Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

12. Gry Logiczne PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 12. Najpopularniejsze gry z gatunku logiczne na platformę PC.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry logiczne
Król Maciuś Pierwszy. Przedszkole, zabawy z przyjaciółmi
Król Maciuś Pierwszy. Przedszkole, zabawy z przyjaciółmi

Logiczne 1 sierpnia 2005

Król Maciuś Pierwszy. Przedszkole, zabawy z przyjaciółmi to już druga gra edukacyjna dla najmłodszych użytkowników komputera, która nawiązuje do popularnego, animowanego programu telewizyjnego „Królestwo Maciusia”. Opisywany tytuł stanowi pomoc dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Beat Up A Millionaire 2
Beat Up A Millionaire 2

Logiczne 5 kwietnia 2002

Beat Up A Millionaire 2 to druga edycja przebojowej parodii znanego teleturnieju zawierająca całkiem nowe pytania. Gracze odpowiadają na pytania z różnych dziedzin wiedzy (geografia, przyroda) i kultury masowej (telewizja, gry komputerowe).

3D Mahjongg
3D Mahjongg

Logiczne 27 marca 2001

3D Mahjongg to komputerowa adaptacja jednej z najstarszych gier logicznych świata przeniesiona w trzy wymiary. Zadaniem gracza jest szukanie identycznych klocków i usuwanie ich z ułożonej piramidki, według określonych reguł.

Zwariowany Czarodziej
Zwariowany Czarodziej

Logiczne 15 kwietnia 2000

Edukacyjna gra dla dzieci, które grając jednym z czterech bohaterów muszą odkryć co stało się z ich przyjacielem, małym chłopcem Dannym.

Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2012
Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2012

Logiczne 15 czerwca 2011

Kontynuacja udanej adaptacji najpopularniejszej karcianki na świecie. Zabawa polega na starciach dwóch magów. Orężem każdego jest własna talia, w skład której wchodzą karty reprezentujące różne stwory, zaklęcia, umiejętności bądź artefakty. W porównaniu do pierwszej części dodano samouczek, nowe karty i wyzwania logiczne oraz tryb kooperacyjny, w którym dwóch graczy łączy siły przeciwko Sztucznej Inteligencji.

Arcomage
Arcomage

Logiczne 10 lutego 2000

Samodzielna wersja karcianej mini-gierki znanej z gier Might and Magic VII: For Blood and Honor oraz Might and Magic VIII: Day of the Destroyer. Zadaniem gracza jest obrona własnej wieży i jednocześnie zniszczenie wieży przeciwnika przy użyciu kart z różnego rodzaju zaklęciami. Tytuł wyprodukowany został przez studio Stickman Games przy współpracy z New World Computing.

Warcaby
Warcaby

Logiczne 15 czerwca 1998

Komputerowa wersja znanej gry logicznej dla dwóch graczy, umożliwia rozgrywkę ze sztuczną inteligencją na wielu stopniach trudności lub z innym człowiekiem przez Internet.

Snood Deluxe
Snood Deluxe

Logiczne 11 sierpnia 2008

Gra logiczna, nawiązująca do zasad produktów z serii Bust-A-Move. Zajmujemy się dopasowywaniem do siebie tytułowych stworków, dzięki czemu mogą one zniknąć z planszy do gry.

Królik Bystrzak: W podróż dookoła świata
Królik Bystrzak: W podróż dookoła świata

Logiczne 1 marca 2009

Kolejna gra edukacyjna z Królikiem Bystrzykiem w roli głównej, stworzona z myślą o dzieciach w wieku od 5 do 8 lat. Dzięki niej młodzi gracze wyruszają w podróż po świecie, przy okazji poznając poszczególne kontynenty, kraje, ich mieszkańców, kulturę czy zabytki.

Airport Control Simulator
Airport Control Simulator

Logiczne 7 maja 2010

Gra o pracy kontrolera ruchu, w której musimy zadbać o odpowiednie pokierowanie samolotami znajdującymi się w powietrzu. Wykonując to zdanie należy brać pod uwagę takie parametry jak trasa przelotu, prędkość, czy kierunek pojazdów. Twórcy przygotowali 15 różnych lotnisk o wzrastającym poziomie trudności.

A-Men
A-Men

Logiczne 6 maja 2013

A-Men to gra logiczno-zręcznościowa pod pewnymi względami przypominająca popularną serię Lemmings. Jest to dzieło krakowskiego studia Bloober Team, znanego głównie ze stworzenia gry muzycznej Music Master: Chopin.

Chessmaster Challenge
Chessmaster Challenge

Logiczne 12 lipca 2005

Komputerowa wersja gry w szachy przeznaczona wyłącznie do dystrybucji elektronicznej, która powstała na bazie tytułu Chessmaster 10000. W odróżnieniu od pierwowzoru zawiera mniej elementów i jest skierowana przede wszystkim do początkujących i średniozaawansowanych graczy.

