Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

10. Oculus Rift - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 10. Gry o tematyce Oculus Rift na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Caffeine
Caffeine

Przygodowe 5 października 2015

Zrealizowana w konwencji horroru science-fiction gra przygodowa autorstwa niezależnego, jednoosobowego studia Incandescent Imaging. Akcja gry przenosi nas w bliżej nieokreśloną przyszłość, w której tytułowa kofeina jest cennym surowcem, pozyskiwanym w przestrzeni kosmicznej za pomocą specjalnych statków wydobywczych. Na pokładzie jednego z nich budzi się młody chłopiec i odkrywa, że na skutek nieznanych okoliczności statek został całkowicie opuszczony.

Infinity Runner
Infinity Runner

Akcji 14 lipca 2014

Opracowana przez niezależne studio Wales Interactive produkcja science-fiction, łącząca cechy pierwszoosobowej gry akcji z elementami trójwymiarowej platformówki. Akcja toczy się na pokładzie gigantycznego statku Inifinity, który przemierza przestrzeń kosmiczną w celu znalezienia nowej planety, możliwej do zaludnienia. Powodzenie misji staje pod znakiem zapytania, gdy okazuje się, iż załogę statku zaczyna prześladować ostatni z mitycznych wilkołaków.

The Assembly
The Assembly

Przygodowe 19 lipca 2016

Pierwszoosobowa przygodówka akcji, stworzona przez brytyjskie studio nDreams z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. Akcja gry The Assembly toczy się w tajnym laboratorium badawczym, umiejscowionym gdzieś w pustynnych terenach Nevady. Z dala od świata prowadzone są tam niezwykłe, rządowe eksperymenty, nadzorowane przez tytułową organizację uczonych, przedkładających postęp nauki nad kwestie moralne.

Ancient Amuletor
Ancient Amuletor

Akcji 16 sierpnia 2017

Gra akcji z wyraźnie zarysowanymi elementami produkcji typu tower defense, opracowana przez chińskie studio TiGames. Gracz trafia do oryginalnego uniwersum, w którym magowie i rewolwerowcy walczą z agresywnymi przeciwnikami w miejscach wyjętych ze starożytnego Egiptu, antycznej Grecji oraz Cesarstwa Rzymskiego. W Ancient Amuletor akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a filarem rozgrywki jest obrona magicznych kryształów przed atakującymi je falami przeciwników.

Unearthing Mars
Unearthing Mars

Przygodowe 23 czerwca 2017

Przygodowa gra akcji, opracowana przez studio Winking Entertainment z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Produkcja opowiada o losach załogi statku Sentra, która została wysłana na Marsa celem odzyskania szczątków sondy odkrywczej Phobos. Na miejscu protagoniści odkrywają pozostałości po obcej cywilizacji, które ulegają aktywacji wskutek kontaktu z ludźmi.

Sparc
Sparc

Sportowe 16 listopada 2017

Sportowa zręcznościówka od autorów popularnego MMO EVE Online, zaprojektowana z myślą o urządzeniach wirtualnej rzeczywistości. W Sparc bierzemy udział w rozgrywkach futurystycznego sportu, przypominającego trochę klasyczną grę w dwa ognie. Gracze zajmują statyczne pozycje na przeciwległych stronach długiego korytarza i za pomocą kontrolerów ruchowych próbują trafić piłką w przeciwnika. Brak możliwości ruszenia się z miejsca nie przeszkadza jednak w uchylaniu się własnym ciałem.

PixelJunk VR Dead Hungry
PixelJunk VR Dead Hungry

Zręcznościowe 6 grudnia 2016

Dynamiczna gra zręcznościowa opracowana przez studio Q-Games. Gracz wciela się w pracownika food trucka – jego zadaniem jest przygotowywanie posiłków dla atakujących go hord zombie, gdyż po nakarmieniu na powrót stają się oni ludźmi. W trakcie zabawy akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP) – kiedy stworzone przez nas danie jest już gotowe, rzucamy nim w kierunku jednego z żywych trupów, a on po przemianie w człowieka ucieka nam sprzed oczu.

