Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4SwitchPCXONE
Okładka Trover Saves the Universe (PS4)

Trover Saves the Universe

Pełna abstrakcyjnego czarnego humoru trójwymiarowa gra zręcznościowa od ojców serialu Rick i Morty, przygotowana z myślą o urządzeniach VR (ale niewymagająca ich do działania). Za Trover Saves the Universe odpowiada studio Squanch Games.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | humorystyczne | elementy przygodowe | indie | Oculus Rift | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka Trover Saves the Universe (PS4)

data premiery gry:

31maj2019

PS4

4cze2019

PC

28lis2019

Switch

3gru2019

XONE

Trover Saves The Universe to trójwymiarowa gra platformowa od studia Squanch Games, dowodzonego przez autora kreskówki Rick and Morty.

Fabuła

Zdziwaczały typ o imieniu Glorkon porwał Twoje psy. I nie zrobił tego z błahego powodu. Wypełnia go żądza zniszczenia świata, a zapchanie własnych oczodołów Twoimi pupilami dodaje mu specjalnych mocy czerpanej z energii życiowej tych biedaków.

Wspólnie z fioletowym ludkiem Troverem łączycie siły, nawet jeśli żadnemu z Was nie do końca się to podoba. A przede wszystkim Troverowi, który nie dość, że niespecjalnie za Tobą przepada, to jest ostatnią z osób gotowych do jakiejkolwiek pracy.

Ale wszechświat nie uratuje się sam, prawda?

Mechanika

Trover Saves The Universe to trójwymiarowa przygodowa gra platformowa do szpiku nasycona komicznymi sytuacjami, zagadkami i nietypowymi możliwościami, nieraz burząca tzw. czwartą ścianę.

W grze zwiedzamy przeróżne planety, gdzie każda prześciga się o bycie tą najoryginalniejszą, i na których spotykamy coraz to dziwniejsze postacie kosmitów. Nie robimy tego osobiście - nasz bohater należy do humanoidalnej rasy chairopian, na stałe przytwierdzonej do swojego fotela. Z tego wygodnego mebla za pomocą pada steruje on (a właściwie my, gracze) postacią Trovera.

Jak na grę platformową przystało, Trover posiada umiejętność poruszania się we wszystkich kierunkach, skoków oraz wyprowadzania ataków za pomocą miecza świetlnego. Sam element walki, mimo że pojawia się całkiem często, jest prosty i nie przyćmiewa innych aspektów rozgrywki jak rozwiązywanie zagadek, eksplorowanie czy przysłuchiwanie się zabawnym i ciętym dialogom między bohaterem a Troverem.

W Trover Saves The Universe z czasem dostajemy możliwość ulepszania umiejętności fioletowego stwora.

Kwestie techniczne

Za fabułę odpowiedzialny jest jeden ze współtwórców popularnej kreskówki Rick and Morty, dlatego nie zabrakło tak charakterystycznego dla niej absurdalnego, nasyconego cynizmem czarnego humoru, pomimo iż tytuł ten w żaden sposób nie łączy się z uniwersum Ricka i Morty'ego.

Trover Saves The Universe dostosowana jest do rozgrywki przy użyciu okularów VR - PlayStation VR, Oculus Rift czy HTC Vive.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 297 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 2,3 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 124,00 PLN

Gry podobne do Trover Saves the Universe

Klasyfikacja PEGI Trover Saves the Universe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Trover Saves the Universe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD FX-8320 3.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 / Radeon HD 7870 lub lepsza
  • 20 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
Trover Saves the Universe – nowa gra twórców Ricka i Morty'ego
Trover Saves the Universe – nowa gra twórców Ricka i Morty'ego

wiadomość12 czerwca 2018

Podczas konferencji Sony zapowiedziano grę przygodową Trover Saves the Universe. Za tytuł odpowiada zespół deweloperów, na czele którego stoją twórcy telewizyjnego serialu Rick i Morty.

PS4
PC
Switch
XONE