Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

18. Gry Zręcznościowe Nintendo Switch

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 18. Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe na platformę Switch.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry zręcznościowe
Cook, Serve, Delicious! 3?!
Cook, Serve, Delicious! 3?!

Zręcznościowe 14 października 2020

Trzecia część serii zręcznościówek, w których zajmujemy się prowadzeniem kulinarnego biznesu, opracowana przez niezależne studio Vertigo Gaming. W Cook, Serve, Delicious! 3?! przemierzamy zrujnowaną Amerykę przyszłości, by wziąć udział w prestiżowym konkursie.

REZ PLZ
REZ PLZ

Zręcznościowe 15 lipca 2020

Platformowa gra logiczna, w której wcielamy się w dwóch braci (w pojedynkę lub z drugim graczem) gotowych na podróż w głąb fantastycznej krainy w celu unicestwienia pięciu władających nią złych magów. Tytuł odznacza się dużą dawką przemocy.

Radical Rabbit Stew
Radical Rabbit Stew

Zręcznościowe 16 lipca 2020

Radical Rabbit Stew łączy elementy gry zręcznościowej i logicznej. Wcielamy się w kucharza, którego zadaniem jest uratowanie przyjaciół przed złowrogą władczynią królików. By tego dokonać, protagonista musi oczyszczać kolejne poziomy z wygłodniałych gryzoni, jednocześnie uważając, by nie stać się dla nich smaczną przekąską.

Blaster Master Zero II
Blaster Master Zero II

Zręcznościowe 20 marca 2019

Platformówkowa strzelanka w realiach science fiction, która modelem rozgrywki i 8-bitową grafiką odwołuje się do złotej ery konsoli NES. Gra Blaster Master Zero II została opracowana przez znane studio Inti Creates i stanowi kolejną odsłonę serii zapoczątkowanej w 1988 roku.

Furwind
Furwind

Zręcznościowe 27 czerwca 2019

Platformówka nawiązująca do klasyków gatunku pokroju Super Mario. W Furwind wcielamy się w liska, który próbuje powstrzymać zagrożenie ze strony złowrogiego Darhuna. W grze przemierzamy różnorodne poziomy, omijamy pułapki, a także walczymy z adwersarzami. W miarę postępów rośnie potencjał bojowy protagonisty, dzięki czemu z czasem może stawiać czoła coraz większym wyzwaniom.

Dungeons & Aliens
Dungeons & Aliens

Zręcznościowe 15 marca 2019

Stworzona przez polskie studio Kool2Play gra typu tower defense, w której trzech krasnoludzkich magów odpiera inwazję kosmicznych najeźdźców. Dungeons & Aliens oferuje w sumie 60 poziomów o rosnącej trudności, a także kolorową dwuwymiarową oprawę graficzną.

Junk Planet
Junk Planet

Zręcznościowe 21 marca 2019

Sandboksowa platformówka, w której trafiamy na tytułową zaśmieconą planetę, a naszym zadaniem jest doprowadzenie jej do porządku. W Junk Planet nie tylko sprzątamy śmieci, lecz także sadzimy rośliny, przywracamy do życia zwierzęta, tworzymy przedmioty i budowle oraz walczymy.

Blazing Beaks
Blazing Beaks

Zręcznościowe 10 maja 2019

Gra typu roguelite w konwencji strzelanki 2D z widokiem top-down (z lotu ptaka). Wcielając się w ptasiego bohatera, zabijamy różnorodnych zwierzęcych przeciwników i zbieramy specjalne ulepszenia. W Blazing Beaks grać można samotnie lub w kooperacji. Przygotowano też rywalizacyjny tryb multiplayer.

Ponpu
Ponpu

Zręcznościowe 29 listopada 2020

Ponpu to urokliwa produkcja zręcznościowa inspirowana kultowym cyklem Bomberman. Tytuł oferuje kilka nowych pomysłów w zakresie mechaniki rozgrywki. Za jego opracowanie odpowiada firma Purple Tree Studio.

Struggling
Struggling

Zręcznościowe 27 sierpnia 2020

Groteskowa platformówka z pokracznym bohaterem ruszającym na ratunek ludzkości. Struggling wyróżnia się charakterystycznym, absurdalnym humorem oraz nietypowym modelem sterowania, szczególnie widocznym w unikatowym trybie kooperacji dla dwóch osób.

PHOGS!
PHOGS!

Zręcznościowe 3 grudnia 2020

PHOGS! to zabawna gra zręcznościowo-logiczna dla 1-2 graczy, w której, zwiedzając kolorowe światy, wcielamy się w rolę uroczego psa o dwóch głowach, z których każdą sterujemy osobno. Za jej stworzenie odpowiada studio Bit Loom Games.

OkunoKA
OkunoKA

Zręcznościowe 30 listopada 2018

OkunoKA to wymagająca gra platformowa, w której liczy się szybkość i zręczność. W produkcji studia Caracal Games czaka na nas ponad 100 poziomów pełnych wymyślnych pułapek, wyzwań i - rzecz jasna - licznych zgonów.