Headmaster
Headmaster

Zręcznościowe 30 sierpnia 2017

Przygotowana przez ekipę Frame Interactive gra zręcznościowa na konsolę PlayStation 4 i gogle rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. W grze Headmaster wcielamy się w rolę piłkarza, który ze względu na słabe wyniki został usunięty z drużyny i oddelegowany do tzw. Football Improvement Center, by poprawił umiejętności i odzyskał zaufanie klubu. Zasady rozgrywki są niezwykle proste, a zabawa polega na główkowaniu piłką do celów.

Ascension VR
Ascension VR

Strategiczne 1 sierpnia 2016

Oryginalna produkcja stworzona przede wszystkim z myślą o rozgrywce wieloosobowej, łącząca specyfikę karcianek z wirtualną rzeczywistością. Gracz w Ascension VR kontroluje trójwymiarowego awatara, wybranego spośród 52 postaci, którego obserwuje z perspektywy trzeciej osoby. Zabawa koncentruje się na budowaniu talii — w trakcie kolejnych batalii rozbudowujemy ją o nowe karty — oraz starciach z innymi graczami.

Floor Plan
Floor Plan

Logiczne 26 czerwca 2016

Oryginalna gra logiczna studia Turbo Button, zaprojektowana z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej. W grze Floor Plan wcielamy się w rolę nieszczęśnika, który utknął w zepsutej windzie, a na jego barkach spoczywa zadanie naprawy urządzenia i ucieczki z tego klaustrofobicznego pomieszczenia. Cała akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby, zaś gracz nie ma możliwości poruszania się i może jedynie rozglądać się przy pomocy ruchów głowy.

Rock Band VR
Rock Band VR

Towarzyskie 23 marca 2017

Poboczna odsłona popularnego cyklu gier muzycznych, nad którym nieprzerwanie pracuje zespół Harmonix Music Systems. Największą nowością w porównaniu z głównymi częściami serii jest obsługa gogli wirtualnej rzeczywistości. To właśnie z myślą o nich przygotowano Rock Band VR, toteż kolejne występy prezentowane są z perspektywy pierwszej osoby.

Fated: The Silent Oath
Fated: The Silent Oath

Przygodowe 28 kwietnia 2016

Przeznaczona do współpracy z zestawami rzeczywistości wirtualnej, epizodyczna przygodówka akcji studia Frima, osadzona w mitycznym świecie wikingów. Stworzona przez byłą scenarzystkę serii Assassin’s Creed fabuła skupia się na perypetiach pewnej rodziny, stającej w obliczu Ragnaroku – czyli nordyckiego odpowiednika końca świata. Podczas zabawy w Fated: The Silent Oath wcielamy się w postać ojca tejże rodziny, który stara się uchronić najbliższych przed gniewem bogów.

Retrovirus
Retrovirus

Akcji 31 stycznia 2013

Inspirowana serią Descent strzelanka niezależnego studia Cadenza Interactive. Zasiadamy za sterami statku będącego w rzeczywistości oprogramowaniem antywirusowym i wyruszamy w głąb komputera by zlikwidować agresywnego wirusa. Gra oferuje zarówno kampanię dla pojedynczego gracza, jak i rozbudowany tryb multiplayer.

Strike Suit Zero
Strike Suit Zero

Zręcznościowe 23 stycznia 2013

Strike Suit Zero to dynamiczna, zręcznościowa strzelanina, przygotowana przez studio Born Ready Games. Akcja gry osadzona została w przyszłości, a gracz wciela się w rolę pilota tytułowego Strike Suit – superzaawansowanego myśliwca zdolnego do transformacji w mecha bojowego – który bierze udział w kosmicznej wojnie, odpierając atak na Ziemię. W pracach nad grą uczestniczyli m.in. rysownik Junji Okubo oraz kompozytor Paul Ruskay.

Windlands
Windlands

Zręcznościowe 5 kwietnia 2016

Trójwymiarowa gra platformowa, stworzona przez niezależne studio Psytec Games z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Rozgrywka, prezentowana z perspektywy pierwszej osoby, koncentruje się na eksploracji starożytnych ruin i miast – zadaniem gracza jest dotarcie do wyjścia lub portalu, jaki zabiera go do kolejnych lokacji.

Weeping Doll
Weeping Doll

Przygodowe prace wstrzymane

Horror wzbogacony elementami zapożyczonymi z gatunku gier logicznych, stworzony przez chińskie studio TianShe Media. Gracz wciela się w rolę pokojówki, której zadaniem jest rozwikłanie zagadki kryjącej się za tajemniczym zaginięciem mieszkańców wiktoriańskiej rezydencji.

