Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

3. Gry Przygodowe Nintendo DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 3. Gry z gatunku przygodowe na platformę Nintendo DS ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

NDS
Przygodowe
Tematyki
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Przygodowe 5 maja 2009

Przygodowa gra akcji, bazująca licencji filmowego przeboju, której akcja toczy się na terenie kompleksu muzeów. Autorzy przygotowali 14 poziomów, w których mając do pomocy jedynie pęk kluczy oraz latarkę musimy rozwiązać szereg zagadek. Zabawę urozmaicają pomysłowe mini-gierki.

Horrible Histories: Ruthless Romans
Horrible Histories: Ruthless Romans

Przygodowe 19 czerwca 2009

Gra przygodowa z elementami zręcznościowymi bazująca na serii książek znanej w Polsce jako Strrraszna historia. Wcielamy się w młodego niewolnika-gladiatora, który pragnie zostać wolnym obywatelem Rzymu.

Horrid Henry: Missions of Mischief
Horrid Henry: Missions of Mischief

Przygodowe 30 października 2009

Horrid Henry: The Video Game to gra na podstawie popularnego cyklu książek oraz emitowanego w telewizji serialu. Pozwala dzieciom wcielić się w tytułowego, niesfornego bohatera.

Batman: The Brave and the Bold
Batman: The Brave and the Bold

Przygodowe 7 września 2010

Połączenie platformówki z bijatyką, w którym wcielamy się w Batmana i jego sprzymierzeńców. Na każdym z ośmiu poziomów musimy zmierzyć się z licznymi przeciwnikami. Człowiek-Nietoperz może skorzystać z wielu różnych gadżetów i zaskakujących ataków. Gra jest skierowana przede wszystkim do młodszych użytkowników.

Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth 2
Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth 2

Przygodowe 3 lutego 2011

Kolejna część uznanego cyklu prawniczych przygodówek Ace Attorney. Już po raz drugi głównym bohaterem zostaje prokurator Miles Edgeworth, któremu ponownie przychodzi zbadać szereg trudnych spraw kryminalnych.

Samantha Swift and the Hidden Roses of Athena
Samantha Swift and the Hidden Roses of Athena

Przygodowe 27 stycznia 2010

Samantha Swift and the Hidden Roses of Athena to pierwsza odsłona serii przygodówek z rodzaju „ukryte obiekty”, autorstwa studia deweloperskiego firmy MumboJumbo. Gracz kieruje poczynaniami tytułowej archeolog, która wraz ze swoimi pomocnikami próbuje odnaleźć 6 róż Ateny i z ich pomocą zrekonstruować mityczną tarczę bogini.

Sprung: The Dating Game
Sprung: The Dating Game

Przygodowe 8 grudnia 2004

Sprung: The Dating Game to gra, którą określić można jako romantyczną przygodówkę, polegającą przede wszystkim na flirtowaniu. Gracz wciela się w dobrze wyglądającą, młodą osobę, szukającą miłości podczas wypoczynku w kurorcie narciarskim.

Professor Layton and the Curious Village
Professor Layton and the Curious Village

Przygodowe 15 lutego 2007

Bardzo ciekawa gra przygodowa, w której zajmujemy się rozwiązywaniem różnorakich zagadek logicznych, przygotowanych przez specjalistę. Na uwagę zasługuje też nietypowa oprawa graficzna.

Pac-Man World 3
Pac-Man World 3

Przygodowe 6 grudnia 2005

Kolejna gra z sympatycznym Pac-Manem w roli głównej, wydana z okazji dwudziestej piątej rocznicy obecności tej postaci na rynku elektroniczno-rozrywkowym. Podobnie jak pozostałe tytuły z serii Pac-Man World, „trójka” jest rozbudowaną grą platformowo-zręcznościową z elementami przygodowymi.

Nancy Drew: The Mystery of the Clue Bender Society
Nancy Drew: The Mystery of the Clue Bender Society

Przygodowe 15 lipca 2008

Kolejna odsłona przygód tytułowej pani detektyw. Tym razem Nancy Drew musi zająć się odnalezieniem pewnej cennej księgi, co pozwoli jej na zdobycie członkostwa w klubie zrzeszającym najlepszych detektywów z całego świata.

Mystery Case Files: MillionHeir
Mystery Case Files: MillionHeir

Przygodowe 8 września 2008

Gra przygodowo-logiczna, w której wcielamy się w postać detektywa. Zajmujemy się sprawą zniknięcia ekscentrycznego milionera, badając kolejne komnaty jego posiadłości w poszukiwaniu cennych śladów.

Bratz: Forever Diamondz
Bratz: Forever Diamondz

Przygodowe 20 września 2006

Gra, w której rozpoczynamy karierę projektantki mody. Do wyboru otrzymujemy jedną z czterech dziewczyn. Produkcja składa się z wielu różnych wydarzeń i atrakcji. Podczas zabawy projektujemy stroje na pokazy, bierzemy udział w konkursach, robimy makijaż, itp. Ciekawą opcją jest też możliwość zaadoptowania zwierzaka i przebrania go w urocze stroje. Tytuł jest skierowany przede wszystkim do młodszych odbiorców.

