Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4XONE
Okładka Titanic: Honor and Glory (PC)
OkładkaTitanic: Honor and Glory (PC)

Titanic: Honor and Glory

Pierwszoosobowa gra przygodowa studia Four Funnels Entertainment, która pierwotnie stanowić miała jedynie modyfikację strzelanki Crysis 2.

Przygodowe | FPP | crowdfunding | statki | indie | historyczne | eksploracyjne | początek XX wieku

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Titanic: Honor and Glory Premiera

lut2024

PC PS4 XONE

Gry podobne do Titanic: Honor and Glory

Obduction

Kursk

Return of the Obra Dinn

Titanic: Honor and Glory to gra przygodowa, której akcja koncentruje się wokół RMS Titanic – ogromnego statku pasażerskiego, który zderzył się z górą lodową i zatonął podczas swojego pierwszego rejsu, w 1912 roku. W katastrofie zginęło kilkaset osób, a samo wydarzenie przeszło do historii. Odwzorowaniem tego wydarzenia w formie interaktywnej zajęło się niezależne studio Four Funnels Entertainment (pierwotnie nazwane ORM Entertainment). Początkowo produkcja miała być jedynie modyfikacją do strzelanki Crysis 2, ale ostatecznie przerodziła się w odrębny, samodzielny projekt.

Jak przystało na grę o katastrofie Titanika, akcja toczy się w roku 1912. Wcielamy się w niejakiego Roberta Morgana, który został niesłusznie oskarżony o straszliwą zbrodnię. Przygoda rozpoczyna się w angielskim porcie w Southampton. Bohatera poznajemy w trakcie ucieczki przed policją, połączonej z pościgiem za prawdziwym sprawcą czynu przypisywanego protagoniście. Początkowo naszym zadaniem jest znalezienie sposobu na przeniknięcie na pokład tytułowego statku, a następnie – już w czasie rejsu – poszukiwanie dowodów na swoją niewinność przy jednoczesnym unikaniu osób, które mogłyby rozpoznać w nas przestępcę. Spokojna przygoda trwa pięć dni, do momentu zderzenia Titanika z górą lodową –wówczas wydarzenia nabierają tempa, a dla Roberta Morgana równie ważne, co znalezienie poszlak obciążających prawdziwego sprawcę zbrodni, staje się nagle ujście z życiem z tonącego liniowca.

Jednak opisana wyżej historia jest zaledwie dodatkiem do głównej atrakcji, jaką stanowi sam RMS Titanic. Oprócz trybu fabularnego, w którym pomagamy Robertowi Morganowi oczyścić swoje imię, czeka tu na nas także tryb swobodny. Możemy w nim oddać się spokojnemu, niespiesznemu zwiedzaniu portu w Southampton (a przynajmniej większej jego części), jak również, rzecz jasna, samego liniowca. Twórcy postawili sobie za punkt honoru jak najwierniejsze odtworzenie tego statku – zebrali ogromną ilość informacji na jego temat, by zrekonstruować z najdrobniejszymi szczegółami zarówno sam liniowiec, jak i kulisy jego pierwszego (i ostatniego) rejsu. Dzięki temu możemy zajrzeć dosłownie w każdy zakamarek na Titaniku, wchodząc w interakcje z wieloma obiektami na jego pokładzie.

Autentyzmu wirtualnemu statkowi i podróży nim dodaje szczegółowa oprawa graficzna, opracowana przy wykorzystaniu zaawansowanego silnika graficznego Unreal Engine 4 (pierwotnie twórcy używali technologii CryEngine, ale z czasem zdecydowali się ją zmienić).

Ostatnia modyfikacja 20 grudnia 2022

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 507 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Titanic: Honor and Glory: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
PS4
XONE