Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

17. Gry Zręcznościowe Nintendo Switch

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 17. Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe na platformę Switch.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry zręcznościowe
6180 the moon
6180 the moon

Zręcznościowe 24 maja 2018

Minimalistyczna dwuwymiarowa platformówka, w której wcielamy się w Księżyc poszukujący zaginionego Słońca. Innowacyjną mechaniką produkcji jest połączenie górnej i dolnej krawędzi ekranu. Gra posiada w sumie 100 poziomów o rosnącym stopniu trudności.

Jamestown+
Jamestown+

Zręcznościowe 12 grudnia 2019

Udoskonalona wersja wydanej w roku 2011 gry Jamestown: Legend of the Lost Colony studia Final Form Games. Fabuła gry opowiada o walce Hiszpanów, Brytyjczyków oraz Marsjan o dominację na skolonizowanej planecie Mars. W grze wcielamy się zaś w rolę pilota latającego pojazdu przyszłości, którego głównym zadaniem jest eliminacja stających nam na drodze zastępów wrogów.

EarthNight
EarthNight

Zręcznościowe 3 grudnia 2019

Dwuwymiarowa gra zręcznościowa z elementami roguelike, należąca do gatunku tzw. endless runnerów. Jej akcja toczy się w przyszłości, w której ogromne smoki zaatakowały Ziemię, zmuszając ludzi do ucieczki w kosmos. Dwójka bohaterów, 14-latka i bezrobotny fotograf, postanawia wrócić na rodzimą planetę, aby rozprawić się z potężnymi gadami.

Storm in a Teacup
Storm in a Teacup

Zręcznościowe 25 października 2018

Storm in a Teacup to platformówka 2D z elementami gry logicznej, wyprodukowana przez studio deweloperskie Cobra Mobile. Bohater trafia do wykreowanego przez swego brata magicznego świata, który przemierza siedząc we wnętrzu latającej filiżanki.

The Pinball Arcade
The Pinball Arcade

Zręcznościowe 11 maja 2018

Zaawansowany symulator odtwarzający z ogromną dbałością o detale rzeczywiście istniejące i najpopularniejsze stoły pinballowe świata. Tytuł pozwala więc poznać historię tej formy rozrywki i sprawdzić swoje siły w rywalizacji z najlepszymi graczami dzięki sieciowej tablicy wyników.

La-Mulana 2
La-Mulana 2

Zręcznościowe 20 marca 2020

Kontynuacja stylowej, oldskulowej platformówki, w której przemierzaliśmy azteckie ruiny, kierując łebskim archeologiem Lemezą Kosugim. W grze La-Mulana 2 wcielamy się w rolę córki tamtego bohatera, która całkowicie wdała się w swojego ojca i podobnie jak on jest poszukiwaczką przygód, przemierzającą tajemnicze, niedostępne miejsca w kapeluszu i z nieodłącznym biczem w dłoni. Tym razem jednak akcja przenosi nas do Skandynawii, zaś fabuła gry oparta została na motywach legend nordyckich.

Ms. 'Splosion Man
Ms. 'Splosion Man

Zręcznościowe 22 listopada 2018

Ms. ‘Splosion Man to gra platformowa, w której przejmujemy kontrolę nad wybuchającą kobietą, przemierzającą korytarze laboratoriów, likwidującą napotykanych wrogów i unikającą przeszkód. Produkcję stworzyło studio Twisted Pixel, specjalizujące się w pomysłowych i zabawnych grach.

The Swindle
The Swindle

Zręcznościowe 11 października 2018

Dwuwymiarowa gra platformowa studia Size Five Games, łącząca estetykę steampunkową z kreskówkowym stylem graficznym. W grze The Swindle wcielamy się w rolę złodzieja włamującego się do różnego rodzaju chronionych kompleksów i kradnącego zgromadzone tam kosztowności. Wraz z postępami w grze zdobywamy kapitał, który możemy spożytkować na liczne ulepszenia sprzętu, w tym przede wszystkim głównego narzędzia pracy, czyli specjalnych, modyfikowalnych rękawic.

They Bleed Pixels
They Bleed Pixels

Zręcznościowe 22 października 2020

They Bleed Pixels to gra platformowa wykonana przy użyciu prostej oprawy graficznej, stylizowanej na produkcje z lat 90. Wcielamy się w postać dziewczynki, która musi się zmierzyć z koszmarami rodem z twórczości H.P. Lovecrafta.

Ty The Tasmanian Tiger
Ty The Tasmanian Tiger

Zręcznościowe 31 marca 2020

TY the Tasmanian Tiger to prosta i przeznaczona dla najmłodszych graczy platformówka z prześmiesznym tygryskiem w roli głównej. Chociaż ginie w natłoku innych produkcji, gra warta jest zainteresowania.

Dokuro
Dokuro

Zręcznościowe 27 września 2018

Przygotowana przez doświadczone studio GameArts klasyczna, dwuwymiarowa platformówka, w której wcielamy się w kościanego wojownika Dokuro. Kiedy jego pan Dark Lord porywa piękną księżniczkę i zamierza zmusić ją do małżeństwa, nasz bohater wypowiada mu posłuszeństwo i postanawia uratować ją z rąk okrutnego tyrana.

