Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

6. dungeon-crawler

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 6. Gry o tematyce dungeon-crawler ułożone według popularności.

PC
PC Windows104
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 51 Sony PlayStation 446 Sony PlayStation 35 Sony PlayStation 22 Sony PlayStation 11 PlayStation Portable9 PlayStation Vita34
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S3 Microsoft XBOX ONE34 Microsoft Xbox 3603
Microsoft Xbox
Mobile
Android24 Apple iOS33 Windows Phone2
Nintendo
Nintendo Switch43
Nintendo Wii
Nintendo DS3 Nintendo Wii U3 Nintendo 3DS20
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji7 Zręcznościowe11
Bijatyki
RPG138
Strategiczne
Przygodowe1
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne2 Towarzyskie1
Zanki Zero: Last Beginning
Zanki Zero: Last Beginning

RPG 5 lipca 2018

Survivalowy jRPG w klimacie postapo. Ostatnimi żyjącymi ludźmi jest ósemka klonów. Każdy z nich umiera ze starości zaledwie po 13 dniach, a potem jest ponownie przywracany do życia. Gracz może pomóc im przetrwać w zniszczonym i niegościnnym świecie, a także odkryć mroczne tajemnice z ich przeszłości.

PCPS4PSV

Dungeon Rushers
Dungeon Rushers

RPG 6 września 2016

Dwuwymiarowa produkcja RPG typu dungeon-crawler niezależnego studia Goblinz. Gracz trafia do fantastycznego świata pełnego podziemi do spenetrowania, skarbów do znalezienia i potworów do ubicia. Jednocześnie Dungeon Rushers oferuje humorystyczne podejście do klasycznej tematyki fantasy. W grze prowadzimy drużynę śmiałków, których zadaniem jest pokonanie zaszytego w najgłębszym lochu władcy mroku. U naszego boku staje szaman, łuczniczka, wojowniczy krasnolud oraz bard.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Heroes of the Monkey Tavern
Heroes of the Monkey Tavern

RPG 22 września 2016

Dungeon crawler, w którym wcielamy się w awanturników plądrujących pełną niebezpieczeństw wieżę, by zdobyć środki na dalsze świętowanie w tytułowej tawernie. Heroes of the Monkey Tavern czerpie nie tylko z klasycznych przedstawicieli gatunku, lecz także z nowych produkcji tego typu, na czele z pierwszym Legend of Grimrock.

PCPS4Switch

Sorcery Saga: The Curse of the Great Curry God
Sorcery Saga: The Curse of the Great Curry God

RPG 28 marca 2013

Sorcery Saga: The Curse of the Great Curry God to opracowana zespół Compile Heart komediowa gra jRPG wzbogacona elementami roguelike. Zabawa polega głównie na eksplorowaniu podziemi i toczeniu turowych bitew. Istotną rolę odgrywa również szukanie składników i przepisów pozwalających na gotowanie nowych rodzajów curry.

PCPSV

Dragon Fang Z: The Rose & Dungeon of Time
Dragon Fang Z: The Rose & Dungeon of Time

RPG 19 grudnia 2017

Japońskia gra RPG z gatunku roguelike stworzona przez firmę Toydea. Gracze wcielają się w pół-człowieka, pół-smoczycę Rose i eksplorują tajemniczy loch w poszukiwaniu skarbu, który pomoże jej powrócić do domu. W grze znajdziemy 200 różnych wrogów, których kły można wykorzystać do wzmocnienia bohaterki, oraz wiele przedmiotów o zróżnicowanych właściwościach.

Switch

Criminal Girls: Invite Only
Criminal Girls: Invite Only

RPG 3 lutego 2015

Gra typu dungeon crawler opracowana przez studio Nippon Ichi Software. Criminal Girls: Invite Only to nowa i poprawiona wersja oryginalnego jRPG-a, który ukazał się na konsoli PlayStation Portable w 2010 roku. Gracz wciela się w opiekuna dusz dziewięciu dziewczyn odbywających karę w piekle. Protagonistki otrzymują szansę odpokutowania za grzechy – muszą wspiąć się na szczyt piekielnej wieży i pokonać czyhające na nie monstra, zyskując w ten sposób prawo do ponownych narodzin w realnym świecie.

