Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

7. Gry Logiczne Nintendo DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 7. Najpopularniejsze gry z gatunku logiczne na platformę DS.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

NDS

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry logiczne
The Magic Roundabout
The Magic Roundabout

Logiczne 5 grudnia 2008

The Magic Roundabout to wyprodukowana przez firmę Deep Silver gra logiczna, bazująca na popularnym telewizyjnym show dla dzieci, w Polsce znanym jako "Magiczna karuzela". Gracz ma okazję wcielić się w ulubionych bohaterów programu. Rozgrywka bazuje na nieskomplikowanych zagadkach oraz prostych mini-gierkach i zawiera sporo treści edukacyjnych.

My Stop Smoking Coach with Allen Carr
My Stop Smoking Coach with Allen Carr

Logiczne 11 listopada 2008

My Stop Smoking Coach with Allen Carr to pozycja skierowana do graczy będących palaczami. Bazując na metodzie opracowanej przez Allena Carra, gra w założeniach ma pomóc w wyrwaniu się ze szponów nałogu.

Sudoku Ball: Detective
Sudoku Ball: Detective

Logiczne 26 czerwca 2009

Sudoku Ball: Detective to połączenie łamigłówek sudoku z elementami detektywistycznymi. Każdy etap prowadzonego śledztwa związany jest z rozwiązywaniem kolejnych zagadek logicznych.

My Health Coach: Weight Management
My Health Coach: Weight Management

Logiczne 24 czerwca 2008

Program pomagający w utrzymaniu należytej kondycji i zrzuceniu zbędnych kilogramów. Gra jest prostym symulatorem, pozwalającym w łatwy i przyjemny sposób walczyć z tkanką tłuszczową. Aby zrealizować założenia twórców musimy się stosować do wyświetlanych na ekranie zaleceń, żarówo treningowych, jak i żywieniowych.

Fritz Chess
Fritz Chess

Logiczne 9 kwietnia 2009

Konsolowa wersja jednego z najlepszych smulatorów szachów. Oprócz mozliwości rozegrania tradycyjnej partii pojawiło się kilka ciekawych trybów zabawy.

My Chinese Coach
My Chinese Coach

Logiczne 26 sierpnia 2008

Gra edukacyjna mająca pomóc nam w nauce języka chińskiego. Oprócz lekcji wymowy i kaligrafii program oferuje również 12 mini-gier.

Wordmaster
Wordmaster

Logiczne 7 listopada 2008

Wordmaster to gra logiczna przypominająca skrzyżowanie Szubienicy z Mestermindem. Polega na odgadywaniu wyrazów poprzez dopisywanie odpowiednich liter do kilku znajdujących się już na planszy.

Winx Club Secret Diary 2009
Winx Club Secret Diary 2009

Logiczne 26 lutego 2009

Winx Club Secret Diary 2009 to przeznaczona głównie dla miłośniczek popularnego serialu młodzieżowego forma elektronicznego pamiętnika. Program stworzony został przez firmę Konami z uwzględnieniem możliwości technicznych konsoli Nintendo DS.

Left Brain Right Brain 2
Left Brain Right Brain 2

Logiczne 9 grudnia 2008

Druga część cyklu pozwalającego przetestować i trenować własne zdolności umysłowo-ruchowe. Zabawa ma postać zręcznościowych mini-gierek, wymagających zarówno sprytu, jak i dobrego refleksu. Konieczność obracania konsolki i przekładania ją z jednej ręki do drugiej stymuluje się aktywność lewej i prawej hemisfery mózgu. W porównaniu do części pierwszej dodano 20 nowych gier.

Math Blaster in the Prime Adventure
Math Blaster in the Prime Adventure

Logiczne 19 maja 2009

Logiczna produkcja testująca jak dobrze znamy tabliczkę mnożenia i inne podstawowe elementy matematyki. Dwa tryby zabawy złożone z kilkunastu poziomów oraz możliwość zmierzenia się z innymi graczami gwarantują dobrą zabawę.

Scrabble 2009
Scrabble 2009

Logiczne 13 lutego 2009

Wirtualna wersja popularnej gry planszowej polegającej na układaniu słów. W sumie mamy trzy tryby rozgrywki i mozliwość zmierzenia się z innymi graczami.

Gardening Mama
Gardening Mama

Logiczne 31 marca 2009

Kolejne dzieło twórców słynnej serii Cooking Mama. Tym razem zamiast w kuchni lądujemy w ogrodzie, aby doglądać rosnących owoców i warzyw. Wszystko przy użyciu ekranu dotykowego.