I Expect You to Die
I Expect You to Die

Logiczne 6 grudnia 2016

Stworzona z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej gra logiczna autorstwa niezależnego, amerykańskiego studia Schell Games. W grze wcielamy się w postać szpiega, którego zadaniem jest wydostanie się cało z pełnych pułapek pomieszczeń. Akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszoosobowej, a rozgrywka sprowadza się do rozwiązania licznych łamigłówek, zrealizowanych w konwencji podgatunku "escape room". Podczas zabawy protagonista musi np.

Wrath of Loki VR Adventure
Wrath of Loki VR Adventure

Przygodowe 31 sierpnia 2016

Opracowana przez rodzime studio The House of Fables z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej gra przygodowa z ukrytymi przedmiotami. Fabuła Wrath of Loki osadzona została w Asgardzie, siedzibie bóstw z mitologii nordyckiej. Podczas zabawy wcielamy się w boga piorunów Thora, którego zadaniem jest powstrzymanie złowrogiego Lokiego przed wywołaniem Ragnaroku, czyli końca świata. W tym celu nasz protagonista musi odnaleźć obdarzony boską mocą róg Heimdalla.

Adventure Time: Magic Man's Head Games
Adventure Time: Magic Man's Head Games

Przygodowe 5 kwietnia 2016

Trójwymiarowa platformówka oparta na motywach serialu animowanego znanego w Polsce pod tytułem Pora na przygodę!. Adventure Time: Magic Man's Head Games wymaga do działania gogli rzeczywistości wirtualnej. Gracz wciela się w serialowego Finna, który wraz ze zmiennokształtnym psem Jake’iem przemierza fantastyczną krainę Ooo, próbując zdjąć klątwę rzuconą przez Magicznego Gościa.

Giant Cop
Giant Cop

Zręcznościowe 30 maja 2017

Niecodzienna gra zręcznościowa autorstwa studia Other Ocean Interactive, stworzona z myślą o wykorzystaniu gogli rzeczywistości wirtualnej. W grze Giant Cop trafiamy do mikroskopijnego miasteczka Micro City, gdzie przychodzi nam objąć posadę stróża prawa. Jesteśmy jednak policjantem o tyle specyficznym, że swoimi rozmiarami przypominamy raczej słynnego Godzillę, zaś swe nietypowe gabaryty musimy odpowiednio wykorzystać do utrzymywania porządku na terenie metropolii.

Home is Where One Starts...
Home is Where One Starts...

Przygodowe 13 maja 2015

Krótka, pierwszoosobowa gra eksploracyjna wykorzystująca zestawy do wirtualnej rzeczywistości. Tytuł Home is Where One Starts… zaczerpnięty został z poematu Cztery Kwartety autorstwa Thomasa S. Eliota i stanowi rodzaj poetyckiej, wizualnej opowieści o dzieciństwie, wspomnieniach i nadziei. Co ciekawe, gra jest dziełem jednego człowieka, który korzystał wyłącznie z pomocy członków najbliższej rodziny.

Stand Out: VR Battle Royale
Stand Out: VR Battle Royale

Akcji 17 maja 2019

Multiplayerowy FPS opracowany z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. Sednem gry są zmagania oparte na zasadach battle royale. W trakcie zabawy trafiamy więc na rozległą wyspę, gdzie walczymy o przetrwanie z innymi graczami aż do momentu, w którym na placu boju pozostanie jedna osoba.

Anamorphine
Anamorphine

Przygodowe 31 lipca 2018

Eksploracyjna gra przygodowa, w której wcielamy się w Tylera, czyli młodego mężczyznę zmagającego się z poczuciem winy. Muzyczna kariera jego żony legła bowiem w gruzach, a on w żaden sposób nie jest w stanie jej pomóc. Bohater ucieka więc w świat wspomnień, przeżywając na nowo najważniejsze momenty ze swojego życia.

Manifest 99
Manifest 99

Przygodowe 12 września 2017

Gra przygodowa opracowana z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej. W trakcie rozgrywki trafiamy na pokład pociągu mknącego przez zaświaty, a naszym głównym zadaniem jest pomóc innym pasażerom dotrzeć do celu ich podróży.