PCPSV

Mazes Of Karradash
Mazes Of Karradash

RPG 27 lipca 2015

Opracowana z myślą o urządzeniach mobilnych oldskulowa gra RPG autorstwa 68K Studios. Akcja Mazes of Karradash toczy się w tytułowym mieście, zlokalizowanym w typowej krainie fantasy, która staje się celem ataku sił ciemności. Po długiej i nierównej walce mieszkańcom udaje się odkryć, że posiłki dla armii przeciwnika nadciągają z rozciągającego się pod miastem potężnego systemu lochów.

ANDiOS

QuestRun
QuestRun

RPG 15 listopada 2013

Utrzymana w konwencji fantasy taktyczna gra cRPG, wyprodukowana przez niezależne studio deweloperskie Cuve Games. Gracz kieruje poczynaniami trzyosobowej drużyny herosów, którzy próbują przedrzeć się przez pełne przeciwników i skarbów podziemia. Gra praktycznie pozbawiona jest fabuły i dialogów.

PCANDiOS

Etrian Odyssey 2 Untold: The Fafnir Knight
Etrian Odyssey 2 Untold: The Fafnir Knight

RPG 27 listopada 2014

Remake drugiej odsłony cyklu jRPG Etrain Odyssey, która zadebiutowała w 2008 r. na konsolce Nintendo DS. W grze stajemy na czele drużyny śmiałków, która celem zdobycia skarbu ukrytego w tajemniczym, podniebnym zamku, musi przedostać się przez mroczny, wielopoziomowy labirynt pełen potworów i innych niebezpieczeństw.

3DS

Meikyuu Cross Blood
Meikyuu Cross Blood

RPG 23 grudnia 2010

Tradycyjna japońska gra RPG należąca do podgatunku dungeon-crawler z akcją umieszczoną w dotkniętym katastrofą Tokio. Gracze wcielają się członka elitarnego oddziału posiadających specjalne umiejętności osób, których zadaniem jest eliminacja monstrów czających się na ulicach metropolii.

PCX360PSV

Ziggurat
Ziggurat

Akcji 23 października 2014

Produkcja typu dungeon crawler, wzbogacona o elementy roguelike'a i gry akcji. Dzieło studia Milkstone pozwala graczom wcielić się w czarodzieja neofitę, który wkracza do tytułowego Zigguratu, by udowodnić swoją wartość i zasłużyć na miano potężnego czarnoksiężnika. W trakcie rozgrywki przemierzamy kolejne pomieszczenia budowli, gdzie roi się od niebezpieczeństw w postaci zróżnicowanych przeciwników i wymyślnych pułapek.

PCPS4XONE

The Hero Trap
The Hero Trap

Zręcznościowe prace wstrzymane

The Hero Trap to niezależna gra typu dungeon crawler w realiach fantasy. Przemierzamy coraz głębsze poziomy podziemi, walcząc z potworami i szukając skarbów. Produkcję charakteryzuje losowe generowanie lokacji oraz możliwość błyskawicznego przełączania się między różnymi postaciami, wyposażonymi w odmienne cechy i zdolności.

PCPS4PSV

Herobound: First Steps
Herobound: First Steps

Akcji 27 listopada 2015

Przygodowa gra akcji, w której wcielamy się w goblina przemierzającego podziemne tunele. W trakcie zabawy eksplorujemy lochy, rozwiązujemy zagadki logiczne i środowiskowe oraz walczymy z napotkanymi przeciwnikami. Tytuł opracowano z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej Samsung Gear VR.

AND

Severed
Severed

Akcji 26 kwietnia 2016

Osadzona w klimatach fantasy brutalna, dynamiczna gra akcji autorstwa studia DrinkBox, znanego z takich produkcji jak Mutant Blobs Attack czy Guacamelee. W grze Severed wcielamy się w postać wojowniczki, która odkrywa, że straciła lewą rękę. Przemierzając pełną magii, fantastycznych cywilizacji oraz prastarych ruin krainę, nasza protagonistka będzie dążyć do poznania prawdy o tym, jak doszło do jej okaleczenia.

SwitchiOSWiiUPSV3DS

void tRrLM(); //Void Terrarium
void tRrLM(); //Void Terrarium

RPG 10 lipca 2020

Gra typu roguelike utrzymana w konwencji dungeon crawlera. W void tRrLM(); //Void Terrarium wcielamy się w robota przemierzającego postapokaliptyczny świat i stawiającego czoła rozmaitym niebezpieczeństwom oraz opiekującego się przypadkowo znalezioną dziewczyną.

