Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

8. Gry Logiczne Nintendo DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 8. Najpopularniejsze gry z gatunku logiczne na platformę DS.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

NDS

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry logiczne
Science Papa
Science Papa

Logiczne 15 lipca 2009

Science Papa to wyprodukowana i wydana przez koncern Activision gra logiczna z elementami strategii. Gracze wcielają się w członka grupy ambitnych chemików, którzy rywalizują z innymi zespołami szalonymi naukowcami w prowadzeniu badań. Twórcy gry przewidzieli 30 widowiskowych eksperymentów, dających sporą wiedzę o podstawowych prawach chemii.

Imagine Teacher: Class Trip
Imagine Teacher: Class Trip

Logiczne 25 sierpnia 2009

Jesteśmy wirtualnym nauczycielem, który wybrał się ze swymi uczniami na wycieczkę. Wchodzimy w interakcje z młodymi podopiecznymi, testując ich wiedzę i nagradzając najlepszych.

Reversal Challenge
Reversal Challenge

Logiczne 4 sierpnia 2009

Reversal Challenge to próba świeżego spojrzenia na klasyczną, pochodzącą z XVIII wieku grę logiczną Othello (Reversi). Korzystając z funkcjonalności kieszonkowej konsoli Nintendo DS gracze mogą toczyć pojedynki zarówno według tradycyjnych, jak i nieco urozmaiconych reguł.

High Stakes Texas Hold 'Em
High Stakes Texas Hold 'Em

Logiczne 21 grudnia 2009

Wirtualna edycja jednej z najpopularniejszych odmian pokera. Do zabawy możemy przystępować w pojedynkę lub konkurować z graczami z całego świata o najcenniejsze trofea.

Disney Princess: Enchanting Storybooks
Disney Princess: Enchanting Storybooks

Logiczne 8 listopada 2011

Zestaw minigier przeznaczonych dla najmłodszych, w których główną rolę odgrywają bohaterki animowanych filmów Disneya. Dzieci mogą rysować, wypełniać kolorami wirtualne ilustracje i bawić się różnego rodzaju grami logicznymi, zręcznościowymi i muzycznymi.

Jewel Master Collection
Jewel Master Collection

Logiczne 27 września 2011

Kompilacja dwóch gier logicznych: Jewel Master: Egypt oraz Jewel Master: Cradle of Athena. Łączymy w linii trzy takie same elementy oczyszczając w ten sposób oznaczone pola planszy. Za zebrane w trakcie etapu przedmioty rozwijamy cywilizację stawiając budynki zapewniające przydatne bonusy.

Gardenscapes
Gardenscapes

Logiczne 22 czerwca 2012

Gardenscapes to wyprodukowana przez rosyjskie studio deweloperskie Playrix gra z gatunku „ukryte obiekty”. Gracz wciela się w rolę spadkobiercy zrujnowanej posiadłości, który pragnie przywrócić jej dawny blask. Aby zdobyć fundusze na realizację swojego marzenia musi sprzedać niepotrzebne przedmioty porozrzucane w różnych zakątkach olbrzymiego domu.

Jewel Master: Cradle of Rome 2
Jewel Master: Cradle of Rome 2

Logiczne 21 października 2011

Cradle of Rome 2 jest kontynuacją popularnej gry logicznej, autorstwa studia deweloperskiego Awem. Zadanie gracza polega na pokonywaniu kolejnych plansz z układankami w rodzaju „dopasuj trzy symbole” i gromadzeniu środków umożliwiających budowę stolicy starożytnego świata. Rozgrywkę urozmaicają dodatkowe wyzwania, testujące pamięć i spostrzegawczość.

Jewel Master: Cradle of Persia
Jewel Master: Cradle of Persia

Logiczne 9 marca 2012

Tradycyjna gra logiczna, w której celem zabawy jest dopasowanie kolorowych elementów w grupy. Tym razem całość została umiejscowiona w stylistyce Bliskiego Wschodu i opatrzona tłem fabularnym, w którym budujemy własne imperium. Produkcja ukazała się także na komputerach osobistych.

Fieldrunners
Fieldrunners

Logiczne 8 lutego 2010

Fieldrunners to klasyczna produkcja z gatunku tower defence. Rozmieszczamy na polu bitwy wieżyczki, których zadaniem jest unieszkodliwienie napływających fal wrogich jednostek zanim uda im się dotrzeć do bazy gracza.

Alien Puzzle Adventure
Alien Puzzle Adventure

Logiczne 17 stycznia 2011

Alien Puzzle Adventure to wyprodukowana przez polskie studio Vivid Games gra logiczna z elementami zręcznościowymi. Zadaniem gracza jest ochronić wszechświat przed atakiem chemicznym. Zabawa polega na neutralizowaniu groźnych kwarków poprzez dopasowanie do siebie trzech o tym samym kolorze.

Puzzler World
Puzzler World

Logiczne 8 grudnia 2009

Puzzler World to kolekcja ponad 1000 łamigłówek przygotowana przez ekipę deweloperską studia Ideas Pad. Gracze mogą spróbować swoich sił w zadaniach typu sudoku, „szubienica” czy znajdź różnice. W miarę postępów w grze poziom trudności rośnie, a nagrodę stanowi dostęp do kolejnych, bonusowych zagadek.

