Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

14. Gry Zręcznościowe Nintendo Switch

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 14. Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe na platformę Switch.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry zręcznościowe
Animal Super Squad
Animal Super Squad

Zręcznościowe 15 maja 2018

Animal Super Squad to dwuwymiarowa gra zręcznościowa, w której wcielając się w wybrane zwierzę, przechodzimy poziomy i rozwiązujemy proste zagadki oparte o system fizyki. Gra oferuje rozbudowany edytor plansz.

Epic Loon
Epic Loon

Zręcznościowe 13 lipca 2018

Epic Loon to humorystyczna gra platformowa, w której kierując grupą obcych, staramy się przejąć kontrolę nad… telewizorem niejakiego Joe. Produkcja została przygotowana z myślą o trybie multiplayer. Za jej przygotowanie odpowiada Macrales Studio.

DragoDino
DragoDino

Zręcznościowe 27 kwietnia 2018

Hybryda platformówki i produkcji typu roguelike, w której wcielamy się w tytułowego smokodinozaura. W trakcie zabawy w DragoDino przemierzamy etapy generowane proceduralnie, omijamy pułapki i walczymy z przeciwnikami, których rozmieszczenie ulega zmianie po każdorazowym wyczerpaniu zapasu żyć.

Super Daryl Deluxe
Super Daryl Deluxe

Zręcznościowe 10 kwietnia 2018

Dwuwymiarowa gra zręcznościowa z elementami RPG na konsolę PlayStation 4. W Super Daryl Deluxe sterujemy uczniem liceum, w którym pojawiły się portale prowadzące do różnych wymiarów. Tytuł utrzymany jest w humorystycznej stylistyce.

Mega Man X Legacy Collection 2
Mega Man X Legacy Collection 2

Zręcznościowe 24 lipca 2018

Druga kompilacja czterech gier spod szyldu Mega Man X, obejmująca następujące tytuły: Mega Man X5, Mega Man X6, Mega Man X7 oraz Mega Man X8. Zestaw trafił do sprzedaży z okazji trzydziestych urodzin cyklu Mega Man, a pozwala graczom sprawdzić wyżej wymienione produkcje w odświeżonej wersji; całość wzbogacono o dodatkowy tryb rozgrywki oraz wirtualne muzeum wypełnione atrakcjami dla fanów serii.

Double Kick Heroes
Double Kick Heroes

Zręcznościowe 13 sierpnia 2020

Double Kick Heroes to dwuwymiarowa gra rytmiczna, w której wcielamy się w fanów metalu, przemierzających świat pełen zombie i innych potworów. Walczymy z nimi, grając rozmaite utwory, które napędzają karabiny zamontowane w naszym pojeździe.

Mega Man X Legacy Collection
Mega Man X Legacy Collection

Zręcznościowe 24 lipca 2018

Pakiet czterech gier z serii Mega Man X, obejmujący takie tytuły jak: Mega Man X, Mega Man X2, Mega Man X3 oraz Mega Man X4. Kolekcja została wydana z okazji trzydziestych urodzin cyklu Mega Man. Gry zostały wzbogacone o dodatkowy tryb rozgrywki, a także wirtualne muzeum, w którym można zobaczyć art worki, zabawki i inne przedmioty kolekcjonerskie związane z serią.

HackyZack
HackyZack

Zręcznościowe 23 sierpnia 2018

Platformówka, w której oprócz skakania po platformach naszym zadaniem jest odbijanie piłek o rozmaitych właściwościach. W zależności od wybranego trybu, zadania w HackyZack polegają na dotarciu do wyjścia lub zniszczeniu wszystkich diamentów znajdujących się na planszy.

Old School Musical
Old School Musical

Zręcznościowe 13 września 2018

Unikalna gra rytmiczna, która zabiera graczy w podróż po światach inspirowanych klasycznymi 8-bitowymi hitami z lat 80. i początku 90. Produkcja zawiera ponad 50 oryginalnych utworów muzycznych, które zostały przygotowane przez popularnych artystów znanych ze sceny chiptune.

Miles & Kilo
Miles & Kilo

Zręcznościowe 6 maja 2018

Miles & Kilo to dwuwymiarowa platformówka w stylu retro. Produkcja odwołuje się do 8-bitowych klasyków i stawia na wysoki poziom trudności. Rozgrywkę uatrakcyjnia możliwość pokierowania dwoma bohaterami o mocno odmiennych umiejętnościach.

Spectrum
Spectrum

Zręcznościowe 20 sierpnia 2018

Spectrum to dwuwymiarowa gra platformowa, charakteryzująca się dość nieskomplikowaną w założeniach, ale wymagającą rozgrywką oraz ciekawie zaprojektowaną, minimalistyczną oprawą graficzną. Produkcja została stworzona przez niewielkie studio 3D Avenue.

Rage in Peace
Rage in Peace

Zręcznościowe 8 listopada 2018

Dwuwymiarowa platformówka, w której wcielamy się w Timmy’ego – młodego pracownika biurowego, który stara się dotrzeć do domu, by… umrzeć w spokoju w swojej piżamie. Gra została wykonana przez niezależne studio Rolling Glory Jam.

Robbotto
Robbotto

Zręcznościowe 16 sierpnia 2018

Oldskulowa platformówka, w której przemierzamy pokład kosmicznego krążownika i eliminujemy agresywne roboty. Zabawa w Robbotto polega na skakaniu po platformach, omijaniu licznych pułapek oraz stawianiu czoła przeciwnikom, wśród których prym wiedzie dziesięciu potężnych bossów. Tytuł pozwala tak na zabawę w pojedynkę, jak i na kooperację z drugim graczem.