Beauty Salon
Beauty Salon

Przygodowe 11 września 2009

Przeznaczona głównie dla młodych dziewcząt gra, w której możemy otworzyć własny salon piękności i nauczyć się wielu tajników oraz technik upiększania.

Crime Scene
Crime Scene

Przygodowe 24 lipca 2009

Crime Scene to gra pozwalająca nam wcielić się w członka zespołu zajmującego się badaniem miejsc przestępstw. Stosując zaawansowane narzędzia kryminalistyczne musimy doprowadzić do rozwiązania kolejnych, podejrzanych spraw.

Miami Law
Miami Law

Przygodowe 9 czerwca 2009

Tytuł oferujący możliwość wcielenia się w policjanta lub agentkę FBI. Gra łączy elementy akcji z łamigłówkami i kryminalną intrygą.

Grey's Anatomy: The Video Game
Grey's Anatomy: The Video Game

Przygodowe 10 marca 2009

Oparta na motywach popularnego serialu telewizyjnego prosta gra przygodowa, w której śledzimy losy tytułowych chirurgów, wpływając na podejmowane przez nich decyzje i rozwiązując proste mini-gry zręcznościowe. Fabuła podzielona jest na pięć zasadniczych aktów, symbolizujących odcinki serialu.

Cate West: The Vanishing Files
Cate West: The Vanishing Files

Przygodowe 15 grudnia 2008

Kolejna odsłona znanej serii przygodówkowej typu „hidden object” (ukryte przedmioty). Bohaterką gry jest tytułowa pisarka obdarzona mocami nadprzyrodzonymi. West musi użyć swoich zdolności, aby pomóc policji w rozwikłaniu serii dziwnych przestępstw. Zabawa polega na odnajdywaniu przedmiotów ukrytych na ekranach wypełnionych detalami. W sumie otrzymujemy 15 różnych spraw do rozwikłania.

Coraline
Coraline

Przygodowe 27 stycznia 2009

Gra przygodowa będąca adaptacją filmu na podstawie twórczości Neila Gaimana, znanego amerykańskiego pisarza i grafika. W produkcji wcielamy się w tytułową bohaterkę, która przeprowadza się do nowego mieszkania i natrafia na sekretne drzwi do innego świata. W tej przedziwnej krainie wszystko wydaje się ciekawsze. To jednak tylko pozory.

Monster House
Monster House

Przygodowe 18 lipca 2006

Przygodowa gra akcji, nawiązująca do filmu pod tym samym tytułem. Przejmujemy kontrolę nad DJ'em, Chowderem lub Jenny, zajmując się eksploracją tytułowej posiadłości.

Pirates: Duels on the High Seas
Pirates: Duels on the High Seas

Przygodowe 12 września 2008

Pirates: Duels on the High Seas to gra spod pirackiej bandery, w której otrzymujemy możliwość wyruszenia na otwarte morza w poszukiwaniu przygody.

The Spiderwick Chronicles
The Spiderwick Chronicles

Przygodowe 5 lutego 2008

Przygodowa gra akcji, bazująca zarówno na pełnometrażowym filmie, jak i serii książek. Gracz poznaje historię trójki rodzeństwa, próbując odkryć sekrety pewnej wiktoriańskiej posiadłości.

Another Code: Two Memories
Another Code: Two Memories

Przygodowe 24 czerwca 2005

Another Code: Two Memories to pierwsza gra przygodowa z prawdziwego zdarzenia wydana na konsolę Nintendo Dual Screen. Wcielając się w młodziutką dziewczynę, staramy się rozwikłać największą tajemnicę jej życia. Another Code: Two Memories wyprodukowała i wydała firma Nintendo.

Lost in Blue
Lost in Blue

Przygodowe 27 września 2005

Firma Konami zainspirowana Robinsonem Crusoe jak i telewizyjnymi programami typu reality show postanowiła stworzyć grę Lost in Blue. Zabawę rozpoczynamy jako Keith, który wyrusza w swoja pierwszą samotną podróż podczas wakacji. Wszystko jest pięknie dopóty, dopóki statek którym płynie wywraca się do góry dnem. Chłopak ląduje na plaży na nieznanej wyspie, a jego jedynym towarzystwem jest Skye.

Happy Feet
Happy Feet

Przygodowe 14 listopada 2006

Happy Feet to gra komputerowa będąca adaptacją zabawnego, animowanego filmu o tej samej nazwie. Program należy do gatunku action/adventure, łączy więc elementy przygodowe z familijną, muzyczną grą akcji, stanowczo opierając się oczywiście na scenariuszu filmowego pierwowzoru.