Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

6. II wojna światowa

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 6. Najpopularniejsze gry o tematyce II wojna światowa.

PC
PC Windows471 WWW7
PlayStation
Sony PlayStation 57 Sony PlayStation 446 Sony PlayStation 325 Sony PlayStation 221 Sony PlayStation 14 PlayStation Portable8 PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S9 Microsoft XBOX ONE43 Microsoft Xbox 36029 Microsoft Xbox17
Mobile
Android28 Apple iOS43 Windows Phone4
Nintendo
Nintendo Switch24 Nintendo Wii8 Nintendo DS5 Nintendo Wii U1 Nintendo 3DS1 Game Boy Advance2 Nintendo GameCube4
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

II wojna światowa
Wolfenstein: Alt History Collection
Wolfenstein: Alt History Collection

Akcji 25 czerwca 2020

Kompilacja czterech strzelanek FPP z serii Wolfenstein, opracowanych przez zespół Machine Games. W skład Wolfenstein: Alt History Collection wchodzą gry: Wolfenstein: The New Order, Wolfenstein: The Old Blood, Wolfenstein II: The New Colossus oraz Wolfenstein: Youngblood.

PCXSXPS4XONE

IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover

Symulacje 24 marca 2011

Symulator lotniczy studia Maddox Games osadzony w realiach II wojny światowej. Gra koncentruje się na słynnej Bitwie o Anglię. Wśród dostępnych maszyn znajdziemy m.in. Hurricane i Spitfire oraz niemieckie Messerschmitt i Junker. Poza kampanią dostępny jest też rozbudowany tryb wieloosobowy.

PC

Hearts of Iron III: Their Finest Hour
Hearts of Iron III: Their Finest Hour

Strategiczne 26 września 2012

Trzecie niesamodzielne rozszerzenie do Hearts of Iron III, udanej gry strategicznej osadzonej w realiach II wojny światowej. Hearts of Iron III: Their Finest Hour rozbudowuje system szpiegowania – który oferuje teraz wiele nowych typów misji, w tym tajne zadania wykonywane na głównej mapie gry – oraz wprowadza specjalny system bitewny pozwalający na tworzenie planów taktycznych i dzielenie się nimi z przyjaciółmi.

PC

Burden of Command
Burden of Command

RPG grudzień 2021

Taktyczna gra RPG od niezależnego studia Green Tree Games, wspomaganego przez Chrisa Avellone’a, współtwórcę takich hitów jak Fallout 2 i Planescape Torment. W produkcji poznajemy losy 7. Pułku Piechoty USA (The Cottonbalers), którego zadaniem jest wykonanie osiemnastu misji opartych na prawdziwych wydarzeniach historycznych. Rozgrywka skupia się przede wszystkim na dowodzeniu. Podczas walki gracze nie tylko wydają rozkazy podwładnym, ale także podejmują trudne decyzje, np.

PC

Tank Mechanic Simulator
Tank Mechanic Simulator

Symulacje 20 lutego 2020

Kolejny symulator mechanika wydany przez polską firmę (Car Mechanic Simulator, Train Mechanic Simulator czy też Space Mechanic Simulator). Produkcja stworzona przez niewielkie studio Degenerals pozwala wcielić się we właściciela muzeum z czołgami z czasów II wojny światowej. Rozgrywka w Tank Mechanic Simulator podzielona jest na kilka etapów. W pierwszym szukamy maszyny, zbieramy informacje i zatrudniamy ekipę, a następnie wyruszamy na miejsce.

PCPS4XONESwitch

Hearts of Iron IV: Death or Dishonor
Hearts of Iron IV: Death or Dishonor

Strategiczne 14 czerwca 2017

Drugie rozszerzenie DLC do strategii czasu rzeczywistego Hearts of Iron IV. Opracowany przez Paradox Development Studio dodatek skupia się przede wszystkim na czterech państwach europejskich: Węgrach, Rumunii, Jugosławii i Czechosłowacji, które wybuch drugiej wojny światowej zamknął w kleszczach pomiędzy Trzecią Rzeszą i Związkiem Radzieckim. Państwa te otrzymały nowe, unikalne drzewka celów narodowych, które pozwalają na poprowadzenie wybranej nacji jedną z kilku dostępnych ścieżek.

PC

Officers: World War II
Officers: World War II

Strategiczne 22 lutego 2007

Produkcja studia Game Factory Interactive, którą umieścić należy na półce z napisem „RTS z elementami cRPG”. Fabuła tejże produkcji koncentruje się wokół wydarzeń z lat 1939-1945, a rozgrywka rzuca nas na wszystkie fronty II Wojny Światowej.