MUSYNX
MUSYNX

Zręcznościowe 21 czerwca 2018

Klasyczna gra rytmiczno-muzyczna, korzystająca z modelu rozgrywki znanego chociażby z legendarnej serii DJMAX. Tytuł oferuje setki piosenek stworzonych przez niezależnych twórców z Chin, Tajwanu oraz Japonii, które reprezentują najrozmaitsze gatunki muzyczne. Biblioteka utworów jest stale i bezpłatnie rozszerzana przez deweloperów.

Tied Together
Tied Together

Zręcznościowe 19 października 2018

Zabawna, dwuwymiarowa platformówka, przygotowana z myślą o trybie kooperacyjnym. Duża dawka humoru i ciekawie zaprojektowany, uczący współpracy gameplay powodują, że tytuł ten świetnie nadaje się do grania w towarzystwie innych członków rodziny lub przyjaciół.

Sausage Sports Club
Sausage Sports Club

Zręcznościowe 19 lipca 2018

Humorystyczna gra zręcznościowa niezależnego studia Luckshot Games, w której gracze wcielają się w role pociesznych zwierzaków stających do walki o zwycięstwo w różnych zwariowanych konkurencjach. W grze Sausage Sports Club akcję ukazano z kamery zawieszonej wysoko nad głową kontrolowanego zawodnika, a podczas rozgrywki bierzemy udział w zawodach nawiązujących zarówno do klasycznych dyscyplin sportowych, jak i wariantów zabawy znanych z gier wideo.

Save me Mr Tako
Save me Mr Tako

Zręcznościowe 30 października 2018

Dwuwymiarowa platformówka będąca swoistym hołdem dla klasyków gatunku, wydawanych na pierwszego Game Boya i Game Boya Color. Głównym bohaterem gry jest tytułowy Pan Tako, który bierze na swoje barki zadanie polegające na zakończeniu wojny pomiędzy ludźmi i inteligentnymi ośmiornicami.

Black & White Bushido
Black & White Bushido

Zręcznościowe 25 października 2018

Dwuwymiarowa bijatyka, w której sterujemy samurajem należącym do jednego z dwóch stronnictw: białego lub czarnego. W zależności od naszej przynależności, mamy możliwość wtapiania się w elementy dwuwymiarowego tła stanowiącego arenę zmagań.

Penguin Wars
Penguin Wars

Zręcznościowe 15 sierpnia 2018

Remake gry zręcznościowej z 1985 roku opracowany przez studio City Connection. Zabawa toczy się na specjalnym stole, na którego końcach rezydują zwierzęce postacie kontrolowane przez graczy, zróżnicowane pod kątem cech i zdolności. W podstawowym wariancie rozgrywki zawodnicy odbijają pomiędzy sobą białe kule – wygrywa ten, który jako pierwszy przerzuci na stronę przeciwnika wszystkie dziesięć piłek lub trafi go wystarczającą liczbę razy, by jego pasek wytrzymałości spadł do zera.

Light Fall
Light Fall

Zręcznościowe 26 kwietnia 2018

Dynamiczna gra platformowa 2D, będąca debiutem kanadyjskiego studia Bishop Games. W Light Fall gracz trafia do fantastycznej krainy Numbra, w której mrok wygrał walkę ze światłem. Podczas zabawy przejmujemy kontrolę nad tajemniczym chłopcem, a naszym zadaniem jest nie tylko odkrycie zagadkowej przeszłości protagonisty, lecz także uratowanie mieszkańców Numbry przed zbliżającym się niebezpieczeństwem.

Caveman Warriors
Caveman Warriors

Zręcznościowe 5 grudnia 2017

Caveman Warriors to kolorowa gra platformowa, za której stworzeniem stoi hiszpański deweloper niezależny JanduSoft. Produkcja oferuje zarówno możliwość zabawy samotnej, jak i w towarzystwie do 3 innych osób – albo lokalnie, albo przez Internet. Rozgrywka polega na pokonywaniu kolejnych poziomów oraz walce z potworami, które niejednokrotnie mają naprawdę duże rozmiary.

Namco Museum
Namco Museum

Zręcznościowe 28 lipca 2017

Pakiet dziesięciu klasycznych gier zręcznościowych z lat osiemdziesiątych XX wieku, jakie można znaleźć w portfolio wydawniczym tytułowej firmy. Kompilacja obejmuje zarówno produkcje, które z czasem stały się ikonami popkultury (Pac-Man, Galaga, Galaga ‘88), jak i mniej znane, choć wciąż kultowe pozycje (Dig Dug, The Tower of Druaga, Rolling Thunder, Rolling Thunder 2, Sky Kid, Spllaterhouse, Tank Force).

Spheroids
Spheroids

Zręcznościowe 20 lipca 2018

Humorystyczna platformówka 2D, opracowana i wydana przez niezależny hiszpański zespół Eclipse Games. Spheroids zabiera nas do kanciastej wersji Ziemi, która stała się celem ataku obcych z innego wymiaru. Podobne do piłek Spheroidy zalały planetę i starają się przetworzyć wszystkie kształty na swoje kuliste podobieństwo. Jedynymi, którzy są w stanie pokonać najeźdźców, są młody chłopiec Lucas oraz szalony naukowiec Otto.

Oh My Godheads: Party Edition
Oh My Godheads: Party Edition

Zręcznościowe 25 września 2018

Zręcznościowa produkcja przeznaczona głównie do zabawy w multiplayerze. Naszym zadaniem jest przenoszenie gadających i wybuchających głów w wyznaczone miejsca. W międzyczasie należy jednak walczyć z innymi graczami.