Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Golem (PS4)

Golem PS4

Przygodowa gra akcji opracowana z myślą o technologii PlayStation VR. Golem jest dziełem studia Highwire Games, założonego przez weteranów takich zespołów jak Bungie, 343 Industries, Sucker Punch czy Airtight. W grze wcielamy się w chłopca przykutego do łóżka w wyniku wypadku.

Akcji | TPP | fantasy | przygodowe gry akcji | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Golem (PS4)

producent: Highwire Games

wydawca: Perp

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

15listopada2019

18listopada2019

PSN

Golem to wydana na konsolę PS4 przygodowa gra akcji, która została opracowana wyłącznie z myślą o zabawie przy wykorzystaniu technologii wirtualnej rzeczywistości. Jest to debiutancka produkcja studia Highwire Games, założonego przez weteranów takich zespołów jak Bungie, 343 Industries, Sucker Punch czy Airtight.

Fabuła

Gra pozwala na wcielenie się w chłopca żyjącego w pełnej magii krainie fantasy, który w wyniku wypadku zostaje ciężko ranny. Obrażenia są na tyle poważne, że dziecko nie jest w stanie opuścić łóżka o własnych siłach. Spędza więc całe dnie w swoim pokoju, marząc o znalezieniu sposobu na wyprawę poza te cztery ściany. To życzenie ulega spełnieniu, gdy odkrywa, że posiada moc tworzenia i kontrolowania kamiennych istot, czyli tytułowych golemów.

Mechanika

Wydane na platformę PS4 Golem to przygodowa gra akcji, w której wcielamy się w przykutego do łóżka chorego chłopca. Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości wydarzenia obserwujemy z jego oczu i możemy robić tylko to, co on potrafi. Dlatego wszystkie interakcje ze światem muszą być wykonywane za pośrednictwem stworzonych z kamienia podwładnymi.

Początkowo jesteśmy w stanie wykreować jedynie małe golemy, które ledwo co potrafią poruszać się po pokoju chłopca. Z czasem nasza moce zaczynają jednak rosnąć i kreowane przez nas stwory stają się coraz większe i silniejsze, aż w końcu możemy zacząć eksplorować świat zewnętrzny, którego większość zajmują ruiny potężnego miasta.

Kierując golemami zwiedzamy lokacje, gromadzimy przedmioty, rozwiązujemy zagadki oraz walczymy z wrogami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Golem

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.