PC

Sniper Elite: Nazi Zombie Army 2
Sniper Elite: Nazi Zombie Army 2

Akcji 31 października 2013

Nazi Zombie Army 2 to ciąg dalszy nietypowego spin-offa popularnej serii Sniper Elite, wykreowanej przez studio Rebellion. Bazując na popularności trybu Zombie, znanego z kilku odsłon kultowego cyklu Call of Duty, autorzy stworzyli produkcję, opowiadającą o losach amerykańskiego snajpera, walczącego z armią zombie w Berlinie końca II wojny światowej.

PC

Close Combat: The Bloody First
Close Combat: The Bloody First

Strategiczne 3 października 2019

Kolejna odsłona cyklu taktycznych RTS-ów, stworzona przez koncern Matrix Games/Slitherine. Gracze przejmują kontrolę nad amerykańską Pierwszą Dywizją Piechoty (znaną pod nazwą Big Red One), biorąc udział w starciach na terenie Tunezji i w górach Sycylii, by ostatecznie trafić na plażę Omaha i uczestniczyć w lądowaniu w Normandii.

PC

BloodRayne 2: Terminal Cut
BloodRayne 2: Terminal Cut

Akcji 20 listopada 2020

BloodRayne 2: Terminal Cut to remaster gry akcji studia Terminal Reality. Wiernie odtwarza on kampanię i mechanizmy pierwowzoru. Zmiany zaszły głównie w oprawie wizualnej. Produkcja działa w wyższych rozdzielczościach i większość elementów grafiki, od tekstur aż po efekty świetlne, została ulepszona.

PC

Battlestations: Midway
Battlestations: Midway

Strategiczne 31 stycznia 2007

Połączenie symulacji morskiej i strategii czasu rzeczywistego poruszające temat bitew morskich rozgrywanych podczas II Wojny Światowej. Dzięki temu tytułowi gracze mogą przekonać się jak bardzo zmieniła się wojna na morzu na przestrzeni kilku lat II Wojny Światowej.

PCX360PS2XBOX

Hearts of Iron IV: Waking the Tiger
Hearts of Iron IV: Waking the Tiger

Strategiczne 8 marca 2018

Trzeci dodatek DLC do gry strategicznej Hearts of Iron IV. Twórcy wprowadzili nową zawartość dla Chin oraz zmodyfikowali drzewka celów narodowych Japonii i Trzeciej Rzeszy, pozwalając m.in. na odsunięcie Hitlera od władzy i przywrócenie Cesarstwa Niemieckiego.

PC

Rajd na Berlin: Cień Stalingradu
Rajd na Berlin: Cień Stalingradu

Akcji 20 marca 2009

Gra akcji przenosząca nas w realia II Wojny Światowej. Wcielamy się w rosyjskiego żołnierza, który musi powstrzymać tajny niemiecki projekt nowej, niebezpiecznej broni. Twórcy przygotowali osiem odrębnych misji - zwiedzimy m.in. Stalingradu, małe miasteczko na Ukrainie oraz niemiecką fabrykę wojenną. Podczas zabawy musimy stosować wiele taktyk sabotażowych.

PC

Wolfpack
Wolfpack

Symulacje grudzień 2021 (wczesny dostęp od 15 marca 2019)

Wolfpack to kooperacyjny symulator okrętu podwodnego. Pięcioosobowa grupa graczy wciela się w załogę niemieckiej jednostki w okresie II wojny światowej. Każdy z nich ma odmienne obowiązki, które wykonuje, ręcznie manipulując instrumentami pokładowymi.

PC

Vanguard: Normandy 1944
Vanguard: Normandy 1944

Akcji 2022 (wczesny dostęp od 5 kwietnia 2019)

Osadzona w realiach II wojny światowej realistyczna strzelanka FPP przygotowana z myślą o taktycznej rozgrywce wieloosobowej. Dostępne w grze Vanguard: Normandy 1944 lokacje powstały na bazie prawdziwych miejsc znanych z kart historii.

PC

Arsenal of Democracy: A Hearts of Iron Game
Arsenal of Democracy: A Hearts of Iron Game

Strategiczne 23 lutego 2010

Arsenal of Democracy: A Hearts of Iron Game jest rozbudowaną strategią wojenną, stworzoną przez deweloperów ze studia BL-Logic. Gracz obejmuje kontrolę nad jednym z państw uczestniczących w II wojnie światowej, a jego zadanie polega na prowadzeniu działań militarnych i dyplomatycznych, przy jednoczesnym rozwoju gospodarki oraz technologii.

