Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

2. Gry Wyścigi GameCube

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 2. Najpopularniejsze gry z gatunku wyścigi na platformę GameCube.

Wyścigi. Gatunek gier polegających na ściganiu się z rywalami. Zadaniem gracza jest zdobycie pierwszego miejsca lub uzyskanie jak najlepszego czasu okrążenia. Możemy ścigać się różnymi pojazdami (naziemne, wodne, powietrzne), a sama natura rozgrywki też może być zmienna (symulacyjna bądź zręcznościowa).

GCN

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

wyścigi
Auto Modellista
Auto Modellista

Wyścigi 30 września 2003

Wyścigi samochodowe z niezwykłą oprawą wizualną. W produkcji siadamy za kierownicą wielu znanych modelów samochodów (Ford, Dodge, Nissan, Toyota, itp.) i ścigamy się w rozmaitych turniejach na zróżnicowanych trasach. W grze jest też dostępny tryb rozgrywki wieloosobowej. Cechą charakterystyczną tytułu jest komiksowa oprawa wizualną stworzona za pomocą technologii cel-shading.

Jeremy McGrath’s Supercross World
Jeremy McGrath’s Supercross World

Wyścigi 26 lutego 2002

Jeremy McGrath jest 10-ciokrotnym mistrzem motocrossowym. Nic dziwnego, ze firmuje swoim nazwiskiem ta oto grę. Połączenie stylu arcade z symulacja.

Wreckless: The Yakuza Missions
Wreckless: The Yakuza Missions

Wyścigi 11 listopada 2002

W Wreckless możemy pojeździć po zatłoczonym mieście bez żadnych reguł. Naszym zadaniem jest walka z japońską mafia – Yakuza – w 20 dynamicznych i różnorodnych misjach.

NASCAR Thunder 2005
NASCAR Thunder 2005

Wyścigi 4 września 2004

NASCAR: SimRacing to kolejna propozycja sportowego oddziału Electronic Arts. Warto dodać, iż firma ta zapewniła sobie wyłączność na wydawanie gier traktujących o tematyce wyścigów NASCAR. Pomimo tego, iż edycję 2005 wyprodukowano w głównej mierze z myślą o posiadaczach najnowszych konsol, to pecetową konwersję nakierowano na miłośników konkurencyjnej serii NASCAR Racing.

4x4 Evo 2
4x4 Evo 2

Wyścigi 9 września 2002

„4x4 Evo 2” to sequel znanej gry prezentującej wyścigi terenowych samochodów z napędem na cztery koła po bezdrożach Stanów Zjednoczonych oraz Ameryki Południowej.

F1 Career Challenge
F1 Career Challenge

Wyścigi 26 czerwca 2003

Stwórz swojego własnego kierowcę w F1 Career Challenge i stań na drodze na najwyższe podium, którego osiągniecie zajmie prawdopodobnie więcej niż jeden sezon.

Wave Race: Blue Storm
Wave Race: Blue Storm

Wyścigi 17 listopada 2001

Jedna z najsłynniejszych ścigałek wydanych przez Nintendo, tym razem w wersji na konsolę Gamecube. W grze zasiadamy za sterami skuterów wodnych i bierzemy udział w serii coraz trudniejszych wyścigów.

Burnout
Burnout

Wyścigi 29 kwietnia 2002

Przygotowana przez brytyjskie studio Criterion Games dynamiczna gra wyścigowa, której podstawowym wyróżnikiem są niezwykle efektowne i widowiskowe kraksy w ruchu ulicznym. Burnout oferuje przy tym spory wachlarz zróżnicowanych trybów rozgrywki, choć w początkowej fazie gry ścigamy się głównie w wyścigach tradycyjnych.

Street Racing Syndicate
Street Racing Syndicate

Wyścigi 31 sierpnia 2004

„Street Racing Syndicate” to kolejny produkt nawiązujący do tematyki nielegalnych wyścigów samochodowych, do których najczęściej dochodzi w nocy.

Tube Slider
Tube Slider

Wyścigi prace wstrzymane

Dynamiczna ścigałka, w której przejmujemy kontrolę nad futurystycznymi bolidami, potrafiącymi przemieszczać się z ogromną prędkością.

Pro Rally
Pro Rally

Wyścigi 4 października 2002

Kolejna gra rajdowa, w której ścigamy się na trasach odcinków specjalnych rozrzuconym po całym globie. Do dyspozycji gracza oddano kilkanaście zróżnicowanych rajdowych maszyn, w tym wozy klasy WRC.