Personal Trainer: Math
Personal Trainer: Math

Logiczne 12 stycznia 2009

Kolejna odsłona serii „osobistych trenerów”. Tym razem poświęcona niezbyt lubianej przez młodzież matematyce. Gra uczy poprzez zabawę. Odbywa się to za pośrednictwem czterdziestu rozmaitych mini-gierek, dzięki którym możemy szlifować naszą matematyczną wiedzę.

Challenge Me: Brain Puzzles
Challenge Me: Brain Puzzles

Logiczne 27 marca 2009

Zestaw minigierek logicznych, które mają ćwiczyć umysł i przynosić dobrą zabawę. Każdy z etapów to prawdziwe wyzwanie dla gracza. W sumie otrzymujemy tysiące puzzli i matematycznych łamigłówek. Dzięki temu gra gwarantuje co najmniej kilkanaście godzin zabawy dla fanów wysilania szarych komórek. Rozgrywka została zaprezentowana w prostej i czytelnej grafice.

Steal Princess
Steal Princess

Logiczne 29 lipca 2008

W Steal Princess wcielamy się w postać złodziejki Anise, przedzierającej się przez niezwykle skomplikowany zamek Starożytnego Króla Demonów. Oprócz walki program oferuje także dziesiątki stosunkowo prostych łamigłówek.

Challenge Me: Maths Workout
Challenge Me: Maths Workout

Logiczne 27 marca 2009

Druga część serii Challenge Me, która oferuje mnóstwo dobrej zabawy i możliwość ćwiczenia własnego umysłu. Gra Challenge Me: Maths Workout serwuje kilka ciekawych łamigłówek matematycznych.

Slingo Quest
Slingo Quest

Logiczne 9 grudnia 2008

Slingo Quest to gra logiczna stworzona przez firmę Mumbo Jumbo przy współpracy z Slingo Inc. Tytuł łączy elementy kilku popularnych gier hazardowych, w tym m.in. bingo i karcianych. Oprawa wizualna gry utrzymana jest w pirackich klimatach, a gracze mają możliwość zabawy na 60 zróżnicowanych pod względem trudności poziomach.

Hands-On! Tangrams
Hands-On! Tangrams

Logiczne 6 października 2009

Gra logiczna, w której układamy tak zwane tangramy, czyli symbolizujące różne obiekty kontury składające się z 7 określonych figur geometrycznych.

Jewel Quest Solitaire
Jewel Quest Solitaire

Logiczne 10 kwietnia 2009

Zabawne połączenie pasjansa z Jewel Quest, w którym zarówno układamy karty i kolorowe klejnoty. Tytuł oferuje setki różnych scenariuszy i wiele godzin dobrej rozrywki.

Happy Bakery
Happy Bakery

Logiczne 15 maja 2009

Happy Bakery to propozycja dla najmłodszych posiadaczy Nintendo DS, pragnących zapoznać się z trudną sztuką pieczenia ciast. Dokonają tego pomagając biednej Rue w prowadzeniu podupadającej piekarni.

Animal Kororo
Animal Kororo

Logiczne 12 lutego 2010

Prosta gra logiczna, w której łączymy w pary te same gatunki zwierząt, aby wysłać je do królestwa Kororo. Twórcy produkcji przygotowali sporo etapów i trybów rozgrywki, a także trzy poziomy trudności. W zamian za zdobyte pieniądze w grze możemy też powiększać i dekorować dom dla naszych pociech. Wszystko to zostało przedstawione w uroczej oprawie graficznej.

Logic Machines
Logic Machines

Logiczne 12 czerwca 2009

Klon kultowej serii "The Incredible Machine". Konstruujemy zaawansowane urządzenia, wykorzystując do tego celu przydzielone przez grę przedmioty (przekładnie, trybiki i inne).

Puzzle Chronicles
Puzzle Chronicles

Logiczne 2 lutego 2010

Połączenie gry logicznej i cRPG-a. Przemierzamy baśniową krainę, staczając liczne pojedynki, rozwijając umiejętności głównego bohatera, kolekcjonując elementy wyposażenia i wypełniając proste questy.

Puyo Puyo 7
Puyo Puyo 7

Logiczne 30 lipca 2009

Siódma odsłona cyklu gier logicznych zapoczątkowanego w 1992 roku, wzorowana na Tetrisie. Zostań mistrzem w układaniu kolorowych żelków!