PS4Switch

Class of Heroes 2G
Class of Heroes 2G

RPG 15 lipca 2010

Rozbudowany w stosunku do oryginału port gry Class of Heroes II z konsoli PlayStation Portable. Wersja PS3 oferuje znacznie więcej lochów, potworów, nowe zdolności i członków drużyny oraz ekskluzywną w wydaniu amerykańskim opcję „dual-screen play”.

PS3

The Legend of Candlewind: Nights & Candles
The Legend of Candlewind: Nights & Candles

RPG 12 lutego 2015

Klasyczny dungeon crawler z widokiem FPP. The Legend of Candlewind: Nights & Candles zabiera nas do świata fantasy opanowanego przez siły zła. Jedyną nadzieją mieszkańców jest grupa bohaterów, która wyrusza w niebezpieczną podróż z misją odnalezienia starożytnego artefaktu. Wymaga to od nich przedarcia się do najniższego poziomu wypełnionych potworami i pułapkami lochów, znajdujących wewnątrz skutych lodem gór.

PC

Etrian Odyssey II: Heroes of Lagaard
Etrian Odyssey II: Heroes of Lagaard

RPG 17 czerwca 2008

Przedstawiciel gatunku japońskich RPG-ów. Dowodzimy drużyną reprezentowaną przez postaci z różnych klas, wyruszając na poszukiwania cennych trofeów.

NDS

Deep Dungeons of Doom
Deep Dungeons of Doom

RPG 3 czerwca 2013

Deep Dungeons of Doom to humorystyczna gra RPG, która maksymalnie uproszcza każdy element tego gatunku. Podczas zabawy gracz musi przebić się przez pełne potworów podziemia, na których trzeba pokonać wrogów za pomocą systemu walki obejmującego jedynie dwa wirtualne klawisze.

PCANDiOS

Wizrogue: Labyrinth of Wizardry
Wizrogue: Labyrinth of Wizardry

RPG 24 lutego 2017

Wyprodukowana przez studio Taito roguelike’owa gra RPG typu dungeon crawler. Wizrogue: Labyrinth of Wizardry przenosi gracza do fantastycznego królestwa Ardéme, którego mieszkańcy cieszyli się szczęściem i dostatkiem, jaki zapewniała im zaklęta w kielichu Święta Woda. Sielanka dobiegła jednak końca, kiedy wierny władcy Wielki Mag Ambrosius został ukąszony przez wampira i postanowił uciec, zabierając ze sobą święty kielich.

PC

Cladun Returns: This is Sengoku!
Cladun Returns: This is Sengoku!

RPG 6 czerwca 2017

RPG typu dungeon crawler będące trzecim tytułem z serii Cladun. Podobnie jak poprzednie gry z cyklu, Cladun Returns: This is Sengoku! opracowane zostało przez firmę Nippon Ichi Software. Ponownie mamy okazję trafić do magicznej krainy Arcanus Cella, która stanowi punkt wyjścia dla herosów wyruszających do niebezpiecznych lochów. Tym razem gra rozpoczyna się wraz z końcem japońskiego okresu Sengoku – czasu, który pogrążył kraj w ogniu wojen i rebelii.

PCPS4PSV

10000000
10000000

Logiczne 25 lipca 2012

Gra niezależna łącząca mechanikę produkcji typu Bejeweled z eksploracją podziemi i rozwojem bohatera rodem z gatunku RPG. Główny bohater próbuje wydostać się z więzienia. W celu odzyskania wolności musi zdobyć tytułowe 10 milionów punktów. Te z kolei otrzymujemy przede wszystkim za wykonywanie celów oraz eliminowanie przeciwników.

PCANDiOS

BQM: BlockQuest Maker
BQM: BlockQuest Maker

RPG 16 stycznia 2018

Nietypowa dwuwymiarowa produkcja z gatunku RPG, która łączy rozgrywkę w stylu klasycznego dungeon crawlera z rozbudowanym edytorem poziomów, umożliwiającym łatwe tworzenie skomplikowanych, pełnych wyzwań i potworów map.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Paper Sorcerer
Paper Sorcerer

RPG 21 listopada 2013

Dungeon crawler, w którym przejmujemy kontrolę nad tytułowym czarodziejem próbującym wydostać się z nietypowego więzienia – bohater został zamknięty w magicznej księdze. W trakcie zabawy w Paper Sorcerer przemierzamy skomplikowany labirynt lochów i walczymy z napotkanymi przeciwnikami; w toku zmagań nie tylko rozwijamy protagonistę, lecz także kompletujemy drużynę składającą się z fantastycznych stworzeń.

PC