Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

8. Gry Logiczne Nintendo DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 8. Gry z gatunku logiczne na platformę Nintendo DS ułożone według popularności.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

NDS
Logiczne
Tematyki
Tetris DS
Tetris DS

Logiczne 20 marca 2006

Tetris DS to kolejne wcielenie najpopularniejszej gry logicznej w historii, wykreowane przez giganta elektronicznej rozrywki – japońskie Nintendo. Produkt adresowany jest w szczególności do osób korzystających z połączenia Wi-Fi, oferowanego przez konsolę Dual Screen.

Trioncube
Trioncube

Logiczne 20 lutego 2007

Namco Bandai przy pomocy Trioncube obala teorię, jakoby w kwestii klonów Tetrisa wszystko zostało już powiedziane. Unikalne możliwości DS-a i sprytny zamysł twórców czynią z gry prawdziwe wyzwanie, absorbujące do reszty nasz zmysł koncentracji.

Mind Quiz: Your Brain Coach
Mind Quiz: Your Brain Coach

Logiczne 13 marca 2007

Mind Quiz: Your Brain Coach to kolejna pozycja, należąca do gatunku gier logicznych, inspirowana badaniami japońskiego naukowca nazwiskiem Ryuta Kawashima. Programy opracowane na podstawie uzyskanych przez niego wyników pozwalają użytkownikom na ćwiczenie umysłu, niezależnie od posiadanego wieku.

Monster Bomber
Monster Bomber

Logiczne 20 listopada 2006

Monster Bomber to gra logiczna, czerpiąca pełnymi garściami z pozycji pokroju Space Invaders i Bust-A-Move. Rozgrywka polega na eliminowaniu kosmitów przy pomocy kolorowych kul.

QuickSpot
QuickSpot

Logiczne 19 marca 2007

QuickSpot jest grą logiczną, wymagającą od użytkownika spostrzegawczości i szybkości. Zabawa polega na znajdowaniu odmienności pomiędzy pozornie identycznymi obrazkami, prezentowanymi na obu ekranach konsoli Nintendo DS.

Miss Spider: Harvest Time Hop and Fly
Miss Spider: Harvest Time Hop and Fly

Logiczne 30 maja 2006

Miss Spider: Harvest Time Hop and Fly to pozycja należąca do grona gier edukacyjnych. Jej adresatami są przede wszystkim najmłodsi użytkownicy, jednak dorośli również mogą czerpać z niej wiele przyjemności. Postać tytułowej bohaterki pochodzi z serii książek dla dzieci autorstwa Davida Kirka, a następnie wykorzystana została w programie telewizyjnym.

Toon-Doku
Toon-Doku

Logiczne 17 kwietnia 2007

Toon-Doku to odmiana popularnej łamigłówki Sudoku, pozwalająca na tradycyjny przebieg rozgrywki, bądź też jej obrazkowy odpowiednik. Zasady gry są proste, chociaż ich wykorzystanie w praktyce sprawia problemy nawet najlepszym.

The New York Times Crosswords
The New York Times Crosswords

Logiczne 23 maja 2007

Firma Majesco z myślą o miłośnikach krzyżówek stworzyła grę zatytułowaną The New York Times Crosswords przeznaczoną na przenośną konsolę Nintendo DS. Wspomniana produkcja ma w założeniu pozwolić im oddawać się swemu ulubionemu hobby w drodze do pracy czy w podróży.

Honeycomb Beat
Honeycomb Beat

Logiczne 27 marca 2007

Honeycomb Beat to gra logiczna ze stajni Konami, przeznaczona dla konsoli Nintendo DS. Stanowi ona połączenie wymagających łamigłówek, niezwykle elektryzującej muzyki i towarzyszących całości animacji. Zabawa polega na eliminowaniu pojawiających się dwukolorowych plastrów miodu.

Meteos: Disney Magic
Meteos: Disney Magic

Logiczne 27 lutego 2007

Meteos: Disney Magic to sequel popularnej gry logicznej, traktującej o eliminowaniu z planszy poszczególnych elementów, pojawiających się na jaj obszarze. Zespół ze studia Q Entertainment postanowił nieco urozmaicić wirtualny świat Mateos i zainteresować nim również młodsze grono posiadaczy konsoli Nintendo DS.

Tetris Party Deluxe
Tetris Party Deluxe

Logiczne 1 czerwca 2010

Tetris Party Deluxe to rozbudowana edycja popularnej gry polegającej na układaniu klocków, w której główny nacisk położono na tryb wieloosobowy.