Egg vs Chicken
Egg vs Chicken

Logiczne 19 stycznia 2006

Egg vs Chicken to casualowa gra logiczna z elementami strategii typu tower defense, będąca efektem współpracy studia deweloperskiego GameLab oraz firmy PlayFirst. Zadaniem gracza jest obrona terytorium przed nacierającymi z różnych kierunków, bojowo nastawionymi kurami. Wymaga to strzelania jajkami, jednak każdą salwę odpalić można dopiero po połączeniu co najmniej trzech jaj w identycznym kolorze.

Deep Fritz 13
Deep Fritz 13

Logiczne 15 czerwca 2012

Rozszerzona i ulepszona wersja jednego z najpopularniejszych programów szachowych na świecie – Fritz z numerem 13. Wersja ta pozwala na wykorzystanie możliwości procesorów wielordzeniowych i szybsze obliczanie skomplikowanych operacji na planszy.

Klik: Wehikuł czasu
Klik: Wehikuł czasu

Logiczne 1 września 2010

Klik: Wehikuł czasu to trzecia odsłona przygodowo-edukacyjnego cyklu gier ukazujących się staraniem spółki Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne oraz studia gdyńskiego Very Nice Games. Fabuła przedstawia kolejne perypetie Mateusza „Klika” Klickiego i jego przyjaciół, którzy ruszają w podróż wehikułem czasu, by uratować ciocię Patrycję.

Marvel Puzzle Quest: Dark Reign
Marvel Puzzle Quest: Dark Reign

Logiczne 5 grudnia 2013

Kolejna odsłona popularnej serii gier logicznych, tym razem stworzona na licencji firmy Marvel. W produkcji pojawiają się wszyscy najważniejsi superbohaterowie, w stylu Spider-Mana, Iron Mana czy też Thora. Tytuł został oparty na modelu biznesowym free-to-play z systemem mikropłatności.

Might & Magic: Duel of Champions - Forgotten Wars Pack
Might & Magic: Duel of Champions - Forgotten Wars Pack

Logiczne 9 kwietnia 2014

Przygotowane przez firmę Ubisoft oficjalne rozszerzenie do sieciowej gry karcianej Might and Magic: Duel of Champions, wydane także na konsolach w formie samodzielnej produkcji, łączącej zawartość gry podstawowej oraz DLC. W dodatku Forgotten Wars powracamy do słynnego uniwersum fantasy, by po wykreowaniu bohatera i skompletowaniu własnej talii kart brać udział w kolejnych epickich pojedynkach, których celem jest pozbawienie naszego przeciwnika wszystkich punktów życia.

Shift Quantum
Shift Quantum

Logiczne 29 maja 2018

Dwuwymiarowa gra logiczno-platformowa od twórców Epistory. Produkcja powstała na podstawie przeglądarkowej aplikacji zatytułowanej Shift. Podczas zabawy musimy przemieszczać się pomiędzy dwoma wymiarami, by rozwiązywać kolejne problemy.

Save Jesus
Save Jesus

Logiczne 4 sierpnia 2016

Przygotowana przez niewielkie studio Almighty Games prosta, dwuwymiarowa gra logiczna, która choć wykorzystuje postać Jezusa, opowiada zupełnie fantastyczną historię. Oto bowiem oszust z przyszłości podszywa się pod Cezara, zamierzając wykorzystać jego podwładnych z Imperium Rzymskiego do zabicia tytułowej postaci oraz jego przyjaciół. Naszym zadaniem jest zaś niedopuszczenie do zbrodni.

Hidden Through Time
Hidden Through Time

Logiczne 12 marca 2020

Gra logiczna, w której zajmujemy się poszukiwaniem określonych przedmiotów na obszernych, różnorodnych planszach. Ponadto w Hidden Through Time znajdziemy rozbudowany edytor pozwalający na tworzenie własnych etapów i dzielenie się nimi z całą społecznością.

TIS-100
TIS-100

Logiczne 20 lipca 2015

Nietypowa, niezależna gra logiczna, w której otrzymujemy zadanie... przepisania segmentów uszkodzonego kodu w celu naprawienia systemu TIS-100 i odkrycia jego sekretów.

Iris.Fall
Iris.Fall

Logiczne 7 grudnia 2018

Gra przygodowa z elementami logicznymi. Podczas zabawy w Iris.Fall poznajemy losy tytułowej Iris - dziewczyny, która przemierza tajemniczy teatr, podążając za swoim kotem. Tytuł powstał za sprawą NEXT Studio.

DERU: The Art of Cooperation
DERU: The Art of Cooperation

Logiczne 7 listopada 2018

Unikalna dwuwymiarowa kooperacyjna gra logiczno-zręcznościowa przygotowana z myślą o dwóch graczach. Każdy z uczestników zabawy kontroluje niewielką figurę geometryczną, która musi dotrzeć do wyznaczonego celu, na ich drodze stoją jednak śmiercionośne promienie energii.

Memorrha
Memorrha

Logiczne 27 września 2019

Eksploracyjna gra logiczna w widoku FPP, przypominająca nieco The Witness. Obok zagadek, gra zawiera elementy narracyjne nadające głębi rozgrywce. Memorrha jest debiutancką produkcją niemieckiego studia StickyStoneStudio.