Jewel Master: Cradle of Egypt 2
Jewel Master: Cradle of Egypt 2

Logiczne 11 września 2012

Jewel Master: Cradle of Egypt 2 to wyprodukowana przez studio Cerasus Media gra logiczna z cieszącej się dużą popularnością, casualowej serii Jewel Master. Wzorem wcześniejszych odsłon cyklu, gracz ma za zadanie zbudować stolicę starożytnego świata rozwiązując łamigłówki typu „dopasuj trzy elementy” i proste logiczno-zręcznościowe mini-gierki.

Jewel Legends: Tree of Life
Jewel Legends: Tree of Life

Logiczne 21 czerwca 2012

Jewel Legends: Tree of Life to gra logiczna wyprodukowana przez niemieckie studio deweloperskie Cerasus Media. Rozwiązując łamigłówki z rodzaju „dopasuj trzy elementy” (match-3) gracz ma za zadanie pomóc magicznym stworkom odbudować święte Drzewo Życia i pokonać mrocznego demona.

Jewel Master: Atlantis
Jewel Master: Atlantis

Logiczne 13 sierpnia 2012

Jewel Master: Atlantis to gra logiczna stworzona przez studio Cerasus Media. Gracz rozwiązuje łamigłówki z rodzaju „połącz trzy elementy” (match-3), dzięki czemu zdobywa surowce potrzebne do odbudowy legendarnego miasta. Rozgrywka bazuje na rozwiązaniach doskonale znanych z wcześniejszych odsłon cyklu Jewel Master (np. Jewel Master: Cradle of Rome i Jewel Master: Cradle of Egypt).

Jewel Master: Cradle of Athena
Jewel Master: Cradle of Athena

Logiczne 28 września 2010

Jewel Master: Cradle of Athena to gra logiczna wzbogacona o elementy przygodowe i strategiczne. Tytuł stworzony został przez specjalizujące się w tego rodzaju produkcjach niemieckie studio deweloperskie Cerasus Media.

Animal Color Cross
Animal Color Cross

Logiczne 28 maja 2010

Kolejna wariacja na temat zasad znanych z Sudoku czy gry Picross wydanej na konsolę Nintendo DS. Tytuł ten jest dostępny tylko za pośrednictwem Nintendo DSiWare.

Fire Panic
Fire Panic

Logiczne 14 maja 2010

Gra logiczna z motywem straży pożarnej, dostępna za pośrednictwem DSiWare. Prosta rozgrywka oparta jest na gaszeniu pożarów lokalnymi oddziałami straży pożarnej. Tytuł zaprezentowano w zabawnej, humorystycznej grafice. Rozgrywkę prowadzimy oczywiście przy pomocy stylusa i ekranu dotykowego.

Rooms: The Main Building
Rooms: The Main Building

Logiczne 23 marca 2010

Rooms: The Main Building jest grą logiczną przygotowaną przez studio HandMade Games. Akcja gry osadzona została w tytułowym gmachu, gdzie gracze muszą zmierzyć się z szeregiem wymagających układanek. Ich zadanie polega na przesuwaniu puzzli w taki sposób, by umożliwiły one bohaterowi przejście kolejnego pokoju.

Clever Kids: Pet Store
Clever Kids: Pet Store

Logiczne 17 września 2010

Gra dla dzieci, w której prowadzimy sklepik ze zwierzętami. Bawiąc się ze swoimi podopiecznymi poznajemy zasady ich właściwej hodowli.

Save the Turtles
Save the Turtles

Logiczne 29 marca 2010

Save the Turtles to stworzona z myślą o użytkownikach kieszonkowej konsoli Nintndo DS gra logiczna autorstwa studia Sabarasa Entertainment. Zadaniem graczy jest pomóc małym żółwiom dotrzeć do oceanu, zanim padną łupem drapieżników. Tytuł utrzymany jest w przykuwającej oko kolorowej stylistyce i odznacza się ekologicznym przesłaniem.

Tetris Party Deluxe
Tetris Party Deluxe

Logiczne 1 czerwca 2010

Tetris Party Deluxe to rozbudowana edycja popularnej gry polegającej na układaniu klocków, w której główny nacisk położono na tryb wieloosobowy.

Snapdots
Snapdots

Logiczne 18 października 2010

Snapdots to przygotowana przez Nintendo intrygująca gra logiczna w retro-oprawie, w której celem jest tworzenie określonych obrazków.

Robot Rescue
Robot Rescue

Logiczne 16 listopada 2009

Robot Rescue to stworzona i wydana przez krakowską firmę Teyon Games gra logiczna, której bohaterami są zabawnie wyglądające roboty. Gracze mają za zadanie pomóc im w wydostaniu się z labiryntu pełnego pułapek i zagadek. Całość utrzymana jest w humorystycznej stylistyce, którą podkreśla barwna grafika i wesoła oprawa dźwiękowa.