Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

8. Oculus Rift - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 8. Gry o tematyce Oculus Rift na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Echo Combat
Echo Combat

Akcji 15 listopada 2018

Dodatek do Echo VR - pierwszoosobowej gry akcji, przygotowanej z myślą o technologii rzeczywistości wirtualnej. DLC Echo Combat dodaje do wspomnianej produkcji nowy tryb, który oferuje rozgrywkę bardziej zbliżoną do klasycznego FPS-a.

Loading Human
Loading Human

Przygodowe 13 października 2016

Pierwszoosobowa gra przygodowa studia Untold Games, stworzona z myślą o wykorzystaniu kontrolerów ruchowych i zestawów rzeczywistości wirtualnej. W grze Loading Human wcielamy się w cierpiącego na postępującą amnezję Andre Gibsona, którego żona, by pomóc mu, zanim zupełnie zapomni o swojej rodzinie, opracowała tytułowy program przeniesienia ludzkich wspomnień do pamięci robota.

Feral Rites
Feral Rites

Akcji 13 września 2016

Przygodowa gra akcji stworzona przez studio Insomniac Games. Gracz trafia do fantastycznego świata, wcielając się w rolę potomka wodza jednego z największych plemion. Kiedy przywódca zostaje zamordowany, dziecko przechodzi pod opiekę innego ugrupowania, by po latach wrócić w rodzinne strony, starając się rozwikłać tajemnicę śmierci ojca.

ZED
ZED

Przygodowe 4 czerwca 2019

Eksploracyjna gra przygodowa, w której akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby – za jej stworzenie odpowiada studio Eagre Games, na czele z Chuckiem Carterem, czyli współtwórcą kultowego cyklu Myst. Gracz wciela się w rolę Śniącego (Dreamer) – jego celem jest poskładanie w całość najważniejszych wspomnień i przekazanie ich wnuczce przed zbliżającą się wielkimi krokami śmiercią.

Space Junkies
Space Junkies

Akcji 26 marca 2019

Kosmiczna strzelanka wymagająca do zabawy urządzeń rzeczywistości wirtualnej. Rozgrywka przeznaczona jest do trybu multiplayer, w którym gracze toczą boje w wariantach 2 na 2 lub 1 na 1. Deweloperzy ze studia Ubisoft Montpellier – jednego z oddziałów francuskiego giganta, firmy Ubisoft – wykreowali wizję futurystycznych, morderczych zawodów rozgrywających się na unikalnych arenach zawieszonych w przestrzeni kosmicznej. Możemy się po nich poruszać z pełną swobodą w pełnych 360 stopniach.

Herobound: Spirit Champion
Herobound: Spirit Champion

Akcji 28 marca 2016

Przygodowa gra akcji, w której wcielamy się w nieustraszonego goblina stawiającego czoła złowrogiemu demonowi ognia i jego poplecznikom. W trakcie zabawy przemierzamy zróżnicowane lokacje, rozwiązujemy zagadki logiczne oraz walczymy z przeciwnikami przy użyciu broni białej i łuku. Tytuł wymaga do działania gogli rzeczywistości wirtualnej.

The American Dream
The American Dream

Zręcznościowe 14 marca 2018

Humorystyczna gra zręcznościowa, w której zadaniem graczy jest wykonywanie codziennych czynności przy pomocy pistoletów, karabinów i strzelb. The American Dream powstało z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej i kontrolerach ruchowych, których wymaga do działania.

Landfall
Landfall

Akcji 21 lutego 2017

Gra taktyczna stworzoną z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Akcja Landfall rozgrywa się w dalekiej przyszłości, w której niemal całą Ziemię pokrywa gigantyczny ocean, a ludzkość walczy o każdy skrawek suchego lądu. Gracz wciela się w rolę wojskowego dowódcy, którego zadaniem jest pokonać wrogów przy użyciu dostępnych środków. Wśród nich znajdują się m.in. kroczące machiny wojenne, bombowce oraz zaawansowane technologicznie ataki specjalne.

Lantern
Lantern

Przygodowe 15 listopada 2016

Oryginalna gra eksploracyjna stworzona przez włoskie studio Storm in a Teacup. Fabuła koncentruje się na losach azjatyckiej księżniczki, której łzy sprawiły, że świat wokół niej zaczął tracić barwy i umierać. Gracz wciela się w rolę niewielkiego lampionu, a jego zadaniem jest - poprzez niesienie przekazu o sile radości i miłości - przywrócenie krainie życia i kolorów.

Apollo 11 VR
Apollo 11 VR

Symulacje 1 kwietnia 2016

Produkcja symulująca w wirtualnej rzeczywistości pierwsze lądowanie człowieka na Księżycu. Apollo 11 VR prezentuje zarówno wydarzenia poprzedzające historyczną wyprawę, takie jak wyniesienie na orbitę ziemską statku Apollo 11 przez rakietę Saturn V, jak i lot na ziemskiego satelitę oraz lądowanie i pierwszy spacer po jego powierzchni.

Space Rift
Space Rift

Akcji 2 sierpnia 2016

Przygodowa gra akcji opowiadająca historię pilota statku kosmicznego. Jest to debiutancka produkcja studia Vibrant Core, zaprojektowana z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości. Fabuła Space Rift toczy się w przyszłości, kiedy to ludzkość została zmuszona opuścić Ziemię i skolonizować Marsa. Głównym bohaterem tej historii jest jeden z pracowników chciwej korporacji kontrolującej społeczeństwo, który zostaje niesłusznie oskarżony o zdradę.