Clever Kids: Pet Store
Clever Kids: Pet Store

Logiczne 17 września 2010

Gra dla dzieci, w której prowadzimy sklepik ze zwierzętami. Bawiąc się ze swoimi podopiecznymi poznajemy zasady ich właściwej hodowli.

Science Papa
Science Papa

Logiczne 15 lipca 2009

Science Papa to wyprodukowana i wydana przez koncern Activision gra logiczna z elementami strategii. Gracze wcielają się w członka grupy ambitnych chemików, którzy rywalizują z innymi zespołami szalonymi naukowcami w prowadzeniu badań. Twórcy gry przewidzieli 30 widowiskowych eksperymentów, dających sporą wiedzę o podstawowych prawach chemii.

Ball Fighter
Ball Fighter

Logiczne 7 grudnia 2009

Ball Fighter to gra logiczna, w której grupujemy klejnoty o tym samym kolorze. Urozmaiceniem rozgrywki są różne bonusy – np. bomby i wyrzutnie rakiet. W produkcji znajdziemy kilka trybów zabawy solowej oraz wieloosobowej.

Super Scribblenauts
Super Scribblenauts

Logiczne 12 października 2010

Kolejna część niezwykle oryginalnej gry logicznej, w której sposobów na ukończenie danego poziomu jest tak dużo, jak wiele może zadziałać nasza wyobraźnia.

Animal Color Cross
Animal Color Cross

Logiczne 28 maja 2010

Kolejna wariacja na temat zasad znanych z Sudoku czy gry Picross wydanej na konsolę Nintendo DS. Tytuł ten jest dostępny tylko za pośrednictwem Nintendo DSiWare.

Fire Panic
Fire Panic

Logiczne 14 maja 2010

Gra logiczna z motywem straży pożarnej, dostępna za pośrednictwem DSiWare. Prosta rozgrywka oparta jest na gaszeniu pożarów lokalnymi oddziałami straży pożarnej. Tytuł zaprezentowano w zabawnej, humorystycznej grafice. Rozgrywkę prowadzimy oczywiście przy pomocy stylusa i ekranu dotykowego.

Monopoly Streets
Monopoly Streets

Logiczne 27 października 2010

Monopoly Streets to gra bazująca na znanej planszówce. Rozgrywka toczy się na trójwymiarowej planszy, a gracze przemieszczają się po ulicach znanych z oryginalnego Monopoly.

Snapdots
Snapdots

Logiczne 18 października 2010

Snapdots to przygotowana przez Nintendo intrygująca gra logiczna w retro-oprawie, w której celem jest tworzenie określonych obrazków.

Disney Princess: Enchanting Storybooks
Disney Princess: Enchanting Storybooks

Logiczne 8 listopada 2011

Zestaw minigier przeznaczonych dla najmłodszych, w których główną rolę odgrywają bohaterki animowanych filmów Disneya. Dzieci mogą rysować, wypełniać kolorami wirtualne ilustracje i bawić się różnego rodzaju grami logicznymi, zręcznościowymi i muzycznymi.

Ikibago
Ikibago

Logiczne 2 maja 2011

Wzorowana na Bejeweled gra logiczna utrzymana w stylistyce pirackiej. Zabawa polega na takim układaniu kolorach baryłek, aby uzyskać jednokolorowe kombinacje liczące przynajmniej trzy przedmioty. Każda plansza ma limit czasowy, a potknięcia karane są utratą życia.

Jewel Master: Atlantis
Jewel Master: Atlantis

Logiczne 13 sierpnia 2012

Jewel Master: Atlantis to gra logiczna stworzona przez studio Cerasus Media. Gracz rozwiązuje łamigłówki z rodzaju „połącz trzy elementy” (match-3), dzięki czemu zdobywa surowce potrzebne do odbudowy legendarnego miasta. Rozgrywka bazuje na rozwiązaniach doskonale znanych z wcześniejszych odsłon cyklu Jewel Master (np. Jewel Master: Cradle of Rome i Jewel Master: Cradle of Egypt).

Jewel Master: Cradle of Persia
Jewel Master: Cradle of Persia

Logiczne 9 marca 2012

Tradycyjna gra logiczna, w której celem zabawy jest dopasowanie kolorowych elementów w grupy. Tym razem całość została umiejscowiona w stylistyce Bliskiego Wschodu i opatrzona tłem fabularnym, w którym budujemy własne imperium. Produkcja ukazała się także na komputerach osobistych.

Fieldrunners
Fieldrunners

Logiczne 8 lutego 2010

Fieldrunners to klasyczna produkcja z gatunku tower defence. Rozmieszczamy na polu bitwy wieżyczki, których zadaniem jest unieszkodliwienie napływających fal wrogich jednostek zanim uda im się dotrzeć do bazy gracza.