracz wciela się w Johna, czyli pilota Gwiezdnej Federacji, wybudzonego z tysiącletniego kriogenicznego snu, w jaki podczas wielkiej wojny z Rebeliantami wprowadziła go sztuczna inteligencja imieniem Ellie. Jego zadaniem jest nie tylko odkrycie, jak potoczyły się losy konfliktu, lecz także obrona ludzkości przed nowym zagrożeniem. Filarem rozgrywki w Star Horizon są kosmiczne bitwy na ogromną skalę, w których uczestniczymy, zasiadając za sterami myśliwca bojowego. Zabawa polega na celowaniu w przeciwników oraz manewrowaniu w celu uniknięcia zderzenia z pociskami wrogów i elementami otoczenia. Dodatkowym urozmaiceniem jest system ulepszeń pozwalający na wymianę poszczególnych części statku i montaż coraz potężniejszego uzbrojenia. Przebieg kampanii jest w dużym stopniu kształtowany przez nasze decyzje – gra kładzie duży nacisk na wątek fabularny oraz rozwój przyjaźni pomiędzy Johnem i Ellie, natomiast w starciach możemy opowiadać się zarówno po stronie Federacji, jak i Rebeliantów.

Crimsonland
Crimsonland

Akcji 25 marca 2015

Wyjątkowo prosty, zręcznościowy dwuwymiarowy shooter. Gracze wcielają się w futurystycznego żołnierza i na zamkniętych arenach walczą z kolejnymi falami obcych oraz mutantów. W trakcie rozgrywki możemy wykorzystać 30 rodzajów broni i kilkadziesiąt zdolności modyfikujących zabawę. Tytuł wspiera lokalny tryb co-op, który przeznaczony jest dla maksymalnie czterech osób.

Sniper Fury
Sniper Fury

Akcji 3 grudnia 2015

Opracowana przez uznaną firmę Gameloft mobilna strzelanina FPS, korzystająca z typowego modelu darmowego z mikropłatnościami. Akcja Sniper Fury toczy się w niedalekiej przyszłości, kiedy zmiany technologiczne i geopolityczne sprawiły, że dotychczasowe metody walki odeszły do lamusa. Rządy i prywatne korporacje zaczęły coraz chętniej korzystać z usług świetnie wyszkolonych specjalistów, potrafiących szybko i precyzyjnie eliminować wyznaczone cele. Rozgrywka skupia się w głównej mierze na mechanizmach snajperskich i eliminowaniu potencjalnych ofiar z dużych odległości. Oprócz szerokiej gamy karabinków snajperskich, w grze oddano jednak do naszej dyspozycji cały szereg futurystycznych gadżetów, takich jak urządzenie wykrywające ludzi w najbliższej okolicy oraz stymulanty, przyśpieszające refleks do nadnaturalnego poziomu. Mocną stroną tytułu jest imponująca – jak na urządzenia mobilne – oprawa graficzna, wykorzystująca silnik Modern Combat 5: Blackout.

Space Marshals 2
Space Marshals 2

Akcji prace wstrzymane

Kontynuacja taktycznej strzelanki, łączącej klimaty science fiction z westernem. Podobnie jak część pierwsza, Space Marshals 2 jest produkcją epizodyczną, stworzoną przez szwedzkiego dewelopera gier mobilnych, studio Pixelbite (twórców serii Reckless Racing oraz strzelanki Xenowerk). Gracz ponownie wciela się w gwiezdnego szeryfa, samotnie walczącego z groźnymi przestępcami. Jeśli chodzi o mechanikę rozgrywki, dwójka jest bardzo podobna do oryginału. Mamy więc do czynienia ze strzelaniną z widokiem z góry, okraszoną sporą ilością zagrywek taktycznych. Aby oczyścić plansze z różnego rodzaju przeciwników, bohater musi umiejętnie się skradać, eliminować wrogów po cichu oraz korzystać z osłon. W razie otwartej walki może on wspomóc się bogatym arsenałem broni palnej i gadżetów (m.in. granatów). Od czasu do czasu dochodzi też do starć z silnymi bossami, których pokonanie wymaga zastosowania odpowiedniej strategii. Rozgrywka toczy się w lokacjach przywodzących na myśl podrasowany Dziki Zachód.

Survivalcraft 2
Survivalcraft 2

Akcji 14 grudnia 2016

Druga część mobilnej serii sandboksów studia Candy Rufus Games, czerpiącej inspirację z legendarnego Minecrafta. W grze Survivalcraft 2 gracze trafiają ponownie do rozległego, otwartego świata, składającego się z trójwymiarowych bloków. Akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby, zaś główne elementy rozgrywki to eksploracja oraz szeroko pojmowany crafting. W trakcie zabawy naszym celem jest pozyskiwanie surowców, dzięki którym możemy wytwarzać przydatne narzędzia, broń i wymyślne pułapki, a także szyć ubrania, zapewniające ochronę m.in. przed drapieżnikami czy ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Z uwagi na fakt, że istotny aspekt gry stanowi tytułowy survival, musimy też zdobywać pożywienie, poprzez uprawę roślin oraz polowanie na zwierzęta, których w grze znajdziemy ponad 30 gatunków. W trakcie zabawy możemy też wybudować własną kryjówkę i prócz samych elementów konstrukcyjnych, wyposażać ją w rozmaite urządzenia elektryczne o różnym stopniu skomplikowania.