Hot Wheels World Race
Hot Wheels World Race

Wyścigi 31 października 2003

Zwariowana ścigałka, w której mamy okazję pokierować jednym z kilkudziesięciu samochodzików tytułowej firmy. Grę wyróżniają ciekawie zaprojektowane strony, a także wyjątkowo dynamiczny przebieg rozgrywki.

Monster Jam Maximum Destruction
Monster Jam Maximum Destruction

Wyścigi 6 grudnia 2002

Dynamiczna ścigałka, w której zasiadamy za kierownicą jednego z kilkudziesięciu monster-trucków. Co ciekawe, w trakcie wyścigów można korzystać z dodatkowego uzbrojenia, jak chociażby rakiet, czy różnorakich działek maszynowych.

Driven
Driven

Wyścigi 30 marca 2002

Nietypowa ścigałka, bazująca na filmie akcji z 2001 roku. Wcielamy się w postać kierowcy szybkiego bolidu. W zależności od dokonanego wyboru przystępujemy do dość nietypowych misji lub klasycznych mistrzostw.

Extreme-G 3
Extreme-G 3

Wyścigi 27 listopada 2001

Kolejna odsłona słynnych wyścigów futurystycznych bolidów. Gra ma wyjątkowo dynamiczny przebieg, na uwagę zasługuje również szczegółowa oprawa wizualna.

American Chopper Full Throttle
American Chopper Full Throttle

Wyścigi prace wstrzymane

Dynamiczna ścigałka, wzorowana na znanym serialu telewizyjnym. Wcielamy się w rolę jednego z pracowników Orange County Choppers, konstruujemy modele tytułowych motocykli, a następnie bierzemy udział w różnych typach wyścigów.

NASCAR: Dirt to Daytona
NASCAR: Dirt to Daytona

Wyścigi 27 listopada 2002

Klasyczna ścigałka, podejmująca tematykę wyścigów z cyklu NASCAR. Do dyspozycji gracza oddano cztery różne klasy zawodów. Na uwagę zasługuje także rozbudowany tryb kariery.

Grooverider: Slot Car Thunder
Grooverider: Slot Car Thunder

Wyścigi 30 września 2003

Zwariowana ścigałka, w której mamy okazję osobiście pokierować niewielkimi modelami aut. Na uwagę zasługuje szeroki wachlarz trybów rozgrywki. Gra posiada ponadto prosty w obsłudze wbudowany edytor tras.

Starsky and Hutch
Starsky and Hutch

Wyścigi 24 października 2003

Wyścigowa gra akcji, oparta na słynnym serialu telewizyjnym o tym samym tytule, emitowanym w latach siedemdziesiątych. Akcja toczy się w fikcyjnym mieście „Bay City”, gdzie gracze jako tytułowi policjanci walczą z kryminalistami.

Freekstyle
Freekstyle

Wyścigi 10 września 2002

„Freekstyle” to zręcznościowa gra traktująca o wyścigach motocrossowych stworzona przez grupę programistów odpowiedzialna za takie hity jak „NBA Street” czy „SSX”.

Drome Racers
Drome Racers

Wyścigi 16 sierpnia 2003

Firma Lego, oprócz typowych klocków, produkuje także samochody sterowane radiem, w których łatwo można wymieniać poszczególne części (np. silniki); to właśnie w krainie takich zabawek wprowadza nas Drome Racers.

18 Wheeler Pro Trucker
18 Wheeler Pro Trucker

Wyścigi 18 lutego 2002

Symulator wyścigów osiemnastokołowych ciężarówek. Gra utrzymana w konwencji najczystszego arcade'u, w typowym stylu Segi charakteryzującym się: nasyconymi, żywymi kolorami, bardzo ostrą grafiką i ultrapłynnym frameratem.

1080 Avalanche
1080 Avalanche

Wyścigi 28 listopada 2003

Gra sportowa symulująca zjazdy snowboardowe. Jest to kontynuacja kultowego 1080 Snowbording z konsoli Nintendo 64. Autorzy przygotowali pięć postaci do wyboru, każdy z innym stylem jazdy i własnymi statystykami. Wśród dostępnych trybów rozgrywki znalazły się zarówno wyścigi, jak i konkurencje polegająca na wykonywaniu tricków.

Italian Job: L.A. Heist
Italian Job: L.A. Heist

Wyścigi 17 lipca 2003

Samochodowa gra akcji na podstawie filmu „The Italian Job”. Przemierzając Mini-Cooperem ulice Los Angeles, gracz bierze udział w bezustannej walce z czasem, gangsterami i policją.