Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

7. Gry Logiczne Nintendo DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 7. Gry z gatunku logiczne na platformę Nintendo DS ułożone według popularności.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

NDS
Logiczne
Tematyki
Sudokuro
Sudokuro

Logiczne 16 maja 2007

Zestaw składający się z dwóch gier logicznych - sudoku oraz kakuro. Możemy w sumie liczyć na kilka tysięcy plansz dla każdej z tych gier. Przewidziano także opcję losowego generowania map.

Texas Hold 'Em Poker
Texas Hold 'Em Poker

Logiczne 8 listopada 2005

Kolejna gra o tematyce hazardowej. Tym razem przystępujemy do tytułowej odmiany pokera. Do wyboru są różne wersje tej gry, m.in. No Limit, w którym można obstawiać bez żadnych ograniczeń.

Picross
Picross

Logiczne 4 maja 2007

Picross to kolejna pozycja o charakterze logicznym, przygotowana wyłącznie z myślą o posiadaczach dwuekranowej konsoli ze stajni Nintendo. Niniejszy tytuł powstał w oparciu o łamigłówkę (w Polsce nazywaną malowaniem liczbami), stworzoną przez japońskiego grafika Nona Ishidę.

Spelling Challenges and More!
Spelling Challenges and More!

Logiczne 25 września 2007

Spelling Challenges and More! to produkt o charakterze edukacyjnym, doskonale łączący naukę z zabawą. Jego główne zadanie polega na zaznajomieniu użytkownika w każdym wieku z zasadami, którymi rządzi się świat angielskiej ortografii.

Snood 2: On Vacation
Snood 2: On Vacation

Logiczne 8 listopada 2005

Snood 2: On Vacation to pozycja o charakterze logicznym, będąca sequelem popularnego tytułu, stworzonego przez Davida M. Dobsona w 1996 r. Jednocześnie ową produkcję uważa się za klon kultowej gry o nazwie Bust-A-Move.

Kameleon
Kameleon

Logiczne 11 maja 2007

Kameleon to pozycja o charakterze logicznym, polegająca na odpowiednim rozlokowaniu kolorowych kratek na planszy.

Jewel Quest: Expeditions
Jewel Quest: Expeditions

Logiczne 18 września 2007

Kolejna odsłona popularnej gry logicznej, w której zajmujemy się likwidowaniem widocznych na ekranie klejnotów. W tym celu musimy je odpowiednio do siebie dopasowywać.

Ultimate Brain Games
Ultimate Brain Games

Logiczne prace wstrzymane

Zestaw kilku najpopularniejszych planszowych gier logicznych, takich jak szachy, warcaby, czy tryktrak. Na uwagę zasługuje możliwość dostosowania SI komputerowego przeciwnika do własnych upodobań.

Ultimate Card Games
Ultimate Card Games

Logiczne prace wstrzymane

Zestaw kilkudziesięciu różnych gier w karty, między innymi pokera, brydża, czy pasjansa. Do każdej pozycji dołączony został obszerny samouczek, pozwalający na zapoznanie się z ogólnymi zasadami rozgrywki.

NEVES
NEVES

Logiczne 6 listopada 2007

Złożona gra logiczna, w której zajmujemy się tworzeniem ściśle określonych struktur. Do zabawy wykorzystujemy ekranik dotykowy konsoli. Producent przygotował ponad 500 różnych zagadek.

Zoo Hospital
Zoo Hospital

Logiczne 23 października 2007

Gra strategiczno-logiczna, w której wcielamy się w postać weterynarza. Zajmujemy się między innymi leczeniem lwów, hien, zebr, czy kangurów. Większość problemów rozwiązuje się przystępując do prostych mini-gier.

My Word Coach
My Word Coach

Logiczne 26 października 2007

My Word Coach to gra o charakterze logicznym, pozwalająca użytkownikowi na zaznajomienie się z najważniejszymi zasadami pisowni oraz przyswojenie sobie reguł ortografii poprzez wykonywanie kolejnych zadań.