Overkill 3
Overkill 3

Akcji 27 kwietnia 2015

Kolejna odsłona serii trzecioosobowych strzelanin projektowanych z myślą o urządzeniach mobilnych. Overkill 3 przenosi nas w bliżej nieokreśloną przyszłość, w której żołnierze wykorzystują w walce najnowsze zdobycze techniki, takie jak superwytrzymałe nanokombinezony, drony, uzbrojone łaziki oraz potężne, pająkopodobne roboty bojowe. Gracz wciela się w cywila walczącego dla ruchu oporu, wykorzystując przy tym technologie wojskowe. Grając w Overkill 3, przemierzamy kolejne lokacje, eliminując zastępy przeciwników za pomocą różnych rodzajów modyfikowalnego uzbrojenia. Rozgrywce towarzyszą też starcia z bardziej wymagającymi bossami oraz interaktywne scenki przerywnikowe. Gra nie oferuje pełnej swobody ruchów – zabawa sprowadza się do przemieszczania się od osłony do osłony i ostrzeliwania przeciwników. Oprócz szeregu misji Overkill 3 oferuje także tzw. Endless Mode, w którym zadaniem gracza jest jak najdłuższa obrona generatora energii przed falami wrogów, a także tryb kooperacji dla dwóch osób.

The Dark Knight Rises
The Dark Knight Rises

Akcji 20 marca 2013

Przygodowa gra akcji ze światem o otwartej strukturze, stworzona na licencji trzeciej części trylogii filmowej o Batmanie w reżyserii Christophera Nolana. W produkcji studia Gameloft wcielamy się w Mrocznego Rycerza i ratujemy Gotham City przed Banem oraz jego sługusami.

Tiny Troopers
Tiny Troopers

Akcji 3 grudnia 2014

Wzorowana na cyklu Cannon Fodder zręcznościowa gra akcji, w której obejmujemy dowództwo nad niewielką grupką solidnie uzbrojonych żołnierzyków. Naszym zadaniem jest głównie mordowanie setek wrogów. Kamera umieszczona jest wysoko nad głowami postaci, a całość oferuje mocno humorystyczne podejście do wojennej tematyki.

Dekompresja
Dekompresja

Akcji prace wstrzymane

Osadzona w realiach science fiction sieciowa strzelanina typu top-down, stworzona z myślą o platformach mobilnych przez polskie studio deweloperskie Sathra Games. Akcja Decompression przenosi nas w niedaleką przyszłość, w której wcielamy się w rolę komandosa piechoty kolonialnej, uwikłanego w korporacyjną walkę o surowce. Naszym zadaniem jest zaś neutralizowanie potencjalnych zagrożeń na statkach kosmicznych, planetarnych stacjach górniczych czy na księżycach obcych planet. Sedno zabawy stanowi tu dynamiczna, wieloosobowa rozgrywka w starym stylu, a gracze rywalizują ze sobą w trzech typowych trybach gry: Deathmatch, Team Deathmatch oraz Capture the Flag, mając do dyspozycji osiem unikalnych i ciekawie zaprojektowanych broni. Inspirowana klasyką gatunku hard science fiction (np. Obcy, Outland czy Pamięć Absolutna) gra odznacza się wysokiej jakości oprawą graficzną, wykonaną w technologii cel shading.

Halo: Spartan Strike
Halo: Spartan Strike

Akcji 16 kwietnia 2015

Kontynuacja gry Halo: Spartan Assault – mobilno-pecetowego spin-offa legendarnej serii FPS, ukazującego akcję w nietypowej dla cyklu perspektywie izometrycznej. Za powstanie Halo: Spartan Strike odpowiada duet deweloperski 343 Industries oraz Vanguard Games.

Six-Guns
Six-Guns

Akcji 4 września 2013

Inspirowana konsolowym przebojem Red Dead Redemption, trzecioosobowa gra akcji tocząca się w realiach Dzikiego Zachodu. Wcielamy się w Bucka Crosshawa, który ścigany przez prawo musi stawić czoła nie tylko innym rewolwerowcom, lecz także nadprzyrodzonym istotom czającym się w pustkowiach Arizony.

Into the Dead
Into the Dead

Akcji 30 grudnia 2013

Hybryda pierwszoosobowej gry akcji i produkcji typu endless runner, w której kontrolowany przez gracza bohater trafia na terytorium opanowane przez żywe trupy. Postawione przed nim zadanie polega na jak najdłuższym utrzymaniu się przy życiu, a jego realizację umożliwiają pozyskiwane w toku zmagań narzędzia mordu.