Mutant Mudds Deluxe
Mutant Mudds Deluxe

Zręcznościowe 14 grudnia 2017

Uzupełniona o dodatkowe poziomy wersja wysoko ocenianej platformówki 2D, w której gracze walczą z inwazją kosmitów. Elementem charakterystycznym produkcji jest możliwość przeskakiwania pomiędzy dwoma perspektywami - głównym planem i tłem.

Horace
Horace

Zręcznościowe 21 października 2020

Gra platformowa z elementami zapożyczonymi z szeregu innych gatunków. W Horace wcielamy się w tytułowego bohatera, który musi odnaleźć nie tylko własne miejsce w nieprzyjaznym dla siebie świecie, lecz również odszukać członków swojej rodziny.

Missile Command: Recharged
Missile Command: Recharged

Zręcznościowe 27 maja 2020

Odświeżona wersja gry zręcznościowej wydanej pierwotnie w 1980 roku. W czasie zabawy w Missile Command Recharged gracz wciela się w obrońcę Ziemi, który odpiera ataki obcych. Za wydanie tytułu odpowiada Atari.

Biped
Biped

Zręcznościowe 2 lipca 2020

Kooperacyjna gra platformowo-logiczna opierająca się na prawach fizyki. W Biped wcielamy się w dwójkę dwunożnych minirobotów, którzy muszą ściśle współpracować, by pokonać liczne przeszkody. Grę stworzyło niezależne NEXT Studios.

PixelJunk Eden 2
PixelJunk Eden 2

Zręcznościowe 10 grudnia 2020

Kontynuacja gry zręcznościowej z 2008 roku, w której wcielamy się w stworzonka skaczące po roślinach porastających malownicze ogrody i zbierające pyłek przyczyniający się do ich wzrostu. W PixelJunk Eden 2 można grać w pojedynkę lub współpracując z drugim graczem.

Supermarket Shriek
Supermarket Shriek

Zręcznościowe 23 października 2020

Zwariowana zręcznościówka, w której przejmujemy kontrolę nad duetem bohaterów jeżdżącym na sklepowym wózku. Supermarket Shriek rozwija skrzydła w trybie współpracy, gdzie dwójka graczy kontroluje pojazd przy pomocy własnych głosów.

Ageless
Ageless

Zręcznościowe 28 lipca 2020

Dynamiczna platformówka osadzona w baśniowym świecie, w którym sterujemy bohaterką mogącą wpływać na wiek fauny i flory. Za powstanie Ageless odpowiada One More Dream Studios, zaś wydaniem zajęło się Team17.

Ministry of Broadcast
Ministry of Broadcast

Zręcznościowe 30 kwietnia 2020

Połączenie gry przygodowej oraz platformowej inspirowane powieścią Rok 1984. W Ministry of Broadcast wcielamy się w mieszkańca totalitarnego państwa, który musi wziąć udział w reżimowym reality show, by dostać się z powrotem do swojej rodziny.

Gleamlight
Gleamlight

Zręcznościowe 20 sierpnia 2020

Gleamlight to dwuwymiarowa platformówka, w której gracze przemierzają świat wykonany w całości ze szkła, omijając kolejne pułapki i walcząc z napotkanymi przeciwnikami. Za stworzenie gry odpowiada studio DICO.

Jet Kave Adventure
Jet Kave Adventure

Zręcznościowe 17 września 2019

Stworzona w Polsce platformowa gra akcji, w której wcielamy się w jaskiniowca wyposażonego w plecak odrzutowy; zadaniem protagonisty jest uporanie się z kosmitą zamierzającym wywołać erupcję wulkanu, by naprawić swój uszkodzony statek.

Super Monkey Ball: Banana Blitz HD
Super Monkey Ball: Banana Blitz HD

Zręcznościowe 29 października 2019

Zremasterowana wersja wydanej w 2006 roku gry zręcznościowej, w której przejmujemy kontrolę nad małpką zamkniętą w przezroczystej kuli i mkniemy przez barwne etapy, zbierając rozrzucone po nich banany. Na tle pierwowzoru Super Monkey Ball: Banana Blitz HD wyróżnia się przede wszystkim za sprawą wyraźnie ładniejszej grafiki oraz dodatkowej minigry.

Shantae and the Seven Sirens
Shantae and the Seven Sirens

Zręcznościowe 28 maja 2020

Piąta odsłona serii platformówek typu metroidvania w klimacie Baśni z tysiąca i jednej nocy. Podczas zabawy w Shantae and the Seven Sirens kierujemy tytułową bohaterką, która potrafi przeobrażać się w różnorodne bestie dysponujące unikalnymi zdolnościami.

Muse Dash
Muse Dash

Zręcznościowe 20 czerwca 2019

Przystępna i kolorowa produkcja łącząca klasyczną grę muzyczno-rytmiczną z dwuwymiarową platformówką typu runner. Na potrzeby Muse Dash autorzy ze studia PeroPeroGames przygotowali dziesiątki utworów reprezentujących rożne gatunki muzyczne.