Smart Kid's Gameclub
Smart Kid's Gameclub

Logiczne 13 listopada 2007

Zestaw kilkudziesięciu prostych mini-gier, przygotowanych z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym. Wiele z tych zabaw oferuje pełne wsparcie dla ekranu dotykowego konsoli DS.

Smart Boy's Gameroom
Smart Boy's Gameroom

Logiczne 18 września 2007

Zestaw kilkunastu niezbyt skomplikowanych mini-gier, przygotowanych z myślą o chłopcach w wieku przedszkolnym. Do rozwiązywania napotykanych problemów używamy ekranu dotykowego konsoli DS.

Master of Illusion
Master of Illusion

Logiczne 26 listopada 2007

Wcielamy się w postać iluzjonisty lub uczestnika pokazu. W grze zawartych zostało ponad dwadzieścia różnych sztuczek magicznych, nawiązujących między innymi do wykorzystywania kart.

Left Brain Right Brain
Left Brain Right Brain

Logiczne 8 listopada 2007

Gra pozwalająca na trenowanie własnego mózgu, a konkretnie koordynacji oko-ręka, umiejętnego kojarzenia faktów, czy refleksu. Do naszej dyspozycji oddanych zostało kilkanaście prostych mini-gier.

Smart Girl's Playhouse
Smart Girl's Playhouse

Logiczne 18 września 2007

Gra stworzona z myślą o najmłodszych użytkowniczkach konsoli DS. Przystępujemy do prostych mini-gier, mających na celu między innymi rozwiązywanie działań matematycznych.

Spanish for Everyone
Spanish for Everyone

Logiczne 23 października 2007

Gra o charakterze edukacyjnym, dzięki której możemy zapoznać się z podstawami języka hiszpańskiego, uczestnicząc w stosunkowo prostych zabawach słownych.

Gunpey
Gunpey

Logiczne 17 listopada 2006

Gunpey jest wymagającą grą logiczną, w której muzyka dynamicznie reaguje na nasze dotychczasowe poczynania, zmieniając się w zależności od sytuacji. Gunpey sprawdza Twój refleks, testuje połączenia nerwowe oraz podrażnia zmysły. Twórcą gry jest Gunpei Yokoi oraz jego studio Q Entertainment, czyli bastion autorów Lumines oraz Meteos.

Actionloop
Actionloop

Logiczne 5 czerwca 2006

Magnetica to NDS-owa wersja gry, wydanej w 1998 pod tytułami Puzzloop lub Ballistic. Jest to produkt z rodzaju tych najprostszych, a jednak zapewniających rozrywkę na wiele godzin. Autorzy określają swoje dzieło mianem strategicznej układanki.

Konductra
Konductra

Logiczne 31 października 2006

Konductra jest grą logiczną, przygotowaną wyłącznie z myślą o kieszonkowej konsoli Nintendo DS. Głównymi elementami rozgrywki są różnokolorowe klocki, które musimy łączyć w taki sposób, aby zdobyć możliwie najwyższą ilość oczek.

Sudoku Gridmaster
Sudoku Gridmaster

Logiczne 26 czerwca 2006

Sudoku Gridmaster jest przeznaczoną na Nintendo DS wersją popularnej na całym świecie łamigłówki – Sudoku. Jest to gra logiczna polegająca na uzupełnieniu planszy brakującymi cyframi.

Brain Flex
Brain Flex

Logiczne 5 czerwca 2006

Gra, w której naszym zadaniem jest rozwiązywanie setek zagadek logicznych przypominających między innymi testy na inteligencję.

Bust-A-Move DS
Bust-A-Move DS

Logiczne 13 grudnia 2005

Bust-A-Move DS od Taito to kolejna odsłona klasycznej serii. Grę w największym skrócie można określić jako klon nieśmiertelnego Tetrisa, choć cykl przez długie lata solidnie zapracował na swój własny, rozpoznawalny styl.