PC

Wolfschanze 2
Wolfschanze 2

Akcji 25 listopada 2009

Wolfschanze 2 to druga odsłona pierwszoosobowej strzelaniny (FPS) w realiach II wojny światowej. Tytuł został wyprodukowany i wydany przez firmę City Interactive. Gracz wciela się w oficera Armii Czerwonej wysłanego głęboko za linię frontu z zadaniem wykradzenia niemieckiej maszyny szyfrującej i księgi kodów.

PC

Call of Duty: Roads to Victory
Call of Duty: Roads to Victory

Akcji 13 marca 2007

Call of Duty: Roads to Victory to kolejna gra z gatunku FPS, należąca do bestsellerowej serii, rozwijanej od 2003 roku. Omawiane dzieło jest zarazem pierwszym produktem ze wspomnianego cyklu, przeznaczonym dla PlayStation Portable. Posiadacze tej kieszonkowej konsoli otrzymali pozycję ekskluzywną, nie powiązaną w sposób bezpośredni z żadną wcześniejszą odsłoną CoD.

PSP

Project Wunderwaffe
Project Wunderwaffe

Strategiczne 2022

Project Wunderwaffe to symulacja/strategia osadzona w realiach II wojny światowej, w której zarządzając i rozbudowując bazę, dążymy do stworzenia broni mogącej zapewnić zwycięstwo III Rzeszy. Grę stworzyło studio Gameparic.

PC

Hearts of Iron 2: Doomsday - Armageddon
Hearts of Iron 2: Doomsday - Armageddon

Strategiczne 29 marca 2007

Dodatek do rozszerzonej wersji popularnej gry strategicznej Hearts of Iron od studia Paradox Interactive. Produkcja umożliwia objęcie władzy nad wybranym państwem i poprowadzenie go do zwycięstwa na frontach II wojny światowej. Seria słynie z dawania graczowi ogromnej swobody w prowadzeniu konfliktu – jego decyzje wpływają zarówno na przebieg wojny, jak i politykę wewnętrzną danego kraju, stosunki dyplomatyczne z sąsiadami, gospodarkę i handel oraz rozwój technologiczny.

PC

Hearts of Iron 2: Doomsday
Hearts of Iron 2: Doomsday

Strategiczne 7 kwietnia 2006

Samodzielne rozszerzenie do niezwykle udanej gry strategicznej Hearts of Iron 2 od studia Paradox. Produkcja umożliwia objęcie władzy nad wybranym państwem i poprowadzenie go do zwycięstwa na frontach II wojny światowej. Gracz nadzoruje nie tylko sprawy militarne, lecz także politykę, gospodarkę i rozwój technologiczny. Nabywcy Hearts of Iron 2: Doomsday otrzymują całą zawartość podstawowej wersji gry oraz wiele nowości.

PC

IL-2 Sturmovik: 1946
IL-2 Sturmovik: 1946

Symulacje 15 grudnia 2006

IL-2 Sturmovik: 1946 jest kolejną pozycją z popularnej serii symulatorów lotniczych, traktujących o II Wojnie Światowej. Tym razem developerzy z firmy Maddox Games w kooperacji z korporacją Ubisoft Entertainment zintegrowali w jednym produkcie treści ze wszystkich wcześniejszych odsłon Szturmowika, wzbogacone o nowe elementy.

PC

Death to Spies
Death to Spies

Akcji 2 marca 2007

Gra akcji typu TPP osadzona w realiach II Wojny Światowej, gdzie najważniejszym elementem oprócz samej strzelaniny, jest skradanie się i przedzieranie przez bazy wroga. Wcielamy się w rosyjskiego szpiega, który wykonuje szereg misji dla agencji kontrwywiadowczej. Gra cechuje się dbałością o najmniejsze detale. Oprócz bogatego arsenału, możemy korzystać z rozmaitych pojazdów i umiejętności szpiegowskich.

PC

Battlefield 1943
Battlefield 1943

Akcji 8 lipca 2009

Sieciowa strzelanina FPS studia EA DICE, będąca poboczną odsłoną popularnej serii Battlefield. Podobnie jak w otwierającym całą serię kultowym Battlefield 1942, akcja gry osadzona została w realiach II wojny światowej – choć tym razem przedstawione wydarzenia koncentrują się wyłącznie na walkach w rejonie Pacyfiku.

PCX360PS3