Ultrawings
Ultrawings

Symulacje 20 lipca 2017

Stworzona z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej gra symulacyjna autorstwa studia Big Planet Games. Założenia rozgrywki nie należą do skomplikowanych, a podczas zabawy wcielamy się w pilota motolotni, zwiedzając rozbudowany, otwarty świat złożony z wysp różniących się od siebie pod względem topografii i wypełnionych rozmaitymi przeszkodami terenowymi.

Tin Hearts
Tin Hearts

Logiczne lipiec 2021 (wczesny dostęp od 8 listopada 2018)

Zabawna gra logiczna, w której naszym zadaniem jest doprowadzenie zabawkowych żołnierzyków do bezpiecznego miejsca. Tin Hearts zostało opracowane z myślą o technologii rzeczywistości wirtualnej. Za stworzenie gry odpowiada studio Rogue Sun.

Battlewake
Battlewake

Akcji 10 września 2019

Battlewake to gra akcji w otoczce fantasy przeznaczona na zestawy VR. W czasie zabawy gracze wcielają się w jednego z posiadających nadnaturalne zdolności pirackich lordów i walczą o dominację na morzu.

Eclipse: Edge of Light
Eclipse: Edge of Light

Przygodowe 1 listopada 2018

Przygodowa gra eksploracyjna od studia White Elk, założonego przez Jonathana Hawkinsa, współtwórcy pierwszych trzech części God of War. Gracze trafiają na tajemniczą planetę, którą muszą zbadać i odkryć jej tajemnice.

Down the Rabbit Hole
Down the Rabbit Hole

Przygodowe 26 marca 2020

Gra przygodowa, której akcja rozgrywa się w świecie znanym z powieści Alicja w Krainie Czarów. Down the Rabbit Hole zostało stworzone z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości. Za opracowanie tytułu odpowiada firma Cortopia Studios.

The Curious Tale of the Stolen Pets
The Curious Tale of the Stolen Pets

Przygodowe 14 listopada 2019

Utrzymana w przyjemnej dla oka stylistyce gra przygodowa, przygotowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. W The Curious Tale of the Stolen Pets wcielamy się w bohatera rozwiązującego zagadki w światach z opowieści dziadka, by odnaleźć jego skradzione zwierzęta.

Vendetta Online
Vendetta Online

Symulacje 1 listopada 2004

„Vendetta Online” to stworzony przede wszystkim z myślą o rozgrywkach sieciowych (single-player jest tylko mało znaczącym dodatkiem) symulator, w którym gracze zasiadają za sterami futurystycznych statków i toczą boje w przestrzeni kosmicznej.

XING: The Land Beyond
XING: The Land Beyond

Przygodowe 21 września 2017

Eksploracyjna gra przygodowa FPP w stylu serii Myst, będąca debiutanckim projektem studia White Lotus Interactive. Fabuła XING: The Land Beyond zaczyna się nietypowo – od śmierci głównego bohatera. Jego dusza opuszcza ciało i rozpoczyna mistyczną podróż po zaświatach, mających postać archipelagu tajemniczych wysp. Podczas gry stopniowo odkrywamy prawdę o życiu naszego protagonisty i pomagamy mu pogodzić się z jego końcem.

Espire 1: VR Operative
Espire 1: VR Operative

Akcji 22 listopada 2019

Skradanka utrzymana w konwencji FPS-a, stworzona z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. W Espire 1: VR Operative przejmujemy kontrolę nad robotem infiltrującym wrogie placówki i eliminującym po cichu ich personel.

Angry Birds VR: Isle of Pigs
Angry Birds VR: Isle of Pigs

Zręcznościowe 7 lutego 2019

Pierwsza gra, która przenosi fundamentalne założenia marki Angry Birds na pole wirtualnej rzeczywistości. Naszym zadaniem jest wystrzeliwanie tytułowych ptaków z procy w taki sposób, by eliminować złowrogie zielone świnie i burzyć konstrukcje dające im schronienie.

Battlezone
Battlezone

Akcji 11 maja 2017

Stworzony przez studio Rebellion z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej remake klasycznej strzelaniny, która zadebiutowała w 1980 roku na salonowych automatach arcade. Podobnie jak pierwowzór, nowa wersja Battlezone odznacza się raczej ubogą warstwą fabularną, która opowiada o ataku istot z obcej planety na Ziemię. Gracz zasiada zaś w kokpicie nowoczesnego czołgu bojowego, a jego zadaniem jest eliminacja wrogich pojazdów, samolotów oraz niezidentyfikowanych obiektów latających (UFO).

Dragon Front
Dragon Front

Logiczne 20 listopada 2016

Opracowana przez studio High Voltage Software kolekcjonerska gra karciana, łącząca tradycyjne klimaty fantasy z estetyką dieselpunka. Gra Dragon Front pozbawiona jest warstwy fabularnej, a rozgrywka koncentruje się tu przede wszystkim na toczeniu kolejnych pojedynków. Zmagania odbywają się na planszach o wymiarach 4x4 pola, a ich zasady zainspirowane zostały znaną z czwartego epizodu Gwiezdnych Wojen grą Dejarik.

Quar: Battle for Gate 18
Quar: Battle for Gate 18

Strategiczne 5 kwietnia 2016

Strategia turowa wykorzystująca urządzenia do rzeczywistości wirtualnej, stworzona przez studio Steel Wool Games, twórców Flyhunter Origins. Quar: Battle for Gate 18 jest osadzone w fantastycznym świecie zamieszkiwanym przez cywilizację humanoidalnych istot o nazwie Quar. Trwający od siedmiuset lat wewnętrzny konflikt o władzę ma szansę zakończyć się za sprawą krucjaty Alykindera, której celem jest podbój wszystkich terenów należących do Quar.